Вихідні та святкові дні в 2020 році в Україні

Багато хто пов’язує прихід високосного року, з забобонами, а також чекають від нього поганих звісток, подій, катастроф. Однак, як і зазвичай, для більшості українців це буде звичайний часовий відрізок зі своїми радощами і печалями. Він буде наповнений робочими буднями, святами і вихідними. На основі попереднього розпорядження Кабінету Міністрів України (від 3.08.2019р.), – про перенесення робочих днів, можна зробити висновок, що в 2020 році буде 251 робочих та 115 вихідних днів, серед яких – 11 святкових. А всього замість звичних 365 днів в 2020 р. буде – 366.

Офіційні свята і святкові дні

Той факт, що 2020 рік є високосним, не робить ніякого впливу на святкові дні, встановлені в офіційному порядку. Жодні свята не будуть скасовані або додані. Навіть триста шістдесят шостий день, 31-е грудня, випаде на четвер і буде вихідним днем, який наповниться запахом мандаринів, очікуванням дива, надіями і радістю.

Всі офіційні свята в 2020 році в Україні

Офіційних святкових днів в 2020 році, за традицією, буде 11 :

 • Перше свято відзначається 1-го січня (Новий рік 2020), воно випадає на середу.
 • Вже через 6 днів, 7 січня, українці зустрінуть православне Різдво.
 • Наступна червона дата 8 Березня – присвячена жінкам. Поздоровляти жінок будемо в неділю.
 • На останній день тижня випаде і Великдень – православне свято в 2020 р. буде відзначатися 19 квітня.
 • Жителів України в травні чекають 2 свята. День праці відзначається у перший травневий день (в п’ятницю). Через тиждень, 9 травня (в суботу), в багатьох українських містах та селах будуть згадувати про перемогу над нацизмом, також в цю дату відбудуться святкові концерти, присвячені даній події.
 • Насичена перша половина року завершиться святом Трійці, яке буде відзначатися 7 червня, а також Днем Конституції України, що в цьому році випадає також на неділю (28.06).

Після цього українців чекає довге літо, наприкінці якого – 24 серпня (понеділок), нас чекає ще один святковий день – День незалежності.

Восени 2020 року, жителі нашої країни, будуть відзначати ще 2 офіційних свята – День захисника України (14.10, середа) та католицьке Різдво 25 грудня, що випадає на п’ятницю.

Календар вихідних днів на 2020 рік

Завдяки особливостям календаря, та прийнятим Урядом України правилам перенесення, можна буде насолодитися дев’ятьма довгими вихідними протягом всього 2020 р. А всього загальнодержавних червоних дат буде одинадцять.

Календар вихідних на 2020 рік для України

Таким чином, в 2020 р. в Україні очікується 251 робочі дні та 115 вихідних і святкових.

Вихідні дні в Україні

Всього в 2020 році, люди, чий робочий графік побудований на основі п’ятиденного тижня, будуть відпочивати, як ми вже з’ясували вище 115 днів. У це число включені святкові дні та всі суботи і неділі.

Особливою любов’ю у більшості українців користуються так звані довгі або тривалі вихідні. З’являються вони, коли офіційна червона дата випадає на суботу, неділю або сусідній з ними день – п’ятницю або понеділок.

Слід відзначити, що на підставі відповідного розпорядження Уряду (від 3 серпня 2019 р.), вже зараз можливо визначити точну кількість вихідних. За попередньою інформацією, жителів України чекають кілька довгих вихідних:

 • Новорічні канікули триватимуть 4 дні, з 29 грудня (неділя) по перше січня (середа) включно. В свою чергу на Різдво будемо відпочивати з 4 (субота) по 7 січня (вівторок).
 • В березні, на Міжнародний жіночий день, очікується 3 дні відпочинку з 7 по 9 березня.
 • В квітні свято Пасхи подарує нам три вихідних – з 18 по 20 число.
 • Попередньо на початку травня відпочити від роботи можна буде з 1-го по 3-е число. Стільки ж днів насолодитися відпочинком та теплими весняними днями можна буде з 9 по 11 травня.
 • Червень 2020 року порадує нас двома довгими вихідними на Трійцю з 6 по 8 червня, та на День Конституції з 27 по 29 число.
 • В серпні на День незалежності вихідних також буде три (22.08-24.08)
 • Наступні тривалі дні для відпочинку настануть тільки у грудні, на католицьке Різдво (25.12-27.12).

Перенесення святкових і вихідних днів

Специфіка святкового календаря полягає в можливості перенесення днів відпочинку, якщо офіційні червоні дати збігаються з суботою або неділею. В цьому випадку Уряд вживає заходів для оптимізації робочого часу. Це дозволяє зробити свята трохи довшими, працівникам більше відпочити, працювати більш ефективно.

Про перенесення робочих днів в 2020 році - офіційне розпорядження

Слід відзначити, що перенесення вихідних в 2020 році, здійснюється з дотриманням головного правила: при попаданні офіційного свята на суботу або неділю, додатковий день для відпочинку переноситься на понеділок.

Дотримання цього правила дозволить отримати кілька додаткових вихідних, які Ви зможете знайти в календарі вище.

Скорочені робочі дні в 2020 році

Крім святкових та вихідних в офіційному виробничому календарі на 2020 рік є й скорочені дні, в які, тривалість робочого дня зменшена на одну годину. Передують вони тільки червоним датам. Наприклад, перед першотравнем (30 квітня) працівники будуть менше працювати на одну годину.

Таким чином, на одну годину буде зменшено робочий день, в наступні дати:

 • 6 січня
 • 30 квітня
 • 8 травня
 • 13 жовтня
 • 24 та 31 грудня

Важливе наступне правило – якщо червона дата випадає на неділю, то в п’ятницю робочий час скорочуватися не буде. Саме тому в 2020 р. не буде скорочених днів, наприклад 6 березня або 26 червня.Create AccountLog In Your Account