Виробничий календар на 2020 рік (Україна) з нормами робочого часу

Передбачити і заздалегідь сформувати раціональний робочий графік дає можливість виробничий календар на 2020 рік. Незважаючи на те, що законодавство України не дає чіткого визначення цього поняття, воно увійшло в щоденний ужиток. В якості альтернативи часто використовується визначення трудового календаря. Також поширене поняття табеля робочого часу. У будь-якому випадку документ призначений для обліку всіх буднів, офіційних вихідних, а також передсвяткових днів. Повнота картини полегшує роботу відділу кадрів, бухгалтерії, допомагає працюючому персоналу спланувати свій трудовий час і особистий відпочинок.

Формування виробничого календаря

Зазначимо, що виробничий календар 2020, розраховується на основі наступних законодавчих документів:

 • Кодекс законів про працю України (КЗпП)
 • Наказ Міністерства соціальної політики України
 • Рішення Уряду, що визначають переноси, додаткові вихідні.

Перший документ – постійно діючий. Він визначає основні положення, необхідні для розрахунку графіка трудових буднів, список днів, призначених для відпочинку, у тому числі пов’язаних з державними святами. Інші документи публікуються на щорічній основі. Таким чином, на основі листа Міністерства соц. політики України від 29 липня 2019 р. під №1133/0/206-19, можна достовірно сказати, який буде графік робочих, святкових днів в наступному 2020 році.

Попередній розрахунок дозволяє визначити кілька головних параметрів, які в 2020 році характеризують трудовий табель:

 • Кількість днів – 366;
 • Вихідні, включаючи державні свята – 115;
 • Робочі дні – 251.

Виробничий календар 2020 при п’ятиденному робочому тижні

Основна мета виробничого календаря – коректний розрахунок і облік норми робочого часу. Виходячи з цього, якщо працівник виконав відповідну норму, роботодавець зобов’язаний виплатити йому заробітну плату, обумовлену трудовими документами.

Важливо! Нижче представлений виробничий календар на 2020 р. ґрунтується на основі листа Міністерства соціальної політики (від 29.07.2019 р.) про розрахунок норм тривалості робочого часу в 2020 році, а також на основі розпорядження Уряду України “Про перенесення робочих днів в 2020 р.”

Виробничий календар 2020 з нормами робочого часу (Україна)

З допомогою табеля розрахунку часу, бухгалтерією та кадровою службою планується обсяг виплат, прогнозуються також звичайні і тривалі вихідні, а також скорочені. Графік лежить в основі розрахунку лікарняних виплат, зарплат, відпускних. Необхідні дані представлені в річному, щоквартальному і щомісячному зрізі. У разі потреби розрахунок проводиться щотижня.

У виробничого календаря на 2020 рік є й інша мета. Він дозволяє співробітникам підібрати оптимальний час для відпустки з урахуванням передсвяткових та після святкових днів. Це дозволяє збільшити відпочинок, не витрачаючи даремно і не розбиваючи наданий державою стандартний відпускний період.

Вихідні і святкові дні в 2020 році

Структура часу, відведеного на роботу, змінюється щорічно, базується на державних святах, а також на перенесених робочих днях, наявності скорочених днів.

Тривалі вихідні

ДатиКількість вихіднихСвято
29 грудня - 1 січня 4Новий рік 2020
4-7 січня4Різдво Христове
7-9 березня3Міжнародний жіночий день
18-20 квітня3Великдень 2020 (19 квітня)
1-3 травня3День міжнародної солідарності трудящих
9-11 травня3День Перемоги
6-8 червня3Трійця 2020 (7 червня)
27-29 червня3День Конституції України
22-24 серпня3День незалежності України
25-27 грудня3Католицьке Різдво Христове

У структурі календарного 2020 року – кілька тривалих вихідних. Найбільші, тривалістю 4 дні – на Новий рік 2020 та на православне Різдво. Відпочити 3 дні поспіль, можна буде у березні, в квітні, по 2 рази в травні та червні, а також в серпні та грудні у відповідності до державних свят України.

Свята та святкові неробочі дні

Календар України, прийнятий на державному рівні, включає 11 офіційних свят. Кожне з них пов’язане з якою-небудь подією і є вихідним для більшості українців. Офіційно визначений наступний перелік святкових неробочих днів на 2020 рік в Україні, коли працівники більшості підприємств, компаній мають право на відпочинок:

 • У січні 2 події: Новий рік, друге – Різдво Христове. Відповідно, вони будуть відзначатися в середу 1-го січня і у вівторок, 7 січня.
 • Березень – Міжнародний жіночий день. Відзначається 8-го березня (Неділя).
 • Квітень – Великдень (Пасха). Православне торжество випадає на 19 квітня.
 • У травні 2 свята – День міжнародної солідарності трудящих та Перемоги. Які будуть святкуватися відповідно в п’ятницю 1-го травня, а також в суботу, 9-го травня.
 • У червні також буде два держаних свята – Трійця (випадає на 7 червня) та День Конституції України.
 • У серпні – День незалежності України. Урочисту подію будемо відзначати в понеділок, 24-го серпня.
 • В жовтні, а саме 14 числа (середа), буде вихідний в честь свята Дня захисника України.
 • Грудень – Різдво Христове (католицьке), це свято українці зустрінуть в п’ятницю, 25-го числа.

Перенесення вихідних днів

Законодавство країни передбачає можливість переносити деякі вихідні. Відбувається це, коли офіційне державне свято потрапляє на вихідні. У 2020 році очікується кілька таких переносів (див. нижче):

Офіційний перенос робочих днів в 2020 р. в Україні

Важливо! Кабінет міністрів України затвердив перенесення робочого дня 6 січня (понеділок) на 11 січня (субота).

Про перенос вихідних 2020 в Україні

З урахуванням даних переносів, громадяни будуть відпочивати три та чотири дні замість звичайних двох.

Передсвяткові дні

Особливу увагу в трудовому календарі приділяється передсвятковим дням, тобто тим дням, що передують державним святам. Вважати п’ятницю передсвятковою, якщо в неділю буде свято, неправильно.

В 2020 році передсвяткових днів буде п’ять: 30 квітня, 8 травня, 13 жовтня, 24 та 31 грудня.

Норми робочого часу на 2020 рік

Щорічний розрахунок норми робочого часу здійснюється на основі КЗпП України та інших додаткових документів.

Таблиця - норми робочого часу 2020 (в годинах)

Норматив залежить від кількох факторів:

 • Графік, що передбачає роботу персоналу. У розрахунок зазвичай береться декілька стандартних варіантів, які базуються на п’ятиденному робочому тижні. Основна частина персоналу проводить на роботі в тиждень 40 годин, щодня по 8 годин. Додатково використовуються графіки, які базуються на тривалості тижня в 39, 36, 30 і 24 годин.
 • Наявність передсвяткових днів. Їх тривалість зменшується рівно на годину.
 • Святкові події державної важливості.
 • Перенесення вихідних.

Зазначимо, що у виробничому календарі на 2020 рік (Україна) зібрані дані щодо днів, коли персонал підприємств згідно з трудовими документами працює і відпочиває. Він призначений як для бухгалтерії, відділу кадрів, так і для звичайних співробітників, які планують свою відпустку.Create AccountLog In Your Account