Скільки коштує повторне підключення газу після відключення

В Україні відключити газ за несплату можуть при будь-якій сумі боргу. Вартість повторного підключення газу після відключення за несплату буде дешевше, якщо просто встановили пломбу на кран і дорожче, якщо відрізали трубу.

Заборгованість за користування газом з’являється при порушенні термінів оплати. Правила поставки природного газу регулюються постановою НКРЕКУ No 2496 від 30.09.2015 р (р. 3, п. 17).

Терміни відключення газу при заборгованості

У постанові не вказано конкретних сум боргу при яких можуть відключити газ. Якщо є заборгованість, не важливо в якому розмірі, абонент ризикує бути відключеним від газопостачання.

Якщо побутової користувач не заплатить за газ протягом 10 днів після терміну, визначеного договором, постачальник надсилає попередження – постанова про припинення подачі газу з вимогою самостійно припинити використання газу і допустити представника газової служби для пломбування запірних пристроїв.

У повідомленні про припинення використання природного газу постачальник повинен вказати причини і дату припинення газопостачання, але не раніше ніж за три дні до дати отримання такого повідомлення.

Що робити, якщо відключили газ за несплату

Якщо є борги за газ, абонент має право звернутися до постачальника і скласти графік погашення заборгованості.

У разі припинення газопостачання в зв’язку з порушенням термінів оплати, для повторного підключення необхідно:

  • Дізнатися суму заборгованості будь-яким зручним способом (по номеру контакт-центру (056) 78-70-104 або (067) 00-90-104, в особистому кабінеті на сайті 104.ua або, звернувшись до відділення газової компанії), після чого в повному обсязі сплатити заборгованість;
  • З квитанцією про оплату необхідно звернутися до відділення газової компанії і отримати довідку про відсутність заборгованості;
  • З довідкою про відсутність заборгованості необхідно звернутися в абонвідділ ПАТ «Міськгаз» експлуатаційну службу в Вашому районі, оформити заявку на підключення до системи газопостачання. Споживачі, які використовують газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід повинні надати Акт перевірки технічного стану димових і вентиляційних каналів (Акт ДВК).
  • Оплатити послугу по підключенню і пред’явити платіжний документ експлуатаційної служби.

Вартість повторного підключення газу

Відновлення газопостачання здійснюється газовою компанією тільки після оплати споживачем боргу та вартості відключення і підключення протягом 2 робочих днів у містах та 5 календарних днів у сільській місцевості.

Ціни на послуги відключення і збою залежить від багатьох факторів і розраховуються індивідуально для кожного абонента. По місту в квартирах ця ціна від 150 до 300 грн, а приватний сектор від 500 грн і вище.

За розповідями абонентів, яким відключали газ за несплату, приходять співробітники газової служби та відрізають частину труби. Після оплати боргу потрібно заплатити ще за відновлення газопроводу.Create AccountLog In Your Account