Який грип буде в 2019-2020 році в Україні

Захворювання дихальних шляхів інфекційної етіології, що протікає в гострій формі, викликається вірусами грипу. За медичною класифікацією відноситься до групи ГРВІ. Найчастіше протікає гостро, важко.

Віруси, що викликають грип

Періодичне поширення грипу епідеміями, пандеміями обумовлено тим, що видів вірусу грипу сьогодні вчені визначили вже більше 2 тисяч, і це число постійно зростає. Так і очікується в 2019-2020 році. Який грип прийде в новому сезоні? Вчені дають прогноз – це буде мутуючий вірус Мічиган, що перебуває в стадії активних генних змін.

Вірус типу А H1N1 – дуже небезпечний і підступний, дає після хвороби серйозні ускладнення. Його інкубаційний період – від декількох годин до 3 днів. Штам цього вірусу близький за структурою штаму свинячого грипу, що лютував в 2009 році – H3N2.

Який тип грипу прийде в Україну в 2019-2020 році

За прогнозами медиків, різке погіршення самопочуття може початися раптово, та поступово наростати симптоматикою, ламкістю в кістках, болями в м’язах протягом декількох днів, потім, через 3-4 дні, дати різкий стрибок температури до 40-41 °C. Основні ускладнення перебігу грипу, збуджуваного даним вірусом, проявляються в сильній сонливості, за якою можна пропустити наростання набряків в дихальних шляхах. Це дуже небезпечно, враховуючи, який грип очікується в 2020 році.

Всі варіанти вірусів відрізняються спектром антигенів, що з’являються в організмі при проникненні вірусу. На багато штамів грипу вчені розробили щеплення, і фахівці МОЗ активно закликають громадян країни вчасно робити вакцинацію. Однак вводять вакцину від одного типу грипу, а на ділі прийде епідемія застуди невідомо якого типу.

Тим більше, що поки ще немає вакцини проти грипу, яка очікується в 2019-2020 році в Україні. Структурна близькість нового штаму дає фахівцям підставу вважати, що вакцини, які вводяться в цьому році будуть дієвими проти нового вірусу.

МОЗ закликає робити щеплення

Мета вакцинації, як показує багаторічна практика, досить виправдана. Вакцина забезпечує імунітету захист від складних вірусних, бактеріальних хвороб, так як у людини виробляються придбані імунні сили.

Вакцини та щеплення від грипу в 2020 році

Незалежно від того, який грип буде в 2019-2020 році, вакцина, обрана для захисту людей від інфікування в цьому році, дасть необхідні сили імунітету протистояти зараженню.

Щеплення рекомендується в першу чергу робити громадянам, що входять в групи ризику:

 • дітям;
 • вагітним;
 • працівникам медичних установ;
 • працівникам освітніх служб;
 • працівникам комунальних мереж.

Тобто тим, хто контактує з великою кількістю людей. За прогнозом фахівців, до групи ризику входять люди з соматичними захворюваннями в стадії ремісії, діабетики, люди з надмірною масою тіла, з серцевими патологіями. Всім їм співробітники МОЗ рекомендують в обов’язковому порядку зробити вакцинацію, щоб дати своєму імунітету додаткові сили захисту проти епідемії грипу нового виду, що насувається.

Коли очікувати епідемію грипу в Україні

Щорічно розпал грипу припадає на січень-лютий. Тому кампанію по щепленню починають перших осінніх місяців, щоб в організмі встигли виробитися антитіла.

Хвора на грип перебуває в лікарні
Симптоми хвороби схожі на ознаки ГРВІ:

 • піднімається висока температура;
 • з’являється кашель;
 • болить горло;
 • закладає ніс;
 • болить голова.

Рідко, при важкому інфікуванні, додаються розлад травлення, блювота. Визначити наявність в організмі вірусу грипу, та його тип можна лабораторними дослідженнями. Для цього обов’язково треба викликати лікаря додому, отримати від нього направлення на необхідні аналізи.

Постійна зміна структури штамів призвело фахівців ВОЗ до рішення, яку саме вакцину слід використовувати саме в цьому році. Це нова штамова формула протигрипозної вакцини, розроблена лабораторним шляхом на підставі вивчення щорічних змін структури штамів.

Як уберегтися від зараження грипом в 2020 році?

Якщо з особистої мотивації або через протипоказання людина не робить щеплення проти грипу, важливо самому захиститися від інфікування вірусами.

Для цього є ряд правил:

 • Завжди мати вдома противірусні засоби на основі інтерферону.
 • Приймати противірусні засоби з метою профілактики.
 • Часто і правильно мити руки, обличчя після прогулянок, відвідування магазинів, приходячи зі школи, дитячого садка.
 • По погоді провітрювати квартиру, робочі приміщення.
 • Регулярно проводити вологе прибирання квартири.
 • У громадських місцях і на вулиці носити маску.

Такі заходи профілактики зменшать ризик зараження грипом на 50-60 %. Вірус нинішнього року всюдисущий, дуже живучий, його можна буде принести додому з громадського транспорту просто на одязі.

Кому щеплення протипоказані

Основні протипоказання – алергія на курячий білок, так як вакцини проти грипу культивують на курячих зародках; алергія на попереднє щеплення.

Тимчасовими протипоказаннями вважаються:

 • гострий гарячковий стан;
 • загострення соматичних патологій.

Після одужання, виходу хвороби на стадію ремісії через 2-4 тижні на розсуд лікаря проводиться вакцинація.

Вірус з року в рік мутує, вчені постійно розробляють нові ліки для лікування хворих людей. Це препарати, що підсилюють імунітет, засоби проти нових вірусів. Їх профілактичний прийом дозволяє звести до мінімуму можливість зараження, а у разі лікування допомагає уникати серйозних ускладнень.

Важливо знати

 • Не боятися щеплення, своєчасно вакцинуватися – відмінний спосіб захистити себе від зараження грипом в цьому році.
 • Вірус цього року – H1N1, Мічиган, у своїй мутованій формі повертається на терени України. Він схожий на вже відомий населенню країни «свинячий грип». Тому є надійні засоби для захисту від зараження.
 • Медики не можуть прогнозувати, як грип цього типу буде проявлятися. Тому наполегливо рекомендують робити щеплення.


Create AccountLog In Your Account