Трійця в 2020 році

У православному календарі існує багато свят. Найважливішим є Великдень – день, коли віруючі відзначають воскресіння Ісуса Христа. Другим по значущості є Трійця, воно присвячене сходженню Святого Духа. Ця подія була одним з визначальних в історії християнства. Недарма його називають днем заснування християнської церкви. Це свято, як і Пасха, не має чітко встановленої дати. Дана стаття розповість про те, якого числа в 2020 році буде Трійця. Також мова піде про історію свята і  його традиції.

У народних повір’ях свято отримало деякі язичницькі риси – люди вірили в нечисту силу, яка з’являється напередодні Трійці. Але цей день ніколи не втрачав свого істинного сенсу – шанування Св. Духа, що зійшов на Землю.

Коли буде Трійця в 2020 році

Трійця відзначається на 50-й день після Пасхи. Звідси і друга назва свята – П’ятидесятниця. Для розрахунку дня святкування існує ряд правил. Виходячи з обчислень, визначаються дати основних свят. В православ’ї Великдень святкується в першу неділю після весняного молодика. Молодик припадає на день весняного рівнодення, або після нього. День Пасхи вміщується у проміжок від 4 квітня до 8 травня.

В 2020 році Трійця буде святкуватись в Україні – 7 червня.

Завдяки пасхаліям дату свята можна вирахувати не тільки на 2020 рік, але і на наступні роки. Це означає, що кожен християнин може підготуватися до Трійці заздалегідь.

Історія свята

Трійця – важливий день, в православній традиції. Своїм корінням він йде до Старого заповіту, але містить у собі і традиції язичництва. У стародавньому Ізраїлі існувало свято седмиць. Спочатку воно святкувалось по закінченню семи тижнів після початку хлібного збору врожаю. Потім час його святкування було прив’язане до Великодня. З цим святом стала зв’язуватися і інша подія – набрання 10 заповідей (через 50 днів після виходу з Єгипту).

Люди святкують Трійцю 2020 року на природі

Новий сенс свято отримало у християнській традиції. За переказами, на п’ятдесятий день після Вознесіння Христа, апостоли – його перші учні і сподвижники зустрілися в Сіонській світлиці. Це місце, де відбувалася Таємна вечеря. Там апостоли побачили чудесне знамення. Кімната осяялася яскравим полум’ям, так явив себе Святий Дух. Він навчив Апостолів розуміти мови інших народів. Завдяки цьому дару Апостоли отримали можливість нести слово Боже в інші країни, розповідати місцевим народам про Христа і його велику жертву.

У цей час у Єрусалим на святкування Пасхи з’їхалося багато представників інших народностей. Апостоли могли розуміти їх мову і розмовляти їхньою мовою. Вони закликали натовп до покаяння. В цей день відбулося і безліч інших дивовижних зцілень, а також воскресіння з мертвих.

Трійця знаменує єдність Святого Духа, Батька і Сина Його, що і відображено в назві. Це значення св. Трійця збереже і в 2020 році.

Традиції та обряди святкування

Трійця має давні традиції і обряди, актуальні і в 2020 році. Субота перед Трійцею є поминальним днем. Вона називається батьківського суботою. В цей день християни відвідують церкву, в яких проходять яскраві і урочисті служби. Священик проводить літургію, потім служиться велика вечеря. Читається три спеціальні молитви: Про Церкву, про спасіння і упокій душ. Велике значення мають молитви колінопреклоніння. Вони складені Василем Великим у IV столітті.

Дівчата плетуть гарні вінки на свято Трійці

До столу повинні бути приготовані святкові частування. Обмежень на будь-які страви немає. У недільний день прийнято ходити один до одного в гості або вибиратися на природу, влаштовувати гуляння. У давнину велике значення свято мало для дівчат. Вони одягалися в свої найкращі вбрання і гуляли на центральній вулиці.

З плином часу Трійця з жіночого свята стала святом для всієї молоді. На гуляння збиралися жителі сусідніх сіл та відзначали всю ніч. Молодь влаштовувала різноманітні ігри. У цей день дівчата і діти обходили хати. Трійця відзначалася шумно і весело.

Ворожіння на Трійцю

У давні часи невід’ємною частиною Трійці були ворожіння. Їм займалися дівчата, так як день Святої Трійці вважався жіночим. Вони робили вінки з квітів. Вінок повинен був містити волошки, ромашки і маки. Ці квіти служили захистом від злих духів. Вінок носили весь день. З настанням вечора дівчата йшли до місцевої річки. Там проводився обряд ворожіння. Дівчата прикріплювали до вінка гарячу свічку і пускали вінок за течією річки. Якщо він добре тримався на воді та плив далеко і швидко, вважалося, що дівчина незабаром вийде заміж. Якщо вінок швидко тонув, це до біди. Крім вінків, у річку відправляли і молоді дерева. Ворожили і за допомогою зозуль. Дівчата з’ясовували, скільки років їм чекати до заміжжя.

Що можна їсти

Жодних обмежень на страви не існує. У давнину дівчата накривали святковий стіл під час проведення ритуалів. Продукти збирали гуртом. Основними продуктами були яйця та різні вироби з тіста. Також дівчата ходили по хатах, просячи у жителів яйця. На наступний день після Трійці дітям було прийнято подавати яєчню, яка символізувала Сонце.

Що не можна робити в цей день

В Трійцю забороняється працювати з землею: копати город, орати, боронувати, займатись висаджуванням рослин і так далі. Не можна завдавати шкоди деревам: пиляти їх, ламати гілки, колоти дрова. Також в Трійцю з’являються казкові істоти – мавки та русалки. Це душі померлих дітей, вкрадені нечистю. Людям заборонялася гуляти лісом і полем, так як мавки могли залоскотати людину до смерті. Русалки – мешканці водойм, тому під забороною було купання в них. Русалки могли втопити людину. Порушників цих заборон чекали покарання.

Народні прикмети та повір’я

Перед святкуванням виконуються роботи по господарству, прибирання в квартирі. Жителі сіл прибирають свій двір, чистять клумби від бур’янів, приводять будинок в чистий вид. В дім приносять зелені гілки, полин. Ці рослини оберігають дім від нечистих духів, які з’являються перед святом. Раніше людям заборонялася ходити в ліс і купатися у водоймах.

Зі святом Трійці пов’язано ряд народних прикмет:

  • Дощ у день свята означав рясний урожай грибів.
  • Люди збирали лікарські рослини. Вважалося, що вони здатні вилікувати будь-яку хворобу.
  • Трійця знаменувала відхід заморозків і настання теплих днів.
  • В день Св. Духа весь дріб’язок віддавали нужденним, щоб захистити себе від різних напастей.
  • У понеділок люди освячують воду, гілки дерев. Гілки висушують і залишають удома, вони захищають від злих духів.

У народних повір’ях Трійця знаменувала перехід від весни до літа. Люди сплітали гілки двох дерев, щоб утворилася арка. Через неї парами проходили хлопці та дівчата і співали пісні.Create AccountLog In Your Account