Вибори президента США в 2020 році

Слід відзначити, що 3 листопада 2020 року в США відбудуться 59-ті вибори президента. І в виду того, що політична система там демократична, передбачити заздалегідь, хто стане переможцем – дуже складно. Але все ж передбачити, від якої партії буде наступний президент, можна.

Як будуть проходити вибори в США в 2020 році

Згідно з установленим регламентом, на початку 2020 року протягом півроку будуть проводитися праймеріз або первинні вибори. Партії визначаться зі своїми кандидатами всередині, а потім вони будуть представляти їх на фінальній стадії, тобто безпосередньо на президентських виборах в США.

Демократи зберуться на своєму з’їзді 13-16 червня. Республіканці запланували національний збір в кінці серпня, а лібертаріанці на кінець травня 2020 року.

Після того, як партії визначаться з кандидатами, настане час дебатів. Зазвичай у них беруть участь демократи і республіканці. Але не виключено, що може з’явитися хтось ще. Наприклад, на попередніх виборах оригінальної кампанією відзначився соціаліст Берні Сандерс. Однак вибори він не виграв.

Дебати триватимуть до самих президентських виборів. Єдиний день голосування в США заплановано на 3 листопада 2020 року. Однак, за правилами американської політики, президента обирають не всенародно, а за допомогою так званих делегатів, або «виборців».

Голосування на виборчій дільниці в США в 2020 році

Всього таких виборців 538, вони закріплені за кожним штатом і представляють всі партії. Спочатку населення голосує за будь-яку кандидатуру президента, а після – в кожному штаті рахують голоси. На збори Колегії їдуть представники тієї партії, за яку було віддано найбільшу кількість голосів. Якщо в Небрасці по голосуванню переможуть демократи, то всі голоси вибірників від Демократичної партії, приміром, 10 делегатів, отримає Хіларі Клінтон. Щоб перемогти на американських виборах глави держави, кандидату потрібно мініум 270 голосів виборців.

Колегія обирає главу держави через 41 день від закінчення голосування населення. При цьому зазвичай до цього часу вже можна зробити попередні, але максимально точні висновки про те, хто ж переможе. Само собою, що делегати будуть обирати президентом США представника своєї партії, висунутого за результатами внутрішньопартійного голосування. Це не продиктовано якимись нормативними актами або інструкціями, але така є традиція.

Претенденти на пост президента США

На початку березня 2019 року стало відомо, що всього у якості претендентів на президентське крісло зареєструвалися 605 осіб:

 • 206 – від Демократичної партії;
 • 78 – від Республіканської партії;
 • 20 – від ліберального крила;
 • 12 – висувалися від партії зелених.

Республіканська партія

Дональд Трамп є президентом від республіканців і був обраний в 2016 році і не має наміру розлучатися з цим кріслом у наступні чотири роки. Про намір переобратися він оголосив ще в день свого офіційного призначення на високий пост. Так що всі наступні роки можна, зокрема, вважати його перманентної президентської виборчою кампанією.

У Трампа найбільші шанси стати кандидатом від партії, хоча всередині республіканців теж є своя конфронтація. Вже в 2017 році американські ЗМІ публікували інформацію про те, що деякі представники партії вважають кандидатуру Трампа слабкою, а тому шукають йому заміну. В якості такої розглядається три головних альтернативи:

  • Мітт Ромні. Кілька років тому він програв вибори Бараку Обамі, а в 2018 році став сенатором від штату Юта. Його політична кампанія будувалася на критиці Дональда Трампа і, очевидно, що ця лінія буде продовжена і в ході праймеріз.

  • Джон Кейсик. Активний противник абортів, поборник за низькі податки, Кейсик також є критиком президента від своєї партії. Він вже заявляв, що вважає себе більшим консерватором і республіканцем, ніж Трамп і, швидше за все, буде грати саме цю гру.

