Якого числа батьківські дні у 2021 році

Скорботні дати є у кожної сім’ї, вони відзначаються у вузькому колі рідних і близьких. Однак у православних віруючих є особливі, батьківські дні, в які моляться за всіх покійних. Якого числа вони випадають в 2021 році, підкаже церковний календар або спеціальна таблиця.

Скільки в році загальних дат поминання

У православних є безліч звичаїв і ритуалів, які проводяться для того, щоб вшанувати пам’ять всіх, кого вже немає на Землі. Батьківські дні – це особливі дати, в які проводяться служби в храмах, замовляються панахиди, підносяться молитви до Господа про поблажливість, милосердя і помилування всіх, хто вже залишив цей тлінний світ.

Знаючи, якого числа в 2021 році такі дати, можна дотримати сформовані століттями традиції і згадати тих людей, пам’ять яких потрібно вшанувати. За церковним календарем є кілька видатних дат, в які вітається виконання обрядів і молитви в храмах.

Вважається, що саме в ці дні звернення до Бога має особливу силу. Православ’я не тільки зберегло деякі язичницькі традиції, а й органічно вплелися їх в офіційні вірування, поєднало з церковними святами. У деяких з них немає точного позначення якого числа. 

Батьківські суботи, проведені під час Великого посту, прив’язані до Світлого Воскресіння. Саме від Пасхи відраховується початок суворого утримання, і батьківські дні визначаються підрахунками від кінця Масляної або в зворотну сторону, від початку Пасхи.

У 2021 році у православних є і поминальні дні, прив’язані до певної дати. Істинно віруючій людині нескладно стежити за такими батьківськими днями, оскільки він дотримується усіх постів, регулярно відвідує храм і виконує всі релігійні приписи.

Тим, хто хоче вшанувати пам’ять своїх покійних в особливий час, спеціально для цього відведений церковними канонами, можна звернутися до наведеної нижче таблиці батьківських субот і поминальних днів у 2021 році у православних.

 

Офіційна назва свята

народна назва

Якого числа 

в 2021 році

чому присвячується

Вселенська поминальна субота

Мясопустная поминальна субота

6 березня

Молитвам про покійних, проведених по винятковому порядку

Субота 2-го тижня Великого Посту

Поминальна (батьківська) п’ятниця

27 березня

День, коли прийнято поминати померлих

Субота 3-го тижня Великого Посту

Поминальна (батьківська) п’ятниця

3 квітня

День, коли прийнято поминати померлих

Субота 4-го тижня Великого Посту

Поминальна (батьківська) п’ятниця

10 квітня

День, коли прийнято поминати померлих

Перший поминальний день після Світлого Великодня

Радоница (Радуниця)

11 травня

Радісне поминання покійних, яким належить воскреснути

Вселенська поминальна субота

Троїцька субота, Семик

19 червня

Молитвами про померлих насильницьким або неприродним чином, проведеним по винятковому порядку

День поминання воїнів

9 Травня, День Великої Перемоги

9 травня

Пам’яті загиблих у Великій Вітчизняній війні

День поминання воїнів

День пам’яті православних воїнів

11 вересня

Пам’яті всіх православних воїнів, полеглих за Батьківщину

Переддень Дня пам’яті св. Дм. Солунського

Дмитрівська поминальна субота

6 листопада

Кожен з батьківських днів, зазначених у цій таблиці, має у православних сакральний сенс. Він отриманий, як данина певній традиції або язичницьким віруванням, які трансформувалися і набули значення в світлій і добрій релігії.

Достеменно відомо, якого числа будуть дні поминання воїнів. Це дати 9 травня і 11 вересня. Дмитрівська субота – це остання субота перед днем ​​поминання святого, а більшість батьківських субот відраховуються від Великодня або тісно пов’язаних з нею Великих церковних свят. Щороку поминальні дати варіюються так само, як і Світле Воскресіння.

Перший день поминання в році

П’ятого березня 2021 року розпочинається Мясопустна субота. Це остання субота перед початком Великого посту, передостанній день Масляної. Православні вже готуються до початку суворих обмежень, духовного і тілесного очищення, тому їдять вдосталь м’яса, печуть млинці і кладуть на божницю, роздають їх нужденним і голодним.

Роздаючи їжу, неодмінно просять помолитися за дорогих небіжчиків, називаючи конкретні імена. Увечері влаштовується поминальну вечерю з парною кількістю страв і читанням спеціальної молитви перед початком прийому їжі.

Великопісні поминальні суботи

Це особливі дати, виділені спеціально для тих, хто збирається замовити літургію та панахиду за померлими. В інші дні Великого посту у священнослужителів багато інших обов’язків. Навіть не потрібно визначати, якого числа в кожному році. Це просто суботу на 1-й, 3-й і 4-й седмиці 40-денного посту.

Радониця

Цей батьківський день – один з найдавніших в історично сформованою традицією Православної церкви. Відзначається день радості на десяту добу після Світлого Свята, і це завжди вівторок, оскільки Великдень завжди в неділю.

В цей день вперше після Світлої тижні люди йдуть на цвинтар і відвідують церкву. Пишуть імена померлих на записках, залишаючи їх на церковному вівтарі, замовляють поминання на проскомидії, присутні на повній панахиді, щоб покійному були відпущені гріхи. Посилити дію молитов можна, причастившись в церкві відповідно до канонів. Ця дія робить дієвими молитви і доносить їх до Господа.

Від язичницьких часів у православних збереглася традиція поминати небіжчиків на місцях поховання, приносити туди їжу і спиртне. Однак церква це не вітає. Є на цвинтарі, а тим більше, залишати щось на могилах, не потрібно. Краще роздати голодним і нужденним, жебраком і убогим.

9 травня

Встановлено цей день більше 7 десятиліть назад. День поминання присвячений пам’яті всіх загиблих у Великій Вітчизняній війні. У нього є свої правила і традиції.

Після літургії за упокій всіх полеглих в ці кровопролитні роки завжди підноситься молитва подяки. У ній виражаються загальні емоції за послану Перемогу і вдячність тим, хто віддав за неї свої життя, зазнав страждання і муки.

За традицією українського народу і на всьому пострадянському просторі в цей день покладаються живі квіти до пам’ятників і обелісків.

Семик

Троїцька субота в 2021 року припадає на 19 червня. Ця дата має ще одну назву – П’ятидесятниця. У неї теж немає певної дати, оскільки вона прив’язана до Трійці, а Трійця теж нерозривно пов’язана зі Світлої Великоднем.

У цей день моляться про всіх християн, які коли-небудь жили на землі, але вже закінчили свій земний шлях. За традицією, потрібно відвідати церкву і цвинтар, прикрасити могили гілками берези або просто молодими гілками дерев і чагарників.

Особливу силу в цей батьківський день придбають молитви, піднесені скорботними за всіх, хто помер неприродним чином, прийняв насильницьку смерть у молодому віці. Поминальний обід проводять удома після відвідин кладовища. Церква рекомендує обмежувати кількість спиртного, що не лихословити і не пліткувати.Create AccountLog In Your Account