В 2022 році не можна зареєструватися на ЗНО без паспорта

Без паспорта в 2022 році випускники шкіл не зможуть зареєструватися на зовнішнє незалежне тестування (ЗНО). Згідно наказу Міністерства освіти і науки України, для проходження ЗНО-2022 обов’язково потрібен паспорт або пластикова ID-карта.

Паспорт громадянина України можна отримати з 14 років. Тому Міністерство освіти прибрало норму, згідно з якою замість паспорта можна було подати свідоцтво про народження, так як воно не є документом, що підтверджує особу.

Зареєструватися на ЗНО-2022 без паспорта можуть:

  • за свідоцтвом про народження – особи, які не змогли отримати паспорт у зв’язку з тим, що проживають на тимчасово окупованій території.
  • за довідкою про звернення за захистом в Україні – особи, які потребують захисту України і мають відповідний документ.
  • по копії іноземного паспорта або іншого документа, що посвідчує особу – іноземці або люди, які не мають громадянства
  • за посвідченням з навчального закладу з фото – особи, які навчаються на окупованій території і в зв’язку з військовими діями документи загублені або знищені.

Для реєстрації на зовнішнє тестування в 2022 році абітурієнти повинні мати копію паспорта (сторінки з фотографією, прізвищем, ім’ям та по батькові). Паспорти нового зразка (пластикова ID-карта) не мають серії, тому при заповненні реєстраційної форми це поле потрібно залишити порожнім.

Обов’язково потрібно вчасно оформити паспорт школярам, ​​які в 2022 році планують вступати на молодшого спеціаліста та молодшого бакалавра. Паспорт необхідний не тільки для реєстрації на ЗНО, а й для допуску його написання. Іншими словами, без паспорта ви не зможете отримати допуск до ЗНО-2022 в пункті тестування.

Важливо! Отримання id паспорта в перший раз , на протязі місяця після настання 14 років, безкоштовно .

Що робити, якщо втратив паспорт перед ЗНО

Якщо перед основною сесією ЗНО абітурієнт втратив або у нього вкрали паспорт, то він зможе пройти тестування на додатковій сесії. Для цього потрібно подати заяву в регіональний центр оцінювання якості освіти із зазначенням причини, по якій не зміг взяти участь в основній сесії.

Також необхідно надати копію сертифікату ЗНО 2022 і документ (або його копію), виданий Нацполіцією, який свідчить про звернення у зв’язку з крадіжкою або втратою документа. Create AccountLog In Your Account