Успенський піст в 2020 році

Великі православні свята відрізняються від інших загальнонаціональних. До них потрібно готуватися особливим чином. Крім регулярного відвідування служби в церкві необхідно деякий час дотримуватися посту. Про особливості та дати Успенського посту в 2020 році читайте нижче.

Коли буде Успенський піст в 2020 році

На відміну від тієї ж Пасхи дати початку і закінчення Успенського посту не змінюються з року в рік, а мають строго фіксовані календарні межі. Починаються обряди на Спас, який відзначають 14 серпня, а закінчуються вони 27 числа, тобто триває два тижні. Після закінчення посту в останній день періоду стриманості люди йдуть до церкви. Служба триває всю ніч. Переноситься весь піст набагато легше, ніж інші.

В 2020 році Успенський піст почнеться 14 серпня, в п’ятницю, а закінчиться 27 серпня, в четвер.

Під словом піст мають на увазі утримання від певних дій і певної категорії продуктів, а також виконання традиційних православних обрядів.

В період Успенського посту:

  • не приймають їжу тваринного походження;
  • уникають інтимної близькості;
  • відвідують храм і читають молитви;
  • намагаються не сваритися з оточуючими і стримувати дратівливість;
  • відмовляються від розваг (танці, прослуховування енергійної музики, відвідування театрів і кіно).

Всі ці дії не є просто набором обмежень для перевірки стійкості віруючих. За канонами церкви, таким чином людина очищається. Іоанн Златоуст казав: «Люди, які вважають піст простим утриманням від їжі, помиляються. Його істинне призначення – віддалитися від зла, приборкати свій гнів, а також позбутися від брехні і наклепу».

Православний успенський піст 2020

У році виділяють чотири великих багатоденних пости – Великий, Петрів, Успенський і Різдвяний.

Традиції посту

Ця традиція передує святкування Успіння Пресвятої Богородиці. Перші згадки про Успенський піст йдуть приблизно з 1000 року, незабаром після хрещення Русі Володимиром. Ця подія стала результатом поділу довгого літнього посту, перші записи про яке датуються V століттям н. е. Його дотримувалися ті, кому не вистачило сил витримати Великий піст. У результаті він був розділений на два невеликих, оскільки наставав період сільськогосподарських робіт, коли людям потрібно багато сил. А брак повноцінного харчування і відпочинку перешкоджали ефективному веденню домашнього господарства.

Сама ж традиція дотримуватися посту сягає корінням в історію про життя і упокій Діви Марії. Після того, як її син вознісся до небес, вона відвідувала місця, де він читав проповіді і демонстрував людям чудеса. Найчастіше вона приходила в Гетсиманський сад, звідки Ісуса відправили на суд, і постійно молилася. Під час одного такого паломництва до неї прийшов архангел Гавриїл, який приніс райську гілку. Він розповів, що незабаром вона піднесеться в небесне Царство, де зараз знаходиться її син. Це сталося незадовго до смерті Марії.

Зображення Пресвятої Діви Маріїї

Почувши це, Діва вирішила старанно молитися про спасіння душ людей, а також вдатися до принципів суворого утримання і покори. У призначений час до неї зійшов христос у супроводі ангелів і праведних душ людей. Діва Марія просто заснула назавжди, а її душа піднялася до небес.

Календар харчування по днях

За суворістю і кількістю обмежень Успенський піст знаходиться нарівні з Великим. У цей час заборонено вживати в їжу м’ясо, молочні продукти, алкоголь, яйця. Виняток становить 19 серпня, на який випадає свято Преображення Господнє, коли дозволяється їсти рибу і випити невелику кількість вина. На стіл виставляються сезонні овочі та фрукти. Вони рясніють після збирання врожаю.

Продукти які можно їсти під час Успенського посту

Весь раціон заснований на вживанні необробленої їжі (сухоїдінні) і гарячої їжі, рецепт якої не входить масло.

Раціон Успенського посту 2020 року по днях (дозволені продукти)

14 серпня, п’ятниця
Мочені, свіжі або засушені овочі і фрукти, хліб, мед

15 серпня, субота
Хліб, фрукти і овочі, гриби, каша з додаванням рослинної олії, супи без м’яса

16 серпня, неділя
Можна їсти рибу

17 серпня, понеділок
Свіжі фрукти та овочеві салати з додаванням капусти, моркви, буряків, сухофрукти, печена картопля

18 серпня, вівторок
Каша, суп з картопляними галушками

19 серпня, середа
Вино, виноград і яблука, страви з риби

20 серпня, четвер
Каші, пісні супи, запіканка овочева ікра

21 серпня, п’ятниця
Яблука з медом, салати з овочів і гарбуза, запечена картопля, пророслі зерна

22 серпня, субота
Хліб, фрукти, овочі і гриби, пісні супи, каша з додаванням рослинної олії

23 серпня, неділя
Можна додавати рибу

24 серпня, понеділок
Свіжі та консервовані овочі, фрукти, хліб, насіння соняшника, квашена капуста

25 серпня, вівторок
Каша з пшоном і манної крупи, гриби, приготовлені без масла, суп без м’яса

26 серпня, середа
Яблука, горіхи, сік, картопляний салат

27 серпня, четвер
Вареники, рагу без м’яса

Заборони під час Успенського посту

Крім інших заборон в період Успенського посту 2020 року не можна займатися рукоділлям (шиттям, в’язанням, плетінням), тому що руки можуть втратити силу. Особливо це стосується вагітних дівчат, які, за повір’ям, таким способом «зав’язують» своїм дітям дорогу в майбутнє.

Багатьох православних цікавить, чи варто вчиняти інші обряди, що проводяться в храмі, під час посту. Наприклад, хрестити дитину. За твердженням священиків, це можна робити абсолютно в будь-який день. Адже за канонами малюка повинні ввести в церкву на сороковий день від народження.

А ось з вінчанням не все так просто. Зазвичай обряд вінчання в Успенський піст не проводять, оскільки церква не благословляє союз в цей період. Офіційний шлюб можна укласти, але дату вінчання краще перенести на інше число. Вважається, що молодята, які зіграли весілля в піст, не будуть щасливі.Create AccountLog In Your Account