Вербна неділя в 2020 році

Одним з найулюбленіших свят для всіх православних християн є Вербна неділя. Цей день в православному календарі присвячений шануванню Входу Господа в стародавній Єрусалим. Воно було засноване ще в стародавні часи з початком становлення світової релігії. У ньому тісно переплелися традиції незліченних народів і культур, створивши по-справжньому унікальне дійство, що передує приходу весни. Щороку в честь цієї події православні люди зрізають гілочки верби і йдуть до церкви.

Коли святкується Вербна неділя в 2020 році

За всіма правилами дата свята залежить від того, на який день припадає світле свято Великодня. У 2020 р. Великдень припадає на 19 квітня, тому Вхід Господній в Єрусалим буде святкуватись за тиждень до цієї дати.

В 2020 році, Вербна неділя буде відзначатися в Україні – 12 квітня.

Напередодні свята потрібно запастися гілочками верби, бажано самим. Тут слід дотримуватися кількох правил: зрізати гілочки потрібно з молодого деревця, оглянути гілочки, щоб були без пошкоджень, крім того, не рекомендується зривати з дерев біля водойми, так як за повір’ями на них може оселитися зла сила, яка проникне в будинок. Якщо немає можливості самим заготовити вербу, то в день свята її можна придбати в церкві або біля неї.

Історія свята

Історія свята бере свій початок з давніх часів, приблизно 2000 років тому і приурочене до входу Господнього в Єрусалим. Попередником події йде Лазарева субота. Історія про те, як Господь допоміг своєму другові Лазарю воскреснути. До того часу останній вже 4 дні лежав у труні.

Гілки верби на столі під час свята Вербної неділі 2020 року

Ісус разом зі своїм воскреслим товаришем увійшли в Єрусалим. Ще напередодні Господь попросив своїх учнів про те, щоб вони привели ослицю. На ослиці Ісус в’їхав до Єрусалиму, демонструючи таким чином смирення. На цю процесію зібралася подивитися величезний натовп народу і люди зустрічали захопленими криками Ісуса як спасителя і царя. На честь його поваги і поклоніння люди стелили під ноги Господа свій одяг і свіжозрізані пагони пальм. Пальмові гілки символізували собою перемогу, в даному випадку перемогу над смертю.

В наших широтах пальми не ростуть і були замінені для святкування Вербної неділі на гілочки верби. Дане дерево було вибрано тому, що воно перше розпускає свої бруньки після зими, символізуючи собою зародження або відродження життя. І тепер кожен рік з вербовою гілочкою ми зустрічаємо Вербну неділю.

Традиції та обряди

Традиції та обряди святкування накопичувалися століттями й існують донині. Віра в гілочки верби існувала з часів Стародавньої Русі, ще тоді зробили традицією вкладати гілку в руки покійного, з надією на його воскресіння. Які ж традиції існують для зустрічі в 2020 році, Вербної неділі?

Сучасні традиції в Україні:

Для нашої країни характерні свої традиції та звичаї святкування Вербної неділі:

  • Обов’язковим атрибутом свята є вербова гілка. За традицією зберігати її потрібно весь рік, до наступної Вербної неділі. Знаходиться гілочка повинна поряд з іконами в будинку, а точніше за ними.
  • Вважається, що якщо верба перебуває вдома, то всі біди йдуть, а злі люди обходять стороною.
  • Якщо посадити в цей день рослини, то вони будуть активно зростати, причому разом з фінансовим благополуччям.

Що не можна робити у Вербну неділю

Слід відзначити, що у даного свята є свої заборони, до яких потрібно прислуховуватися.

• Так як Вербна неділя потрапляє завжди на Великий піст, то ні в якому випадку не допускаються надмірності в їжі. Можна їсти лише пісне;

Гілка верби

• У народних повір’ях стверджується, що у свято Вербної неділі не можна розчісувати волосся, тому що це може принести багато нещасть;

•  Особлива увага приділяється відпочинку від усіх справ у цей день. Прибратися будинку або приготувати святкову трапезу треба напередодні. А всі важливі справи варто відкласти;

• Є повір’я, що не можна ходити на цвинтар, прибирати могили;

• Гріхом вважається у Вербну неділю: пияцтво, сварки і бійки, обжерливість. Дуже важливо максимально приділити час близьким і своїй сім’ї. Все інше не забороняється і совість – найкращий порадник.

Що можна і що не можна їсти в цей день

Так як свято проходить у Великий піст, то суворо забороняється м’ясо. Але свято в піст, дозволяється риба, як правило вона і є основою святкового столу. Успіхом користуються страви з картоплі. Крім того, овочі і фрукти можна їсти в будь-якому вигляді і кількості.

Дозволена випічка і солодощі, але в міру. Випічка також з овочами: пироги з картоплею та грибами, морквою, капустою. У свято дозволяється випити трохи червоного вина. Слід пам’ятати, що Вхід Госрдній в Єрусалим проходить напередодні самої суворого тижня посту — Страсного.

Народні прикмети та повір’я

Прикмети Вербної неділі актуальні до цих пір і можуть стати в нагоді кожному в 2020 році:

• Постукати гілочкою верби близьких — прикмета для здоров’я. На сьогоднішній день це найбільш поширена прикмета Вербної неділі.

• З’їсти бруньку вербички — для вирішення важливої справи. Вважається що з’їдена брунька несе удачу в будь-якій справі. Причому неважливо свіжа або вже засушенная нирка, головне з освяченої гілки. Дану прикмету настійно рекомендують для жінок, які не можуть завагітніти.

• Напередодні даного дня потрібно подумати про людину, яку давно не бачив. У свято обов’язково з цією людиною зустрінешся.

• Посадка кімнатних рослин на свято Вербної неділі вважається гарною прикметою. Якщо посадиш рослина буде рости і приносить багатство.

• На вулицю не випускали курей і гусей з качками. Вважалося, що в цей день їх всіх попсує зла сила. Віра у відьом досі існує і в 2020 році не зустріти домашню птицю в селі на вулиці.

Повір’я для Вербної неділі:

  • перед Вербною неділею на волосся з гребінця заговорюють головний біль;
  • бруньки верби запікають у хліб, вважається помічником у здоров’і;Create AccountLog In Your Account