Як знайти хорошого адвоката в Україні

Знайти хорошого адвоката дуже складно. Готуйтеся до того, що вам доведеться звернутися не до одного, а до 10 юристів. При пошуку адвоката не обмежуйтеся рамками свого міста. На сьогодні є різні способи комунікації: онлайн консультації, документи можна переслати поштою. Навіть в суді адвокат може виступати по відеозв’язку, не виїжджаючи в інший регіон.

Чому потрібно звертатися до кількох юристів

Навіть якщо адвокат обіцяє, що виграє вашу справу, не поспішайте погоджуватися на співпрацю. Проконсультуйтеся додатково з іншими фахівцями, адже на перший погляд справа може здатися простою, а виявиться зовсім навпаки. Це стосується і негативного результату, якщо один адвокат каже, що нічого зробити неможливо, то інший може запропонувати вихід з ситуації.

Часта проблема, коли всі адвокати пропонують одне і те ж рішення, але воно вас не влаштовує. Так буває в маленьких містах, де всі один одного знають і використовують в роботі однакові методи. В такому випадку краще шукати адвоката в Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, можливо вам запропонують зовсім інше рішення.

Консультація у кількох фахівців допоможе зорієнтуватися в реальній вартості послуг адвоката. Коли клієнт вперше звертається до фахівця він не знає реальних цін і може погодитися на перший запропонований варіант.

Ознака хорошого адвоката:

 • є в єдиному Реєстрі адвокатів України;
 • є офіс, працює в команді;
 • є сайт з успішними кейсами, відгуками;
 • завжди на зв’язку;
 • НЕ обіцяє 100% результат;
 • працює з Клієнтом за договором;
 • не береться за завідомо програшну справу з метою заробітку;
 • НЕ пропонує варіанти вирішенню проблеми, что порушують закон.

Вибирайте адвоката вузької спеціалізації

Адвокати спеціалізуються за різними напрямками: кримінальним, цивільним, житловим, сімейним справам, нерухомості або кредитним спорах. Важливо вибрати юриста, який працює в 1-2 напрямках, так як законодавство постійно змінюється і він завжди повинен бути в курсі змін в своїй сфері.

Звертайтеся в адвокатське бюро, де працює кілька фахівців. Ваш адвокат буде консультуватися зі своїми колегами, вони допоможуть з документами, що прискорить процес. А в разі хвороби або інших непередбачених ситуацій вашого адвоката може підмінити його колега.

Укладайте договір з адвокатом

Більшість адвокатів не укладають договір з клієнтом. Так вони страхують себе від того, щоб клієнт не просив повернути гроші. Хороший спеціаліст обов’язково запропонує договір, в якому прописано які послуги отримає клієнт і який гарантується результат справи.

Також в договорі вказана вартість послуг. Часто вартість складається з двох частин: основна і бонус за позитивний результат. Бонус клієнт платить тільки в тому випадку, якщо справа виграна. В такому випадку адвокат максимально зацікавлений в позитивному результаті для клієнта.

Як дізнатися хороший адвокат чи ні

Зазвичай адвокатів шукають за рекомендаціями знайомих або родичів. Не завжди той юрист, який допоміг вашому другу може допомогти вам, тому що ситуації у всіх різні.

Почитайте відгуки про адвокатську контору на сторонніх ресурсах, наприклад в Google Мій бізнес, Facebook. Відгуки повинні бути реальні, а не написані співробітниками компанії. Якщо у адвоката тільки позитивні відгуки – це говорить про те, що він не бере свідомо програшні справи.

Звертайте увагу на те, як компанія реагує на негатив. Якщо взагалі не відповідають на негативні відгуки або грублять, тоді краще в таку компанію не звертатися.

Як обманюють адвокати

Запам’ятайте, для адвокатів ви клієнт, який приносить гроші. Вартість їхніх послуг формується в залежності від складності справи, кваліфікації фахівця, витрат робочого часу і т.д. Але, на жаль, на сайтах адвокатських контор немає прайса, де все розписано. Це означає, що одному клієнту озвучать одну суму, іншому – іншу.

З огляду на, що клієнти малоосвічені, юрист може брати плату за “повітря”.

У мене заарештували банківський рахунок через борг по кредиту. Адвокат за 10 тис. Грн запропонував вирішити питання. Я самостійно сплатив виконавчий збір і рахунок розблокували. За що адвокат хотів 10 тис. Грн – незрозуміло, – розповів Андрій.

Висновок

 • Проконсультуйтеся з декількома адвокатами.
 • Якщо вам не сподобалася людина, шукайте іншу.
 • Відразу ж прощайтеся з адвокатами, які не вивчивши справу, обіцяють 100% результат.
 • Не співпрацюйте з адвокатами без договору.

Більшість адвокатів ведуть одночасно кілька справ, в такому випадку вони не будуть сконцентровані на вашому, можуть пропустити важливі моменти. Добре, якщо у адвоката буде азарт виграти вашу справу, тоді він зможе докопатися до ключових деталей.Create AccountLog In Your Account