Як зняти показання з двотарифного лічильника електроенергії

На 1-е число нового місяця необхідно зняти показання лічильника електроенергії і передати постачальнику. Користувачі, у яких встановлено двотарифні лічильники передають покази у двох зонах день і ніч.

Як зняти показання

На дисплеї електричного лічильника виводиться інформація про час, спожитої електроенергії, що діє часовій зоні.

У лічильниках Nik 2102 є три позначки:

Т1 – загальна кількість спожитих кВт / год
Т11 – денний тариф
Т12 – нічний тариф

У деяких моделях, а також електролічильники інших виробників можуть бути такі позначення:

Т0 – загальна кількість спожитих кВт / год
Т1 – денний тариф
Т2 – нічний тариф

Необхідно виписати показання за денним і нічним тарифом окремо, тобто потрібні дані Т11 і Т12 (або Т1 і Т2). Загальна кількість спожитої електроенергії нам не знадобиться. Якщо на дисплеї цифри розділені комою, то потрібно записати тільки ліву частину до коми. Нулі можна не вказувати.

наприклад:

зона на лічильнику записуємо
Т1 00034963,45 34963
Т2 00010702,78 10702

Як передати показання двозонного лічильника

Найпростіше передати показання через особистий кабінет енергопостачальної компанії. Після того, як Ви встановили двотарифний лічильник, в особистому кабінеті з’явиться розподіл на зони “день” і “ніч”, в ці поля необхідно внести показання.

У розділі “Абонентська книжка” можна подивитися нарахування за попередній і поточні місяці. В один день можна внести показання тільки один раз.

Аналогічно можна зняти і передати показання трьохзонного лічильника електроенергії, тільки у Вас буде 3 зони. Деякі електронні моделі лічильників дозволяють не знімати показання, так як вони мають вбудований радіомодуль, що передає покази в автоматичному режимі.

Двозонні лічильники дозволяють економити на оплаті за електроенергію, тому що в нічний час (з 23:00 до 07:00) тариф на 50% дешевше, ніж в денний.Create AccountLog In Your Account