Світ Юрського періоду Панування – фільм 2022 року

Майбутній науково-фантастичний трилер покликаний як завершити трилогію «Миру Юрського періоду», так і зв’язати воєдино всі фільми франшизи з 1993 року, які раніше не мали чітких зв’язків між кінострічками.

Прем’єра: 10 червня 2022 (США)

Оригінальнаназва:  Jurassic World: Dominion

Країна виробництва: Сполучені Штати Америки

Жанр: бойовик, пригоди, фантастика

Режисер: Колін Треворроу

Акторський склад: Омар Сі, Крістоффер підлогах, Ізабелла Сермон і ін.

Рейтинг очікувань: КиноПоиск – 96%

Завершальний фільм полюбилася глядачеві франшизи «Мир Юрського періоду: Панування» стане кульмінацією гостросюжетних пригод, які розгорталися після подій картини «Парк юрського періоду» через двадцять років. Виробництво трилогії запущено в 2015 р Сиквел з’явився в 2018 р, піддався критиці, хоча викликав інтерес глядачів. Прем’єру фінішного фільму очікували в червні 2021 року, але через загрозу коронавируса знімальний процес призупинили на кілька місяців. Нову дату релізу в 2022 році обрали не випадково: 10 червня 1993 року відбувся перший показ «Парку юрського періоду».

Розробка ідеї та виробництво

Стівен Спілберг як виконавчий продюсер спочатку був зацікавлений в створенні трилогії. На пост режисера він запросив Коліна Треворроу, який працював над першою і другою частинами. Сценарій допомагала створювати Емілі Кармайкл.

Треворроу планував присвячувати події не тільки долю острова, парку розваг, він хотів дослідити тему перетину динозаврів зі світом людей. Режисер заявляв, що жанром завершальній картини стане науковий трилер, в більшій мірі відповідає ідеї «Парку Юрського періоду». З’являться нові динозаври. Розвиток подій направлено на спростування слів героїні Клер в ранньому фільмі про те, що нікого вже не вразити динозаврами.

Колін Треворроу поділився з журналістами планами щодо позбавлення від уявлень динозаврів гігантськими монстрами. В останній частині «Мир Юрського періоду: Панування» він повернеться до них як до тварин, але світ постане ще страшніше. Гібриди в останній частині не заплановані.

Cюжет

Подробиці сюжету третьої частини тримаються в секреті, але відомо, що деякий час події будуть пов’язані із закінченням попередньої картини. У другому фільмі головні герої рятували мешканців острова від виверження вулкана, але ситуація ускладнилася тим, що динозаври звільнилися з клітин, потрапили на материк, а технологія їх створення виявилася в чужих руках.

Ян Малкольм, який виступав за сюжетом проти порятунку гігантських мешканців острова, в кінці картини передбачає, що люди з появою динозаврів вступлять в новий юрський період.

Чи вийде співіснувати людству з динозаврами, покаже в 2022 році фінал картини «Мир Юрського періоду: Панування».

Зйомки

Виробництво фільму запущено в кінці лютого, завершено в листопаді 2020р. Зйомки окремих сцен виконані за допомогою безпілотників на Ванкувері. Фрагменти вуличних сцен спочатку знімали в канадському Меррітт, потім перенесли в англійське місто Холі, де раніше працювали над попередньою частиною картини. Інші знімальні дні проводили на Мальті, Гаваях.

Бюджет фільму включає 200 млн доларів. Пандемія вплинула на процес зйомок, збільшила видаткову частину, тривалість робіт над стрічкою. Рішення про відновлення зйомок очікували кілька тижнів. Процес відновили після подання рекомендацій щодо захисту від коронавируса. На забезпечення заходів безпеки витрачено приблизно 9 млн доларів. Вхід на територію зйомок охоронявся, чергували лікарі, медсестри, актори і робоча група здавали тести на COVID-19, була забезпечена дезінфекція рук, носіння масок.

Заданий режисером напрямок, незважаючи на всі коригування, зберігалося. Картина «Мир Юрського періоду: Панування» чи не перша стрічка, відновлена ​​в зйомках в період пандемії.

У картині використані новітні аніматронних динозаври, їх більше, ніж в ранніх стрічках. За створення аніматроніку відповідав Джон Нолан. Історичні консультації забезпечував Стів Брусатті, вчений-палеонтолог.

Актори і ролі

Основні актори, задіяні в попередніх картинах, повернуться на екрани третьої частини:

  • Клер Диринг, яка працювала адміністратором парку розваг, захисницю динозаврів зіграє знову Брайс Даллас Ховард;
  • Оуена Грейді, друга Клер, колишнього морпіхи, зіграє вже знайомий актор Кріс Пратт.

У фільмі з’являться персонажі з ранніх частин, але тепер вони займуть більш почесне місце в фільмі по сюжету:

  • Сем Нілл втілить роль Алана Гранта, палеонтолога;
  • Річард Аттенборо зіграє Джона Хаммонда, творця парку;
  • Лора Дерн створить образ сміливої ​​Еллі Сеттлер, коханої Алана Гранта;
  • Джефф Голдблюм перетвориться в Яна Малкольма, супротивника збереження динозаврів.

За словами режисера, актори люблять своїх персонажів, знають, що їм робити.

Знімальна група запевняє, що глядачам в 2022 році можна готуватися до перегляду самого масштабного, кращого фільму франшизи, хоча не поспішає подавати офіційний трейлер. У мережі багато ідей від численних фанатів світу динозаврів, але все з нетерпінням очікують саме оригінальний трейлер від творців третьої частини картини “Світ Юрського періоду”.Create AccountLog In Your Account