Рік 2022 якої тварини за слов’янським календарем

Про знак зодіаку і східний гороскоп чули всі. Але мало хто знає, що на Русі використовували особливий гороскоп тварин. У слов’янському гороскопі чітко простежувалося єднання людського і тваринного світів.

Східні слов’яни склали гороскоп з особливих тварин, характерних для їх місцевості. Ці тварини вважалися тотемними, до них було особливе ставлення. У той час існувала віра в магічну силу живих істот.

З приходом християнської релігії, концепція тваринного гороскопу стала згасати. Цікаво, що цикл гороскопу складався не з 12 років, як у китайців, а з 16 років. Якщо цікаво дізнатися, які тварини були тотемними і 2022 – рік якої тварини за слов’янським календарем, то читайте далі. А вірити в це чи ні – це вже особистий вибір кожного.

Слов’янський календар

Новий рік в язичницькі дохристиянські часи починався зі свята комоєдіци. Це свято слов’яни відзначали в день весняного рівнодення. У цей день готували млинці і говорили: «Перший млинець комам (ведмедям), другий – знайомим, третій – рідні, а четвертий – мені».

Млинці віддавали ведмедю, якого вважали царем лісу, щоб задобрити його. Млинці пекли – як символ сонця, закликаючи весну і тепло. Пізніше Новий рік почали відзначати в день осіннього рівнодення – у вересні. Урожай був зібраний, тому приводів для радості вистачало.

Тотемний гороскоп тварин, а точніше годослов або летослов – це шістнадцатирічний цикл з тваринами-покровителями або тотемами. Кожен 16-й рік слов’яни вважали особливим, називаючи його великим.

Цікаво, що добу раніше складали не 24 години, а 16: 4 години ранку, 4 – день, 4 – вечір, 4 – ніч. А в тижні було 9 днів, з яких 6 було робочих і 3 – вихідних.

Старослов’янський гороскоп включає в себе наступні тварин:

 • Темний Сохнув або Лось.
 • Жалячий Шершень або Оса.
 • Причаївшийся Лют або Вовк.
 • Вогняна Векша або Білка.
 • Перлова Щука.
 • Бородата Жаба.
 • Дикий Вепр або Кабан.
 • Білий Філін.
 • Шиплячий Вуж.
 • Лис, що крадеться.
 • Їжак, що згорнувся.
 • Парящий Орел.
 • Прядущий Мизгирь (Павук).
 • Кричащий Півень.
 • Златорогий Тур (Бик).
 • Вогнегривий Кінь.

Тварина, в чий рік людина народилася, накладає відбиток на характер. Залежно від того, який знак у людини, можна говорити про його сильні і слабкі сторони.

Завдяки годослову можна краще зрозуміти себе, розвинути якісь риси характеру. Ці знання допоможуть не робити помилок на життєвому шляху, жити в злагоді з оточуючими людьми і природою.

Назви тварин мають метафоричний характер. Зроблено це для того, щоб краще передати характер звіра, його особливості та настрій всього року. Отже, яким буде рік 2022 з слов’янським календарем?

Тотемна тварина 2022 року

Наступаючий рік буде роком Златорого Тура. Але до весни 2022 року за слов’янським календарем буде час, під заступництвом Кричущого Півня, а вже з 20 березня в права вступить Златорогий Тур.

Бик – це тварина, що поєднує в собі надійність, стійкість, запальність, упертість, терплячість і лють. Слов’яни цінували і почитали биків за природні якості. Його міцно пов’язували з богом Велесом.

Наступний рік обіцяє бути родючим і ситим, але доведеться попрацювати. Златорогий Бик (Тур) – один з тих символів, хто вбереже підопічних від надмірної впертості і нагадає про необхідність налагоджувати контакти з оточуючими.

Як зустрічати Новий рік, щоб не розгнівати тотема? Тур любить неспішне і ситне святкування. Можна сміливо провести більшу частину вечора за столом. Стіл може бути простим і простим, підійдуть будь-які овочеві страви.

Рік буде однаково успішний майже для всіх, хто знає, чого хоче і не боїться роботи. Представникам всіх символів рекомендується не піддаватися апатії і ліні, не боятися проявляти сміливість і відстоювати те, що їм дорого. Щоб залучити заступництво Тура, треба розібратися зі старими образами.

Характеристика людини, народженої в 2022 році

Люди, народжені в цьому році, поєднують в собі добру вдачу, запальність, витривалість і терпіння, сміливість і обережність. Вони дуже працьовиті, здатні досягти великих висот і піднятися на самий верх по кар’єрних сходах.

Чи не бояться труднощів і перешкод: завжди прут вперед, поки їх не подолають. Завдяки природній витривалості зазвичай для цього не потрібно багато часу.

Добрі і чуйні, слабких і маленьких беруть під своє крило, мати такого покровителя – нікому не завадило б. Великодушні, відповідальні, чесні. Легко розпізнають обман. Не люблять ледачих людей, вважають за краще не мати з такими особами нічого спільного.

Добре працюють в команді, готові на все заради рідних і близьких. З них виходять гідні лідери і грамотні керівники.

У родині постійні, на них можна покластися. Заради сім’ї можуть зробити все що завгодно. Романтичні, але іноді бувають занадто різкими. Люблять дітей, приділяють їм увагу. Цінують порядок, ведуть господарство. Їм потрібна підтримка рідних, важливо знати, що близькі до них вірять, – тоді вони здатні на багато що.

Слов’янський тотемний годослов – це гороскоп наших предків. Вірити в нього чи ні – особиста справа кожного. Але, погодьтеся, що годослов нам ближче, ніж східний гороскоп. Навіщо слідувати чужого, якщо є рідне. Поки ще не пізно, варто почати думати в новому ключі!Create AccountLog In Your Account