Хрещення в 2020 році

У церковному календарі існує одне з найдавніших свят, яке люди з нетерпінням чекають кожну зиму. Хрещення 2020 року об’єднує християн разом своєю вірою, традиціями і духом. Однак не всі знають, як правильно проводити свято.

Історія цього свята починається з I століття нашої ери. У ті часи існувала традиція – очищатися від усього поганого у водоймах. Цей звичай і хотів виконати Ісус, відправившись до річки Йордан. Там він звернувся до Івана Предтечі з проханням здійснити над ним обряд Хрещення. Як тільки Спаситель зайшов у воду, розійшлися небеса – звідти на землю спустився голуб. Він уособлював Дух Святий. І відразу пролунав голос Божий, звертаючись до свого Сина – Ісуса Христа.

Коли буде Хрещення Господнє в 2020 році

Момент появи всієї Трійці іменується Богоявленням. Але на сьогоднішній день ми частіше чуємо іншу, більш звичну для нас назву – Хрещення. Також варто вказати, якого числа відзначається важлива подія для усіх вірян.

В 2020 році, Хрещення Господнє, як зазвичай буде святкуватися 19 січня – на 12 добу після Різдва Христового.

Цим холодним зимовим днем, подібно до Ісуса, люди очищаються від усього нечистого купанням в ополонці на Водохреща. Дата святкування Хрещення Господня не плаваюча. У 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 роках день Богоявлення буде відзначатися також 19 січня. Старовинне свято, якому вже дві тисячі років, до цих пір в серцях православного народу. Щорічно згуртовує людей і приносить їм радість. Обов’язково спробуйте скупатися в купелі, щоб відчути дух цієї важливої дати.

Традиції та обряди

Свято в 2020 році почнеться з нічного урочистого богослужіння, а потім перейде в ранкову літургію. Представники духовенства одягаються в білі ряси. І вдень, під час богослужіння здійснюється обряд освячення води. Для того щоб поповнити її запаси, необхідно вирушити до найближчої церкви. Зберігатися така вода здатна більше року. Вона славиться тим, що при окропленні кімнат позбавляє від поганого й нечистого. А також оберігає людей від поганого.

Священнослужителі освящають воду на Водохреще 2020

Приймати її потрібно щоранку натщесерце. Заведено, що після Різдва йде час колядок і ворожінь, але 19 січня робити такі обряди неприпустимо. Хрещення також теплий і сімейний святковий день. Обов’язково варто накрити щедрий стіл і затишно посидіти з гостями. Страви можна урізноманітнити, пост на цю дату відсутній. Для християн у день Богоявлення потрібно молитися і відвідати службу.

Купання в ополонці на Водохрище

Одна з найголовніших і відомих традицій на свято Хрещення Господня є купання в ополонці. Січневої ночі шикуються довгі черги, щоб омитися крижаною водою. Серед них багато людей похилого віку і навіть дітей. Настільки полюбився народу старовинний звичай. Перед цим на річці прорубують лід у вигляді хреста і освячують воду. Вважається, що вона ніби як Йордан, змиє всі наші гріхи і зцілить від хвороб.

Жінка купається в ополонці 19 січня

Тільки треба знати деякі нюанси. Обов’язково потрібно сповідатися і причаститися до обряду. Інакше з позитивного буде тільки загартовування організму. Також рекомендується дотримуватися наступних правил:

 • не роздягатися повністю;
 • не пірнати в ополонку в нетверезому стані;
 • уникати холодної води тим, хто страждає деякими захворюваннями. Наприклад, проблеми з тиском або серцева недостатність;
 • перед тим, як зайти у воду треба перехреститися і прочитати молитву: «Отче Наш»;
 • коли купаєшся в ополонці на Водохреща, обмивання повинно відбуватися три рази.

Властивості водохресної води

Дивно, але Водохресна вода, яку Церква називає великою Агіасмою, володіє чудодійним ефектом. Люди кажуть: «Коли скупаєшся з мороз в ополонці, то здоров’я на весь рік вистачить». І дійсно, якщо людина вірить в її силу, то вона надає сприятливу дію на організм. Священнослужителі рекомендують окропляти будинок святою водою від злих духів.

Ворожіння на 19 січня

Святвечір перед святом Водохреща у молодих дівчат асоціюється із магією. Тому ворожіння в ніч з 18 на 19 січня дуже популярно. Існують різні способи передбачити своє майбутнє.

 • Ворожіння з туфель. Потрібно викинути свою туфельку з вікна або за хвіртку. Потім відшукати і подивитися на її розміщення, яке вона прийняла. Якщо ніс дивиться на вулицю – чекай нареченого. А коли дивиться на будинок, то все залишиться як і раніше.
 • Ворожіння на наволочці. Її треба повісити зовні балкона. Якщо з ранку вона буде мокра, то це означає швидке весілля.
 • Гадання на картах. Необхідно взяти колоду карт і ретельно перемішати. Потім озвучити вголос свою мрію і зняти верхню карту. Якщо червона – бажання збудеться; чорна – ні.
 • Ворожіння на майбутнє. Підготувати 6 чарок. По черзі покласти всередину кожної по одному предмету. Хліб – означає сите життя, монетка — прибуток, сірник — поява дитини, кільце — швидкий шлюб, сіль — важкі часи, цукор — удачу. Поставити їх на стіл. З зав’язаними очима вибрати одну. Яка річ у неї буде, те й станеться.

Що не можна робити на Хрещення

У святковий день Богоявлення накладається табу на лайку, сварки і погані вчинки. Ще під заборону потрапляє фізична праця. Прибирання будинку або готування краще залишити на інший час. 18 січня стає заключною датою, коли можна гадати, а в день Хрещення вже не можна. Також не радиться вживати алкоголь.

Хрест з льоду на річці

Прекрасній половині людства рекомендується перенести походи по салонах краси на інший день. Не варто набирати надто багато святої води, при цьому думаючи лише про користь.

Народні прикмети та повір’я

З вуст в уста переходять різні прикмети і повір’я, які народ намагається в день Хрещення Господня дотримуватися.

 • Не можна розбавляти святу воду, інакше вона втратить свої властивості.
 • Якщо завершити свою справу на Хрещення, то це до удачі.
 • Почув гавкіт собаки вночі, чекай хороших звісток.
 • Не можна виносити речі з дому, інакше грошей не буде.
 • Хрещенські морози з рясним снігопадом у цей день – до багатого врожаю.
 • Холодно, але без опадів – посушливе літо з поганим врожаєм.
 • Вночі видно повний місяць – навесні очікується паводок.
 • Хто зробить таїнство хрещення в день свята, буде щасливий.

 Create AccountLog In Your Account