Вихідні та святкові дні в січні 2020 року в Україні

Вже давно минув час умовної стабільності, коли люди точно знали дати офіційного відпочинку, обов’язкові для всієї країни. Після введення конкретних правил переносу, деякі громадяни почали плутатися в святкових датах. Тому багато хто з українців вже зараз хоче знати як відпочиваємо в січні 2020 року в Україні, щоб не зазнати зайвих розчарувань.

Про новорічні та різдвяні вихідні в Україні

Новорічні святкові вихідні дні в Україні кожного року «змінюються». Але ще задовго до самих свят в інтернеті з’являється інформація про тривалість офіційного січневого відпочинку. Так сталося і в цьому році, вже в серпні з’явилася інформація про те, як будемо відпочивати в 2020 році, скільки буде вихідних, та яким буде офіційне перенесення робочих днів. Така новина поширюється зі швидкістю світла, люди судорожно шукають паперовий календар, щоб там подивитися дати, позначені червоним фоном, що означають вихідні.

При цьому святкові дні в січні 2020 року офіційно фіксуються у році, що минає, тому навіть якщо ситуація зі скасуванням тривалого зимового відпочинку в Україні буде реальною, то людей проінформують напередодні, в листопаді або грудні.

Як будемо відпочивати в січні 2020 року: календар вихідних

Загальна кількість днів у січні ніколи не змінюється. Щороку перший місяць містить 31 день. Що стосується робочих днів в січні 2020 року, то їх буде 21, відповідно вихідних днів очікується – 10, із них 2 буде святкових (Новий рік 2020 та Різдво).

Календар вихідних та робочих днів в січні 2020 року

Слід відзначити, що офіційні січневі свята, можуть бути перенесені на різні дати, щоб уникнути розриву відпочинку в інші значущі дні року.

В 2020 році, згідно рекомендацій Уряду України, буде перенесений робочий день з понеділка 6-го січня на суботу 11 січня (див. виробничий календар 2020).

Причому на тривалість відпочинку впливає не те, скільки свят у конкретному місяці, а саме календарне розташування початку місяця щодо суботи та неділі.

По суті третину місяця ми будемо відпочивати. При цьому такий підхід допустимий для державних організацій і компаній, які в повній мірі дотримуються трудового кодексу. Тільки навіть державні структури інколи працюють без урахування новорічних вихідних. Серед таких працівників медики, рятувальники, поліцейські і т. д. Також окремо виділяються особи, які мають змінний графік роботи, що не дає можливості враховувати державні свята.

Святкові та вихідні дні у січні 2020 року

Свята і вихідні у січні вже стали звичними для всіх нас, хоча все ще є незадоволені громадяни, що чекають новорічних канікул. При цьому не всі зрозуміли принцип формування тривалості такого відпочинку, адже в один рік новорічні свята тривають трохи більше, а в інший – трохи менше.

З новорічними вихідними 2020 року все просто — відпочинок буде тривати з 29 грудня (неділя) по 1 січня (середа), а також з 4 січня (субота) по 7 січня (вівторок).

Далі йдуть звичайні робочі дні і календарні вихідні. Тобто в цьому році тривалих новорічних канікул не планується. Зазначимо, що субота 11 січня, за попередньою інформацією – буде робочим днем, в зв’язку з перенесенням.

Відпочинок на новорічні та різдвяні святкові вихідні 2020

При цьому офіційних святкових дат у січні всього дві — це 1 і 7 числа. Першого відзначається сам Новий рік, а 7 січня — Різдво Христове, яке є державним святом. Інші дати новорічних канікул є лише вихідними.

Святкові дні в Україні можуть і перенести, але частіше за все це відноситься до випадків випадання такої дати на вихідний. У таких ситуаціях відпочинок за це свято пересувають на понеділок або навіть на інший місяць, де є проміжок в один день між якоюсь офіційною датою і майбутніх або минулих вихідних.

Знаючи, як відпочиваємо в Україні в січні 2020 р., ми можемо планувати своє дозвілля в повній мірі. Втім, для України характерна непередбачуваність, тому точно сказати які офіційні вихідні очікуються протягом 2020 року можна буде тільки на початку прийдешнього року.Create AccountLog In Your Account