Як оформити допомогу при народженні дитини в 2021-2022 роках

В Україні розмір допомоги при народженні дитини не залежить ні від прожиткового мінімуму, ні від кількості дітей. У 2021 році ця фіксована сума в розмірі 41 280 грн.

Щоб отримати допомогу на дитину в 2021-2022 р. вам необхідно звернутися до відділу соціального захисту населення (соцзабез) після народження дитини. Оформляти допомогу необхідно за місцем проживання одного з батьків.

 Документи для оформлення допомоги:

  • паспорт (оригінал і копія);
  • індивідуальний податковий номер (оригінал і копія);
  • заяву, за затвердженою формою (зразок надається в соцзабезі);
  • свідоцтво про народження дитини (оригінал і копія);
  • довідка з банку про відкритий на ваше ім’я рахунку та його реквізити (МФО та ЄДРПОУ банку). Довідка безкоштовна в будь-якому банку;
  • рішення про усиновлення опіки (копія) – подають тільки опікуни.

Також співробітники соціальних служб можуть зажадати додаткові довідки. Наприклад, довідку з соцзабезу за місцем прописки про те, що ви не зареєстровані у відділі соціального захисту населення для одержання допомоги (якщо місце проживання і прописка не збігаються).

 Особливості соцвиплат 2021-2022:

  • перша частина в розмірі 10 320 грн виплачується протягом 2-3 місяців після подачі документів. Сума, що залишилася щомісяця по 860 грн (приблизно 7-12 числа) протягом 3-х років;
  • подати документи необхідно протягом 12 місяців з дня народження дитини;
  • гроші платить держава, розподіляє їх Управління соціального захисту (соцзабез). Саме цей орган відповідає за своєчасність і обсяг виплат.

 Особливості виплат на тимчасово окупованих територіях України

Сім’ї, які проживали в зоні АТО, можуть звернутися до органу соцзахисту за місцем фактичного проживання. Після цього компетентні органи обстежують умови в місці проживання сім’ї та приймуть рішення про надання допомоги у зв’язку з народженням дитини.

Діти, які народилися в Республіці Крим до 2015 року, мають право на допомогу, які були оформлені в Україні. Після 2015 – вже повинні оформляти так званий материнський капітал в відповідних органах Російської Федерації.

На територіях, самопроголошених ЛНР і ДНР, виплата допомоги при народженні дитини не здійснюється. Це пов’язано з тим, що українські соціальні служби не можуть вести повноцінну діяльність в цих регіонах

Уточнити додаткову інформацію можна зателефонувавши на гарячу урядову лінію за коротким номером 1545 цілодобово.Create AccountLog In Your Account