Що буде якщо не платити мінімальну зарплату в Україні?

Мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2021 р становить 6000 грн. Що робити, якщо роботодавець не платить мінімалку? Куди звертатися, які штрафи передбачені?

У зв’язку збільшення мінімальної заробітної плати роботодавці оплачують за одного працівника податків 1731,80грн. Тому підприємці і дрібні фірми йдуть на різні хитрощі, щоб платити менше співробітникам і менше податків. Мінімалка 4173 грн – це сума без урахування додаткових виплат, наприклад, премії, відрядження, компенсації, тобто Вам повинні заплатити мінімалку + призначені надбавки.

Щоб не платити мінімальну зарплату роботодавці йдуть на хитрощі:

  • скорочують співробітників або переводять їх на 0,5 ставки.
  • звільнені співробітники продовжують працювати неофіційно і отримують зарплату в конверті.
  • пропонують співробітникам оформлення, за умови, що всі податки вирахують з їхньої зарплати.

Штраф за неоформлених працівників або оформлення на неповний робочий день при повному завантаженні – 30 мінімальних зарплат.

Якщо на підприємство прийшов держінспектор з перевіркою, а його не допускають, штраф в такому випадку складе 3 мінімальні заробітні плати (12519 грн).

Якщо перевірка проводиться з метою виявлення працівників без трудового договору, а інспектора не пустили – штраф буде 100 мінімальних зарплат (417,3 тис. Грн).

Варто пам’ятати і про індексацію зарплат відповідно до індексу інфляції. Якщо не піднімати вчасно зарплату, можна отримати штраф 4173 грн.

Якщо Вам платять зарплату нижче мінімальної або в конверті і Вас це не влаштовує, звертайтеся із заявою в поліцію, органи податкової служби, в прокуратуру або в службу по охороні праці.Create AccountLog In Your Account