Що робити якщо не виплатили зарплату при звільненні

Після звільнення роботодавець повинен виплатити зарплату. Що робити, якщо працював неофіційно і роботодавець не хоче виплачувати розрахункові. Куди скаржитися і як домогтися виплати зарплати?

Офіційне оформлення або неофіційне – має значення

Трудові відносини можуть бути різними. Але при суперечках або невиплати зарплат має велике значення уклали ви трудовий договір з роботодавцем чи ні.

Згідно Статті 116 КЗпП України в день звільнення працівникові зобов’язані видати всі гроші, які він заробив. Якщо в цей день його не було на роботі, то розрахунок повинен бути на наступний день.

Куди звертатися якщо не виплатили зарплату співробітникові з трудовим договором 

Трудова угода дає працівникові всі соціальні права. Якщо після звільнення Вам не виплачують зарплату – звертайтеся до суду. Вимагайте виплатити розрахункові та компенсацію.

Що робити якщо трудового договору не було

Неофіційні трудові відносини не дають гарантій отримання повної зарплати. Але є способи змусити роботодавця повернути ваші гроші.

Перше, що потрібно зробити – це спробувати домовитися з керівництвом і розповісти про те, що ви змушені написати скарги до відповідних органів.

Якщо це не допоможе, то вам необхідно звернутися в суд, але для нього необхідні докази, що ви працювали на цьому підприємстві і були порушені ваші права.

Куди скаржитися, якщо не заплатили розрахункові? 

  • Повідомити в Службу з охорони праці про те що ви працювали неофіційно і вам не виплатили зарплату.
  • Написати заяву в прокуратуру, описати ситуацію, що склалася. Попросити відкрити кримінальне провадження на роботодавця.
  • Повідомити про порушення законодавства в податкову (ДФСУ) вашого регіону або за телефоном гарячої лінії  0-800-501-007 вибравши пункт 3.
  • Звернутися на гарячу лінію 0-800-507-309 Міністерства соціальної політики України.
  • Написати заяву в суд з проханням вирішення спору щодо невиплати зарплати. Якщо суд виявиться на вашому боці, роботодавець змушений буде виплатити Вам зарплату згідно середнього показника по вашій спеціалізації за весь період трудових відносин.


Create AccountLog In Your Account