Як позбутися кротів на садовій ділянці

Кріт – невеликий ссавець, покритий хутром, нездатний бачити, але прекрасно чує все вібрації землі. Завдяки цьому звірок відмінно переміщається в темряві. Він живе і харчується під землею, копаючи величезні коридори, в яких живиться земляними хробаками, комахами, равликами, жабами, дрібними гризунами.

Ми не любимо крота. Воно й не дивно – за одну ніч він може знищити гладку зелену траву, підриває коріння рослин, а на поверхні створює горбки. Як позбутися кротів на ділянці, народні засоби, отрути та інші методи боротьби описані в цій статті.

 

 

Ворога треба знати в обличчя

Перш ніж почати бій, потрібно підготуватися належним чином – дізнатися про стратегію і звичках противника, які стануть цінним керівництвом до дії.

Кріт має кілька особливостей:

  • маленький гризун з довжиною тіла до 20 сантиметрів, чорним, оксамитовим хутром і досить приємним зовнішнім виглядом;
  • на глибині близько 20-50 сантиметрів нижче поверхні землі, звір риє систему коридорів діаметром 6 сантиметрів і завдовжки до 200 метрів;
  • на поверхні тварина створює гірки землі, виштовхується з коридорів; горбки досягають висоти декількох десятків сантиметрів;
  • гризун патрулює ходи кожні кілька годин;
  • годується дощовими черв’яками, личинками комах, які виявляються, завдяки надзвичайно чутливому слуху;
  • хоча він не харчується корінням рослин, може сильно зашкодити їх своєю діяльністю;
  • живе один;
  • проявляє високу активність вранці;
  • воліє вологі ділянки, відмінно відчуває себе на газонах, грядках;
  • з’являється в садах з ранньої весни до пізньої осені.

Варто пам’ятати важливі особливості, вони мають вирішальне значення у виборі методу і способу боротьби з кротами на дачній ділянці своїми силами.

Хороший рада: якщо на ділянці або галявині з’являються горбки крота, використовуйте землю з горбків для посадки кімнатних рослин. Ця земля дуже родюча.

Профілактичні заходи

Краще перешкодити підземному жителю оселитися на дачі, ніж боротися і рятувати посадки. Почнемо з превентивних методів.

Горизонтальні сітки

Під газоном розміщують спеціальну сітку на глибині 10 см (щоб не пошкодити аераторний отвори сітки садовими інструментами). Зверху покриваємо сітку грунтом і сіємо траву. Сітка створює нездоланний бар’єр для гризуна.

Така сітка може використовуватися на всій території саду (газоні) для захисту.

Є тільки одна проблема: цей метод підходить тільки для знову закладається городу, газону, де є можливість формувати поверхню і виймати грунт. Важко уявити собі його використання в існуючому саду.

Вертикальна сітка

Також можна розмістити сітку по периметру ділянки подібно глибокому (до 60 см) фундаменту.

Такий бар’єр навколо периметра ділянки дасть високу ймовірність, що землерийки не потраплять в сад.

Кам’яна смуга

Подібний ефект, як глибокий фундамент, може дати кам’яна стрічка навколо ділянки. Канава розташовується вздовж паркану на глибині понад 60 сантиметрів, завширшки близько 30-40 см, засипається кам’яним сміттям, битим каменем. Теоретично це буде непереборною перешкодою для шкідника.

Хімічні методи

Це не просто звичайні отрути. Їх роль полягає в стримуванні ворога, вони допомагають вигнати крота з дільниці.

Карбід

Найпопулярніший препарат, засипається в нору – карбід. Ходи крота заливають водою, це викликає реакцію, що призводить до неприємного запаху, відлякує тварини.

Увага! Будьте обережні, що виділяється ацетилен вибухонебезпечний!

У великих кількостях карбід шкідливий для рослин.

