Штраф за непристебнутий ремінь в Україні в 2021-2022 роках

В 2021 році штраф за непристебнутий ремінь безпеки в Україні становить 51 грн. Це порушення правил дорожнього рух виписується в 25% випадків.

Сума штрафів за порушення правил дорожнього руху встановлено Кодексом України про адміністративні правопорушення. У статті 121 зазначено, що порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами карається штрафом в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 51 грн.

Згідно правил дорожнього руху України, водій зобов’язаний користуватися ременями безпеки, а також йому заборонено перевозити непристебнутих пасажирів. 

На мотоциклі або мопеді дозволено рух в застебнутому мотошоломі і заборонено перевозити пасажирів без застебнутих мотошоломів.

Хто може не пристібатися

Дозволяється не пристібатися:

  • інструкторові, якщо за кермом учень;
  • водіям-інвалідам;
  • водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів;
  • таксистам.

Штраф за перевезення дітей без автокрісла

Крім цього, в ПДД заборонено перевозити дітей, зростом нижче 145 см і молодше 12 років без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину ременем безпеки, на передньому сидінні автомобіля, а також на задньому сидінні мотоцикла або мопеда. Розмір штрафу за порушення ст. 121 ч. 10 – 510 грн. При повторному порушенні правил перевезення дітей протягом року, штраф складе 850 грн.Create AccountLog In Your Account