Старий Новий рік 2020

Пояснити, чим відрізняється Старий Новий рік 2020 від головної новорічної ночі з 31 грудня на 1 січня здатний не кожен співвітчизник. А іноземці, почувши про таке свято залишаються в подиві. Насправді, відмінність полягає лише в неузгодженості календарів. Сьогодні це торжество сприймається, як продовження ланцюжка новорічних урочистостей і є ще одним приводом весело провести час.

Коли буде Старий Новий 2020 рік

Святкується це свято через два тижні після настання нового календарного року.

Поки не планується ніяких змін, тому відзначати Старий Новий рік в 2020 році будуть в ніч з 13 на 14 січня.

Це не є торжеством державного масштабу, тому не є додатковим вихідним. Дата випадає в ніч з понеділка на вівторок. Тому накривати святковий стіл доведеться після роботи, а вранці — рано прокидатися.

Історія свята

На Русі язичники вважали 22 березня початком нового року. Слідом за прийняттям християнства цю дату перенесли на 1 вересня. По візантійському календарю вважалося, що саме в цей день народився Ісус Христос і з цієї дати починався календарний відлік. Звичне нам 1 січня почали вважати точкою відліку лише у 1699 р. після указу Пера I.

Святкування Старого Нового року 2020

У 1918 р. радянською владою були внесені зміни літочислення і був здійснений перехід на григоріанський календар. Це пов’язано з тим, що на думку чиновників того часу цей календар був більш точним і базувався на новітніх знаннях. Різниця між календарями була в 13 днів. Саме зі зміною літочислення і пов’язана поява такого свята, як Старий Новий рік. Адже багато людей продовжували відзначати свято за старим календарем. З такими змінами твердо висловила незгоду церква, цим пояснюється і той факт, що Різдво святкується 7 січня, а не 25 грудня, як у країнах Заходу.

Традиції святкування

Відзначається це свято менш масштабно, ніж 31 грудня. Для людей, які не встигли з ряду причин від душі повеселитися і відзначити головну новорічну ніч, є можливість відзначити свято по-справжньому. Вечір 13 січня в народі називають Щедрим і з ним пов’язано безліч традицій. Раніше наші бабусі і дідусі в цей день з самого ранку наводили в будинку порядок, щоб до вечора зустрічати гостей. Господині пекли пиріг і готували частування, адже стіл у Щедрий вечір повинен був бути щедрим і багатим, щоб у наступному році в домі був достаток і удача. Увечері зустрічали гостей, також ходили провідати та привітати сусідів. Святкування супроводжувалося народними гуляннями з щедрівками.

Сьогодні в деяких сім’ях та регіонах традиції святкування збереглися, але більша частина населення відзначає свято вдома за святковим столом з привітаннями і тостами. Застілля можуть доповнюватися розвагами: конкурсами, іграми, танцями, караоке і т. д. Люди прагнуть привітати близьких, друзів і сусідів зі Старим Новим 2020 роком і відправитися в гості. Якщо свято випадає на вихідні дні, то можливі більш розмашисті гуляння, але в 2020 році навряд чи хтось зможе собі таке дозволити, адже вранці дорослим треба на роботу, а дітям в школу і садок.

Народні прикмети

У наших прадідів святкування Старого Нового року було пов’язано з безліччю прикмет. Так, по погоді можна було дізнатися яким буде наступний рік:

 • Сонячний ранок означав, що рік обіцяє щастя й удачу.
 • Ясне і зоряне небо в новорічну ніч — майбутній рік буде врожайним.
 • Якщо на дворі завірюха — у наступному році можна очікувати хороший урожай горіхів.
 • Якщо вранці 14 січня на деревах був іній — вважалося, що буде щедрий урожай меду.

Також існує ряд прикмет, не пов’язаних з погодними явищами, наприклад:

 • Ввечері 13 січня просили вибачення у всіх за завдані образи.
 • Доброю прикметою вважалося, якщо вранці 14 січня до хати першим зайде чоловік, тоді в домі буде щастя і благополуччя; якщо ж це буде жінка — чекай біди.
 • Хорошою прикметою було зустрічати Старий Новий рік у новому одязі.
 • Поганою прикметою є вирішення фінансових труднощів.
 • Виносити сміття ввечері 13 січня теж поганий знак.

Ворожіння під час Старого Нового року 2020

Ніч напередодні Старого Нового року вважається магічною і найбільш підходящою для ворожінь. Період від Різдва до Хрещення називається Святками, люди вірили, що це особливий період, коли доля може відкрити всі таємниці й секрети. У ніч на Старий Новий рік вільні дівчата ворожили на коханого та на майбутнє життя.

Новорічне ворожіння з 13 на 14 січня

Наші предки вважали, що в цю ніч на землю опускаються вищі сили, які допомагають зазирнути в майбутнє. Дозволялося гадати на це свято не тільки незаміжнім дівчатам, але і заміжнім. Ворожінь є маса: на майбутнього чоловіка, на дітей, на майбутнє життя і т. д. Для цього використовували предмети, що мають магічну силу, наприклад, дзеркало, голки, нитки, свічки та багато іншого.

Є ряд правил для тих, хто вирішив поворожити при наближенні Старого Нового року 2020:

 • Найкраще ворожити саме опівночі.
 • Треба вибрати правильне місце для ворожіння.
 • Щоб ворожіння було максимально точним, потрібно вийти з-під захисту всіх оберегів: зняти хрестик, розв’язати пояс, розпустити волосся.
 • Йти до місця ворожіння треба було мовчки і непомітно.
 • Самим нечистим місцем для ворожіння вважались перехрестя.

При дотриманні всіх правил, наші предки вважали, що всі гадання збудуться і будуть правдивими. Сьогодні також збереглася традиція ворожити, але їй не надають такого значення, як ще сотню років тому.

Новорічні повір’я

Святкування Старого Нового року у наших предків було пов’язане з масою народних прикмет. Пропонуємо ознайомитися з деякими народними повір’ями і прикметами. Вірити чи ні — особиста справа кожного. Популярні новорічні повір’я:

 • Посівальників було прийнято обдаровувати солодощами, пирогами. А от давати гроші було не можна, вважалося, що разом з ними віддавали благополуччя з дому.
 • В окремих селах було прийнято старий одяг спалювати і одягати все нове. Це символізувало початок нового життя.
 • За народним повір’ями 14 січня слід обійти по периметру будинок, взявши в руки 3 палаючі свічки. Це захистить будинок від горя, а всіх членів родини від нещастя і хвороб.
 • 13 та 14 січня не рекомендується брати в борг і позичати, інакше весь рік будуть фінансові труднощі.

Старий Новий 2020 рік — свято, традиції святкування якого збереглися і до нашого часу. Його потрібно зустрічати у гарному настрої, з чистими помислами і щедро накритим столом.Create AccountLog In Your Account