Гранули та добрива для газонів

Це спеціальні речовини, біорозкладні і нешкідливі для навколишнього середовища, що розсіюється в саду. Вони виділяють запахи, які кроти, і навіть собаки і кішки не можуть терпіти. У зв’язку з цим вони просто уникають цих місць.

Іншою формою грануляту є спеціальні добрива, що містять крім елементів живлення газонів, спеціальні аромати, що відлякують кротів. Найпопулярніші добрива з ароматом лаванди, вони стануть захистом від кротів і наповнять ділянку приємним ароматом.

Димові свічки

Свічки підпалюють і поміщають в ходи. Дим наповнює нори, потім під впливом вологи дає смертельне засіб, що усуває гризунів. Є також свічки менш різкі, спрямовані тільки на те, щоб вигнати кротів.

Механічні засоби від кротів

Нижче перераховані механічні методи, які допомагають боротися з кротами на садовій ділянці шляхом відлякування.

Пастки для кротів в формі труби

Спеціальні пастки мають подовжену форму, входи розташовуються по обидва боки, засувки ефективно блокують проходить через них тварина.

Спіймати крота на городі, як показує досвід нескладно. Пастки розміщують в норах. Потрібно перевіряти їх зміст кожен день.

Встановлену пастку потрібно зверху прикрити. Кроти дуже не люблять відкриті коридори – вони просто кидають їх. Можна накрити вихід з пасткою квітковим горщиком. Пластикові горщики для квітів дуже дешеві, стійкі до погодних умов. Їх пластик не руйнується з часом під впливом морозу і ультрафіолету. У горщик насипають грунт або пісок, кладуть цеглу, щоб вітер не перевернув його.

Кріт, позбавлений їжі, гине через 10 годин, тому рухаючись швидко за своїми коридорах, тварина швидко потрапить в пастку. Спійманого крота можна відпустити подалі від житла, наприклад, в лісі.

Увага! Кріт – хижак, в його пащі розташовано 44 дуже гострих зуба. Потрібно бути обережними при лові тварини, витягу його з пастки.

Ежектор – звуковий відлякувач кротів

Електроакустичні прилади випромінюють нечутні людині звуки, неприємні для гризуна, з постійною або змінною частотою (останні більш ефективні, тому що тварина може звикнути до звуку). Відлякувачі ежектори поміщають в кротові тунелі або вставляють в насип.

Деякі пристрої також є джерелом вібрації, яка відлякує тварину з дачної ділянки. Відлякувач працює завдяки батареям – традиційним або сонячним.

Вітряні млинки з пляшок

Вітряки, розташовані на заритих у землю кілочках, випускають звуки і вібрують на вітрі, передаючи вібрації на землю.

Успішно працюють порожні пляшки, зариті в землю так, щоб в горлечка, спрямованих вгору, свистів вітер. Періодично пляшки переміщують в інше місце, тому що кріт може звикнути до них.

Петарди

Спеціальні пристрої, заповнені феєрверками, які встановлюються в насипу. Кріт, торкаючись до них, включає детектор, що запускає феєрверк. У крота немає ніяких шансів.

Природні методи, як вивести крота з городу

Якщо не влаштовують хімічні та механічні методи, все ще існують природні чи найпростіші методи, які допомагають боротися з кротами на дачній ділянці.

Рослини відлякують кротів

Деякі рослини, посаджені в городі, відлякують крота ароматом і секретується речовинами. Ефективні рослинні засоби від кротів:

  • базилік;
  • чорнобривці;
  • часник;
  • чорна бузина;
  • туя.

У кротові нори розкладають терті зубчики часнику (або тканину, просочену його соком). В ходи можна налити перегній з листя чорної бузини, часнику або гілок туї.

Природні бар’єри – масла

Препарати, що містять натуральні масла, відлякують крота від саду, за умови регулярного використання відповідно до інструкцій на упаковці. Масла продаються у вигляді концентратів, необхідно зробити водні розчини і розпорошити їх на область на присадибній ділянці, піддану нападу кротів.

