Різдво Христове в 2020 році

Різдво — свято, яке завжди приносить радість усім православним віруючим. Коли на світ з’явився Ісус, радість вселенського масштабу зійшла на всіх віруючих. Адже був народжений Спаситель, покликаний пожертвувати собою заради загального благоденства. З найдавніших часів жителі планети шанували таке свято, як Різдво Христове. В Україні святкувати його прийнято 7 січня, і навіть міцні морози не заважають людям влаштовувати святкові гуляння, ходити по домівках з веселими піснями, і славити Христа. Вітальне слово в цей день звучить і по відношенню і до збудженої природи. У свята є чимало традицій та звичаїв, наприклад, дарувати подарунки і влаштовувати застілля.

Коли буде Різдво в 2020 році

Як свято, його прийнято вважати не тільки релігійним, але і світським заходом. Дата святкування Різдва не змінюється від року до року, і завжди випадає на 7-е січня. Будучи офіційним державним святом, це православне свято, тим не менш, має особливий статус.

У 2020 році Різдво в Україні припадає на вівторок, 7 січня.

На державному рівні свято вважається вихідним днем, і входить в число новорічних днів. Традиційні зимові канікули дозволяють відсвяткувати Різдво, не виходячи на роботу.

Історія свята

Православна традиція вшановує Різдво, як одне з двунадесятих, фундаментальних свят християнства. Для католиків, наприклад, це свято займає найголовніше місце у церковному календарі. Історичні корені святкування Різдва відносяться до періоду, коли на світ з’явився Ісус Христос. Докладний опис цієї радісної події є в Євангелії, і початок своєї історії бере з указу Кесаря. Він наказував провести перепис населення, а всі громадяни повинні були знаходитися на своїх малих Батьківщинах. Оскільки чоловік Марії, Йосип, народився у Вифлеємі, він змушений був здійснити подорож у рідні місця. Звичайно, разом з чоловіком вирушила і вагітна Марія.

Діва Марія в печері з новонародженим Ісусом Христом

Але наплив людей до Віфлеєму не залишив для ночівлі жодного будинку, тому подружня пара змушена була розміститися в хліві, де жили вівці. Саме тут у Діви Марії почалися пологи, і саме в цьому хліві видав свій перший крик Спаситель. Для привітання Христа в хлів спочатку прийшли пастухи, а вже потім прийшли волхви з дарами. Ці стародавні мудреці йшли за Зіркою, яка привела їх до ясел з божественним немовлям. Віфлеємська зірка засяяла в той момент, коли сталося непорочне зачаття.

Традиції  святкування в Україні

Для українських людей Новий рік і Різдво настільки тісно переплелися, що і традиції цих двох свят майже нероздільні. От тільки всі новорічні звичаї прийшли до християн від стародавнього Різдва. У дар Христу волхви піднесли золото та ладан, як символ добровільної жертви. Збереглася традиція дарувати подарунки і по сей день, і у кожної країни різдвяні презенти свої. Традиційно святкують Святки, які тривають з 6 до 18 січня. Ці 12 днів присвячують сімейним застільям, походам в гості, вуличним гуляньям. З глибини століть дійшла традиція ворожити в різдвяну ніч, а також на протязі всього святочного тижня. Згідно з повір’ям, різдвяні ворожіння обов’язково збуваються, і мають пророчий характер.

Святкування Різдва Христового в церкві

Крім смачної їжі та подарунків, необхідно пам’ятати і про святість свята, обов’язково відвідати храм, і підносити молитви до Діви Марії і Сина Божого. Стіл і дім найкраще прикрасити ялиновими гілочками, а також повісити на двері різдвяний вінок.

Символи православного Різдва

Як і будь-яке велике свято, Різдво 2020 року має свої оригінальні символи. Одним з них є Ялинка, вічнозелена красуня з ароматними гілками. Її прийнято наряджати в кожному будинку, і до Різдва-розвішувати на ялинкових гілочках фігурки ангелів. Навіть класична пісенька про ялинку була написана напередодні Різдва. Недарма, Ялинка теж «народилася», як і Спаситель.

Різдвяний вінок

Слід зазначити, що різдвяний вінок теж займає ключові позиції серед різдвяних символів, і з його допомогою декорують двері або святкові столи. У багатьох країнах вінок носить назву Адвент. Для оформлення вінка використовують ялинові гілки, красиві стрічки, іграшки і навіть невеликі свічки. Роблять вінок круглої або овальної форми, а в центрі розміщують зірку, як відсилання до Віфлеємської зірки.

Іншим символом Різдва, як приклад його тісного сплетіння з Новим роком, є Дід Мороз. Хоча спочатку цей добрий чарівник був різдвяним персонажем, і вже потім став новорічним чародієм. Старий з білою бородою відсилає віруючих до образу волхва, що приніс Ісусу подарунки в день появи на світ. Як і волхви, сучасні Діди Морози виконують важливу функцію: дарують дітям радість, нічого не вимагаючи натомість.

Віфлеємська зірка

Також символом Різдва служить Зірка, чиїм прототипом послужила Віфлеємська зірка, або вказала шлях волхвам. На верхівці ялинки обов’язково ставлять зірку, як символ тієї самої Красуні, що вказала на ясла з Христом. Колір її може бути як золотим, так і червоним, що прийшло в культуру раніше. Зірка завжди прикрашає маківку ялинки, нагадуючи про Народження Христа, і радісну подію для всіх християн.

Завдяки відео, дізнайтеся, що можна і що не можна робити під час Різдва Христового 2020:Create AccountLog In Your Account