  • Ларрі Хоган. У минулому році йому вдалося переобратися на посаді глави Міриленда, навіть незважаючи на те, що в штаті було більшість демократів, які, в тому числі, займали майже всі ключові пости. Хоган займає яскраво виражену центристську позицію в партії, у своєму штаті він обмежив оборот цивільної зброї, а також виступає в підтримку ЛГБТ і, зокрема, одностатевих шлюбів. Він вже не раз натякав на те, що готовий у разі необхідності скласти конкуренцію своєму однопартійцю.

Демократична партія

Вибори 2016 року змусили демократів змінити тактику. Так, якщо тоді точкою консолідації була Хіларі Клінтон, на яку по суті працював весь адміністративний ресурс партії, то в цей раз демократи вирішили брати кількістю. У 2020 році, як вже зазначалося вище, демократи представлені більш ніж двома сотнями претендентів. Це демонструє, бажання партії отримати заповітне крісло сильно, як ніколи. Самі претенденти теж, на перший погляд, мають хороші показники для протистояння з Дональдом Трампом.

Якщо говорити про персоналії, то сьогодні можна виділити чотири основних кандидати:

  • Берні Сандерс. Один з ветеранів політичних баталій США. Сандерсу 77 років, він сенатор від Вермонта і навіть після поразки на виборах 2016 року він зумів зберегти стрункі ряди своїх прихильників і прихильників соціалістичної лінії, яку він проводить. Політик виступає за безкоштовні медицину та освіту, за підвищення заробітної плати в Америці.

  • Джо Байден. Екс-заступник глави держави довгий час лідирував за результатами різних соціологічних досліджень. Єдине, що здатне зіграти з ним злий жарт – це його вік, адже кандидату 75 років, в той час як в США явно простежується запит на молоду кров.

  • Бето О’Рурк, як раз з числа молоді. Члену Конгресу всього 46 років, він провів блискучу виборчу кампанію в Техасі, де більшість підтримує демократів. І нехай О’Рурк там зазнав поразки, але завоював підтримку молоді, що може обіцяти йому успіх в 2020 році.

  • Камалла Харріс. Член сенату від штату Каліфорнія. Вона є послідовницею радикальних поглядів. Її називають одним з головних претендентів, однак потрібно враховувати, що за політичними мірками США, Харріс ще зовсім «зелена», що є очевидним і великим мінусом.

Також в президентській гонці в 2020 році, найімовірніше, з’являться кандидати-послідовники руху Me too, яке на якусь мить охопило Америку. Жертви сексуальних домагань або ті, хто бореться за їх права, можуть побудувати непогану кампанію на спекуляції такого роду настроями. Не виключено, що на горизонті може з’явитися і яка-небудь загальновідома фігура зоряного статусу.

Хто ж переможе на виборах 2020 року

Чинний президент США Дональд Трамп все ще є лідером різних рейтингів. Але інші кандидати з кожним місяцем скорочують відставання і, як відзначають експерти, цілком здатні переломити ситуацію. Так, до 2020 року в США політично активна молодь з правом голосу буде обчислюватися майже 40% від частки загального електорату. Ще майже 30% виборців не будуть відноситися до білого населення країни.

Теоретично це може говорити про переваги Демократичної партії. Однак географія США тут може стати клином і повернути ситуацію на користь республіканців. Однак, на думку спостерігачів, навіть у разі переобрання Дональда Трампа на посаді президента, кількість відданих за нього голосів значно скоротитися в порівнянні з попередніми виборами.

Також відзначимо, що в листопаді 2020 року відбудеться Єдиний день голосування. Тобто крім виборів президента американці також будуть обирати членів Сенату і Палати представників, губернаторів і членом місцевих парламентів.

Таким чином, чия партія зуміє провести на президентське крісло свого кандидата, отримає психологічну і, як це зазвичай буває, фізичну перевагу над конкурентами, що буде виражатися в кількості завойованих мандатів за підсумками виборів.Create AccountLog In Your Account