Стрітення Господнє в 2020 році

Важливим християнським святом є Стрітення. Воно поєднало в собі відразу дві культури: православну та язичницьку, завдяки чому його прийнято відзначати і старовірами. У цей день відбувається об’єднання: зими з весною, Старого і Нового завіту. На Стрітення Господнє в 2020 році, як ні в який інший день, необхідно забути про всі образи, відректися від поганих думок і молитися за щасливе майбутнє.

Коли буде Стрітення у 2020 році

На відміну від інших церковних свят, Стрітення Господнє проводиться щороку в один і той же час. 15 лютого – це день великої зустрічі. Переноситься церковна дата тільки в тому випадку, якщо випадає на понеділок, тоді свято проводиться в неділю, 14 лютого.

Таким чином, в 2020 році, Стрітення, пройде 15 лютого, у вівторок.

Слід зазанчити, що це свято особливе, і саме ним закінчуються Різдвяні дні. Зима зустрілася з весною, а це означає, що через 40 днів настануть теплі дні. Люди моляться за здоров’я своїх близьких, на щастя в домі, багатий урожай. Під час церковних служб читаються молитви до Ісуса Христа і Богородиці.

Історія свята

Свято Стрітення Господнє 2020 прийнято відзначати з 4 століття. На 40 день після народження Христа, Богородиця прийшла в храм у місті Єрусалим для того, щоб охрестити немовля. Їх зустрів проповідник Симеон. Він чекав виконання пророцтва. Цар доручив Симеону перевести П’ятикнижжя з єврейської мови на грецьку. У перекладі він зіткнувся з фразою, в якій говорилося про Діву, яка виносить в утробі і народить немовля. На той момент Симеон захотів виправити фразу Діва на дружину. Однак з небес спустився ангел і утримав його від цього. Йому було видіння, в якому і з’явилася Діва з Сином на руках. Тоді він поклявся, що поки не побачить Діву з немовлям на руках, то не покине цей світ.

Зустріч старця Симеона з Дівою Марією

Симеон побачив Богородицю і зрозумів, що його пророцтво збувається. Він охрестив немовля, прочитавши молитву Божої благодаті, і пророкував йому долю Спасителя. Охрестивши його, проповідник передбачив матері важку долю дитини, пояснив, що всі ці страждання необхідні народу. Христос став порятунком для язичників і славою для віруючих.

Традиції святкування

З давніх часів на Стрітення Господнє, не прийнято працювати. Більша частина селян займалася нескладними господарськими справами. Жінки перебирали речі, прибирали в коморі, робили заготовки. Чоловіки оглядали інвентар, лагодили обладнання. Молоді незаміжні дівчата ворожили на судженого.

За традицією на Стрітення заохочувалося не працювати зовсім. З ранку будинок необхідно було окропити свяченою водою й прочитати молитву. За день вимовлялося безліч молитов: на добробут, на здоров’я, на щастя сім’ї.

Цього дня, люди приносили до церкви воду для того, щоб її освятив священик. Саме 15 лютого вийде неймовірно чудодійна і цілюща вода. За давньою традицією, що збереглася до 2020 року в день Стрітення Господнього прийнято виготовляти свічку. Її роблять з бджолиного воску власними руками. Свічка зберігається до особливої події в житті родини. Запалюючи свічку, люди позбавляються від поганих думок, очищають помисли, тіло, зцілюють душу.

Цілющі свічки в церкві на свято Стрітення

В це свято, необхідно добре нагодувати всю живність, піднести данину деревам і кущам (у вигляді підживлення) для того, щоб у майбутньому був багатий урожай.

Народні прикмети

Було придумано з давніх часів безліч прикмет. Особливо важливо було дотримуватися прикмети під час православного свята Стрітення Господнього в 2020 році.

 • Якщо в ніч перед Стрітенням було зоряне небо, то весна буде пізньою і холодною.
 • Якщо вдень починав танути сніг, то літо буде врожайним.
 • Якщо свічка в церкві горить прямо, не гасне, тоді всі члени родини будуть здорові цілий рік.
 • Якщо на Стрітення нагодувати бездомного пса, то сім’я буде особливо щаслива в цьому році.
 • Вітер вважався поганим знаком. Він міг означати неврожайний рік або холодну весну, літо.
 • Пригощати близьких, друзів, родичів і сусідів означало покликати в свій будинок удачу. Тому всі жінки пекли млинці та пироги, розносили по сусідам і родичам.

Безліч народних прикмет вже втратили свій сенс. Частина з них залишилася в наш час. Прийнято відвідувати з ранку церкву, а в обід пригощати близьких. Ніхто в цей день намагається не працювати по дому. Як правило, всі моляться, ходять в гості і бажають один одному щастя.

Що не можна робити в цей день

Існує ряд правил, в яких обумовлено що не можна робити під час церковного свята Стрітення в 2020 році. Порушивши правила, можна накликати в дім біду. Тому люди у першу чергу, намагаються відкласти подалі роботу і зайнятися іншими справами, помолитися і відвідати церкву. Крім того, на Стрітення Господнє не прийнято:

 • Сваритися з близькими, родичами, сусідами.
 • Виражатися нецензурними словами.
 • Митися в лазні.
 • Гадати.
 • Вживати спиртні напої.
 • Прати.
 • Працювати в городі.
 • Поратися по будинку.
 • Вирушати в подорож.

В це свято дозволено працювати тільки в тому випадку, якщо потрібна допомога хворій людині. Наприклад, можна випрати речі тільки лежачого хворого. Шити і в’язати не варто в цей день без крайньої необхідності. Вкрай обережно ставитися до вживання спиртного. Краще від нього і зовсім слід утриматися.Create AccountLog In Your Account