Які податки сплачуються з зарплати в Україні (2021-2022)

В Україні з заробітної плати, яка виплачується офіційно, вираховується 19,5% на податки. Це податок на прибуток і військовий збір. Чи є спосіб скоротити податки із зарплати? Як розрахувати податки з зарплати в 2021-2022 роках?

 Військовий збір

 Військовий збір складає 1,5% від всієї заробітної плати, оплачується в день виплати авансу і зарплати. Скоротити або зменшити відрахування з цього податку неможливо. Навпаки, якщо не заплатити податок буде застосовано штрафну санкцію.

 Податок на прибуток з заробітної плати (ПДФО)

 Податок на доходи фізичних осіб або прибутковий податок із зарплати в Україні становить 18% від фонду заробітної плати. Це означає, що 18% потрібно сплатити за зарплату (премію і будь-яку іншу надбавку), яку нарахували. Оплачується з авансу і зарплати.

 Як розрахувати податок на прибуток з заробітної плати

 Утримання податку на прибуток порахувати дуже просто. Загальну суму заробітку помножити на 18%.

Приклад. Розрахунок податку з доходів мінімалки в Україні в 2019 році

 4173 Х 18% = 751,14 грн.

 Також є можливість скористатися онлайн калькулятором зарплати в Україні. Сервіс дуже простий, необхідно внести ваш оклад і наявність пільг, надбавок, розрядів і т.д. і натиснути розрахувати.

 Як зменшити відрахування із зарплати?

 На зменшення податків можна розраховувати тільки при наявності податкової соціальної пільги . Знижка застосовується тільки до податку на прибуток.

Приклад. Розрахунок ПДФО при наявності пільги.

 (Зарплата – сума пільги) Х 18% = сума податку.

Наприклад, з мінімальної зарплати в 2019 році необхідно сплатити державних податків 813,74 грн (751,14 на прибуток і 62,60 військовий).

 Податки, які оплачує роботодавець

Існують податки в 2021-2022 р., які нараховуються на зарплату, але не утримуються з працівника. Це єдиний соціальний внесок, який сплачує роботодавець. Податок йде на пенсійне накопичення і соціальні ризики (лікарняний, декретні, регресний). Він становить 22% від заробітної плати.Create AccountLog In Your Account