Народні методи

Ці методи являють собою збірник народної мудрості, зібраний у різних садівників, на галузевих форумах. Деякі методи досить агресивні, їх не рекомендують проводити людям зі слабкими нервами.

 

  • Волосся. Як виявилося, кріт не любить запах людського волосся. Деякі садівники згортають волосся, зібране після стрижки і засовують в нори.
  • Шерсть тварин. Подібний ефект дає шерсть кішок і собак. Якщо після стрижки вихованця залишається шерсть – не варто її викидати, вона стане в нагоді, як засіб, щоб позбутися від кротів в саду. Шерсть розкладають в нори.
  • Залишки риби – з відгуків, тварина ненавидить запах оселедця. Цим способом поділився щасливий садівник. Він закопав кожні 1,5 м шматок сирої оселедця, з тих пір шкідник зник з ділянки.
  • Гас. Деякі дачники стверджують, що ефективно відлякують шкідника ганчірки, змочені гасом, розкладені поблизу нір.
  • Фекалії тварин. Особливо нетерпимі кроти до фекалій кішок. Таким несподіваним способом домашні вихованці допоможуть боротися зі шкідником. Варто зібрати фекалії, розкласти їх прямо в нори.
  • Цікавий метод витравити крота з норки від просунутих дачників – запустити в нору чадний газ, що отримується з вихлопної труби автомобіля або трактора.
  • Виливання нір, або потоп. В нору поміщають садовий шланг, пускають воду протягом години. Кріт повинен вискочити в один з виходів, інші виходи потрібно засипати. Біля виходу варто поставити пастку.
  • Оцет. Ефективний засіб боротьби – оцет. Розбавте в великий лійці оцет і вилийте в отвір нори. Протягом наступних днів повторіть виливання розчину в сусідні насипу. Тваринам не подобається гострий запах оцту.

 

Як позбавитися від крота на дачі назавжди?

Тепер розглянемо більш кардинальні методи, як вивести шкідника з дачної ділянки.

Приманка-отрута для кротів

Отруйні приманки (в основному у вигляді гранул або порошку) дуже смачні для кротів. Отруйні приманки поміщають в підземні коридори, заманюють тварин.

Капкани, кротоловки

Існує кілька моделей капканів-кротоловок, призначених для уловлювання кротів, щурів, полівок. Відкривається нора на відрізку 20 см, встановлюється капкан. Розміщення капкана слід робити обережно, щоб канал був очищений, чистий. Затиск закріплюється фіксує пластиною. Капкан прикривається дерном. Зверху ставлять непрозоре відро догори дном. Краї відра присипають грунтом.

Увага! Всі операції повинні виконуватися в рукавичках, щоб тварина не відчувало людського запаху.

Дим

Також можна запускати сірчаний їдкий дим в тунелі, дим, який виділяє репелент або отруйний газ. Щоб дим був ефективним, його слід використовувати одночасно в усіх населених норах. Ці препарати також працюють на мишей-полівок, інших гризунів.

Суміші готуються на основі калієвої селітри, змішаної з цукровою пудрою. Чим більше цукру, тим більше диму.

Будьте уважні! Такі суміші інтенсивно горять, іскрять, можуть відлітати палаючі шматочки складу, що завдають опіки. Бережіть очі, шкіру, підпалювати суміш потрібно з дистанції.

Існує багато методів і ідей, як позбутися кротів в городі. У різних умовах знадобляться різні методи. Кріт – не простий суперник і вперто повертається в свої тунелі. Борючись із ним, потрібно зберігати терпіння і регулярно повторювати процедури. Краще діяти по-різному і пробувати різні методи, щоб позбутися від підземного орендаря городу та саду.

При виборі способу слід враховувати міркування безпеки мешканців дачі, включаючи домашніх тварин. Деякі види отрут можуть з’їсти кури, коти та інші вихованці. Особливу увагу слід приділити можливості доступу дітей до отрут, вибухових речовини, капканів і пасток.Create AccountLog In Your Account