Що можна, а що не можна робити в Великий піст 2020

Великий піст – це 7 тижнів духовних і тілесних випробувань, час, коли християни долучаються до жертовності Спасителя. Вони віддають данину його подвигу своїми щоденними молитвами та дотриманням суворих обмежень, тим самим готуючи себе до зустрічі Світлого Христового Воскресіння. Важливо знати, що не можна робити в піст, щоб правильно його витримати в 2020 році.

Суть

Колись нових послідовників Христа було прийнято хрестити прямо перед святом Великої Пасхи. У дні підготовки до цієї події колишні язичники та юдеї вивчали святе письмо, читали молитви і добровільно брали на себе стриманість в їжі. Цим вони показували, що готові на страждання заради набуття істинної віри.

Бажаючи підтримати своїх майбутніх одновірців, всі християни теж починали покладати на себе тягар самообмежень. Так Великий піст став показником того, що віруючі люди єдині не тільки в радості, але і в несенні тягот.

Що не можна робити під час Великого посту в 2020 році

 

Перший день Великого посту настає відразу після Прощеної неділі та іменується Чистим понеділком, який в 2020 році припадає на 2 березня. З цього дня для всіх православних християн вступають в силу певні зобов’язання і пункти зі списку категорії «не можна», а також що потрібно робити в цей час.

Але перш, ніж починати знайомитися з переліком заборон, потрібно зрозуміти головне.

Піст – це не покарання. Це час роздумів про тлінність усього земного і про вічність людської душі.

Не варто сумувати від тимчасової неможливості відрізати собі шматочок сирокопченої ковбаси, коли робиш кроки до вічного благоденства.

Справжній зневірі був підданий Адам, який не зумів протистояти солодким умовлянням диявола і був вигнаний з раю за свого маловір’я і хвилинну слабкість. Спаситель ж ціною своїх нелюдських мук вказав людям дорогу до істини. Треба тільки йти по цій дорозі з чистою душею і світлими помислами. Земні блага підуть у землю, а чистий дух вознесеться у вічність.

 

Загальні заборони в Великий піст

Так в чому ж полягають обмеження Великого посту і що можна і що не можна робити? Служителі церкви на це питання відповідають так: Великий піст – це час омежень. Протягом семи тижнів у 2020 році не можна:

  • справляти весілля;
  • віддаватися розвагам і розпивати вино;
  • лихословити;
  • навіть думати про погані вчинки.

Щодо інших людей слід проявляти терпимість, не можна нікого засуджувати і обговорювати, розпускати чутки, затівати скандали або думати про помсту. І якщо навіть хтось дізнається, що сусід не дотримується посту, він не має права засуджувати останнього, тому що дотримуватися помірності або не дотримуватися, повинен вирішувати кожен сам.

А що стосується пісної їжі, то навіть церква не вважає це утримання безумовним постулатом. Адекватний батюшка ніколи не стане сваритися за те, що хворій людині зварять курочку в день Страсної п’ятниці. Церква завжди піде на послаблення посту хворим людям, немічним старим і дітям, не розуміющим важливості події.

А ось погані помисли і вчинки амністії не підлягають, тому що прощатися подібне може тільки якому-небудь психічнохворому бідоласі.

На час посту доведеться забути і про подружню близькість. А походи в нічні клуби та театри потрібно буде замінити більш частими відвідинами храму, читанням молитов і допомогою нужденним.

 

Головні заборони на Великий піст у 2020 році

Дотримання всіх правил Великого посту не означає, що в ці дні в 2020 році віруючий християнин неодмінно повинен виглядати похмурим і виснаженим від недоїдання. Утримання від розважальних гулянок не передбачає того, що людина повинна перестати радіти життю. Зрештою існує безліч смачних пісних страв, які не гріх виставити і в будь який інший день, і навіть на святковий стіл.

А тимчасова відмова від м’ясної їжі здатна позитивно вплинути на загальний стан організму. Важливо знати, що не можна робити в піст, щоб витримати його гідно. Нерідко любитель смачно і багато поїсти – не в міру вгодований і ледачий, тому так переповнений шлунок настирливо закликає свого власника до розслабленого возлежання на улюбленому дивані і до солодкого післяобіднього сну. Про душу в такі моменти або згадується в останню чергу, або не думається зовсім. Невеликий струс тут піде тільки на користь. 7 тижнів – це не так вже й багато.

Зате у людини з’явиться час на те, щоб критично оцінити своє відображення в дзеркалі, а може, і прийняти рішення зайнятися спортом. І нехай йому в цьому допоможе звернення до Бога. Хіба це погано?

 

Шкідливі звички

Для звичайної людини з’являється прекрасна мотивація до того, щоб кинути палити, відмовитися від спиртного або наркотиків. Зміцнюючи віру, він тим самим зміцнить своє здоров’я. Потакання своїм шкідливим пристрастям – це прояв слабкості духу.

Неприпустимі заздрісність і злостивість

Всі ці емоції згубні в першу чергу для свого носія. Не давши прорости насінню розбрату і заздрості, людина наближає себе до набуття душевної рівноваги.

Приборкання гордині

Потрібно не дати своєму марнославству надломити віру в Бога. Адже Творець любить всіх однаково, але наблизитися до нього можуть лише ті, що по-справжньому повірили і перемогли своїх власних демонів люди.

Спосіб життя

Для істинно віруючої людини вести своє життя під час Великого посту нескладно. Адже суворе утримання і старанні молитви – це ніщо в порівнянні з 40-денним протистоянням спокусам диявола, яке Спасителя довелося пережити в пустелі після свого хрещення в річці Йордан.

Перша і найбільш тривала частина Великого посту присвячена саме цій події. Другою частиною є Страсна седмиця. Кожен день останнього тижня Великого посту присвячений історії головному жертовному подвигу Ісуса Христа в ім’я порятунку роду людського, а тому важливо дотримуватися всіх правил і знати, що можна, а що не потрібно робити в Великий піст в 2020 році.

Всі перераховані вище правила та головні заборони, яких варто дотримуватися у Великий піст, можна оформити в кілька тез і зробити висновок:

  • Варто заздалегідь дізнатися, які заборони існують під час Великого посту, щоб підготуватися до утримання від їжі.
  • Важливо не тільки утримуватися від забороненої їжі, головне, морально підійти до цього питання і правильно підготуватися.
  • Старим, хворим і немічним можна утриматися від суворих заборон в меню, так як це може погано позначитися на їх здоров’ї.


Create AccountLog In Your Account