Як відпочиваємо на 8 березня в 2020 році: скільки вихідних

Найперше весняне свято – Міжнародний жіночий день, особливо любимо в Україні. У передчутті отримання подарунків для жінок та передсвяткових клопотів, для чоловіків актуальним стає питання – як відпочиваємо на 8 березня в 2020 році і чи буде виділено додатковий вихідний.

Офіційні вихідні в Україні на 8 Березня 2020 року

Незважаючи на яскраво виражене гендерне забарвлення самого свята, неробочим днем він є для обох половин людства. Більш того, офіційні вихідні в честь жіночого свята триватимуть в 2020 році три дні поспіль:

  • 7 березня, субота – офіційний вихідний (неробочий день).
  • 8 березня, неділя – державне свято;
  • 9 березня, понеділок – вихідний (неробочий день);

Але при відповіді на питання про те, як відпочиваємо на 8 березня в 2020 році в Україні, варто враховувати специфіку робочого тижня, встановлену вашим трудовим договором.

Офіціні вихідні на 8 березня 2020 року в Україні
Отже, якщо ви працюєте по п’ятиденці – щонеділі ходите на роботу з понеділка по п’ятницю і відпочиваєте стандартно по суботах і неділях – наведена вище схема для вас актуальна.

Але є й такі працівники, які присвячують роботі шість днів в тиждень з одним вихідним днем у неділю. Для таких категорій трудящих, субота так само залишиться робочою. Але на другому робочому тижні березня буде два вихідних замість одного:

  • 8.03.2020 року – державне свято, що випадає на неділю;
  • 9.03.2020 року, понеділок – офіціний вихідний.

Календар вихідних на 8 березня 2020

При цьому абсолютно для всіх працівників діє норма про вихідний день, що йде після державного свята, яке припадає на суботу чи неділю. Це означає, що 9.03 і пятиденщики, і шестиденщики на законних підставах будуть мати вихідний – в понеділок. Ця норма закріплена в законодавчих актах, що регулюють порядок відпочинку і праці в Україні. І скільки не було б робочих днів за планом у вашому місяці, у березні їх стане на один менше.

А як відпочиватимуть в інших країнах?

Втім, вихідний 8 березня зустрічається не тільки в Україні, але і на території багатьох країн, які раніше були союзними республіками і входили до складу СРСР.

Для прикладу відповімо на питання про вихідні на 8 березня 2020 р. в Казахстані, Росії та Білорусі. В цих країнах не спостерігається яких-небудь змін виробничого календаря. Жителі цих країн будуть відпочивати в Міжнародний жіночий день так само, як українці.

Жінці подарували квіти на свято 8 березня

Громадяни цих країн після трьох – або дводенного відпочинку (в залежності від офіційної тривалості робочого тижня на підприємстві) вийдуть на роботу у вівторок, а потім проведуть стандартні вихідні (субота, неділя або тільки неділя).

Приємні ідеї до жіночого свята

Розібравшись в питанні про те, як ми відпочиваємо на 8 березня в 2020 році, і вивчивши виробничий календар 2020, можна сміливо планувати вихідні.

Як провести вихідні з найближчими – вирішувати вам. Будь то поїздка на вихідні в Париж або тиха сімейна вечеря при свічках, похід у гості до бабусі або сімейна вилазка в аквапарк, катання на лижах великою компанією або посиденьки в СПА чисто жіночим колективом – свято завжди вдасться.

Подарунки до жіночого свята
Головне – не зіпсувати нікому настрою своєю неувагою. Тому, крім головних подарунків для близьких людей, варто заздалегідь запастися універсальними сувенірами, щоб мати можливість порадувати при зустрічі тих, про кого ви випадково забули. Цьому процесу потрібно приділити достатньо часу, щоб сюрпризи були приємними і не витратними.

Вивчивши зміни у виробничому календарі, які для 8 березня 2020 року зовсім несуттєві і не таять у собі складних переносів, можна починати планувати подарунки. Завчасність цього процесу дозволить вам не тільки бути оригінальніше, але і істотно заощадити, адже до свята ціни на “жіночі” товари неухильно підуть вгору.Create AccountLog In Your Account