Вибори президента Білорусі в 2020 році

Вибори президента Республіки Білорусь відбудуться в 2020 році. Щоб уникнути загальної напруженості та можливого зриву, волевиявлення народу можуть перенести на більш ранній термін. В результаті виборів 2020 року, білоруси зможуть обрати нового главу держави, щоб передати йому повноваження з управління країною.

Коли будуть президентські вибори в Білорусі

Вибори відбудуться не пізніше 30 серпня 2020 року, як це і зазначено в конституції Республіки Білорусь, але на даний момент точної дати поки не відомо. Поспішати з датою виборів поки немає необхідності, так як точне число їх проведення повинно бути встановлено не пізніше ніж за 5 місяців до самого волевиявлення, щоб кандидати встигли підготувати свою передвиборчу кампанію і провести дебати.

Потрібно підкреслити, що в цьому ж році відбудуться ще одні вибори в країні. На цей раз обиратимуть новий парламент. Внаслідок цього, вибори президента можуть перенестися на невизначений термін.

Але про це говорити ще рано, оскільки точна дата стане відома в кінці 2019 року.

Вибори президента Білорусі 2020: виборча дільниця

Вимоги до кандидатів у президенти

З одного боку, президентом країни може стати будь-хто з громадян Республіки Білорусь, який відповідає вимогам, прописаних в законодавстві, а саме: громадянин, віком не молодше тридцяти п’яти років, який народився і постійно проживає на території Республіки Білорусь не менше 10 років та не входить ні в одну партію з існуючих в державі. Але з іншого боку, кандидат у президенти повинен набрати не менше 100 тис. підписів від майбутніх виборців, що є показником того, що цьому кандидату довіряє народ, який обирає його.

Можливі кандидати на пост президента

На даний момент поки немає точної інформації про те, хто ж саме буде брати участь у виборах 2020 року. Однак експерти, проаналізувавши ситуацію в країні, склали список можливих кандидатів. У цей список увійшли:

Олександр Лукашенко. Можна заявити з упевненістю до 90%, що на наступних президентських виборах переможе саме він. Так як за свою багаторічну роботу на посаді президента, Лукашенко показав себе прекрасним і справедливим керівником, а його рейтинг серед виборців зростає з кожним роком.

Наступний кандидат буде з ліберально-демократичної партії Олег Гайдукевич. Далі в цьому списку йде Юрій Губаревич, голова партії «Рух» і Олена Онисим. Останньою в цьому списку йде Ганна Канопацкя, але поки точно не відомо, чи зможе вона прийняти участь чи ні.

Передвиборча кампанія в 2020 році

Слід відзначити, що передвиборча кампанія є найголовнішим етапом у президентських перегонах. В ній кандидати повинні переконати майбутніх виборців віддати свій голос саме за них. Є тільки одна обов’язкова умова: методи повинні бути законними. Передвиборна агітація будується на розсуд кандидата, але як правило, обіцянки одні і ті ж: стабільність в економіці, підвищення заробітної плати і краще життя.

Агітація будь-якого з кандидатів має скінчитися за добу до виборів незалежно від того, президентські вибори або до парламенту.

Про можливе перенесення виборів в Білорусі

Є ймовірність того, що вибори президента Білорусі в 2020 році можуть відбудутися, як прописано законом, при цьому вони можуть бути перенесені на в 2019-й. Причиною цього можуть стати вибори до парламенту. Таке рішення може бути прийнято з-за двох факторів:

  • По-перше – це дорого.
  • По-друге, такі кардинальні зміни в країні за досить короткий термін можуть викликати соціальний градус напруженості.

У опозиції є свої погляди з приводу перенесення виборів. Існує думка, що Лукашенко може і не обратися ще на один термін, саме з цієї причини нині діючий президент і хоче підписати указ про перенесення виборів і таким чином, він продовжить свій термін на посаді глави держави. Але ця думка була спростована прес-центром глави Республіки Білорусь. Як запевнив сам Лукашенко, йому не потрібні подібні хитрощі, щоб довше залишитися на посаді президента.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко

Він упевнений у своєму високому рейтингу, тому не залишається сумнівів, що він буде обраний повторно.

Але виключати перенесення виборів все ж не варто. Навіть якщо це рішення буде прийнято парламентом, то всі кандидати в президенти будуть повідомлені про це якомога раніше, щоб у них було достатньо часу підготувати свою агітаційну кампанію і зібрати необхідні документи і підписи.

А ось яке з рішень ухвалять у парламенті Білорусі, стане зрозумілим вже досить скоро.Create AccountLog In Your Account