Якою буде ціна на газ в 2016 році для населення України

Напевно, ніхто не буде сперечатися з твердженням, що газове питання в нашій країні є одним з найактуальніших, а новини, що стосуються підвищення тарифів на газ, стають самими обговорюваними. Тому в цій статті, ми вирішили трохи зазирнути в майбутнє і з’ясувати, якою буде ціна на газ в 2016 році для населення України, – чи буде вона змінюватися, на скільки і коли?

Відразу зазначимо, що тарифи на газ для населення України, рости не будуть, принаймні до 1-го квітня 2016 року, про це, нещодавно заявив А. Коболєв – голова “Нафтогазу”. Імовірність того, що ціни на природне паливо зростуть у квітні, травні 2016 року – існує, оскільки Кабмін взяв на себе зобов’язання перед МВФ, підвищити газові тарифи з 1.05.2016 ще на 20%. Але на даний момент (на листопад 2015 р.), ведуться переговори з МВФ щодо того, щоб це підвищення не відбулося.

То, що підвищення тарифів на газ в 2016 році для населення України – цілком можлива перспектива, ми вже з’ясували. Але існує невелика ймовірність того, що ціна на блакитне паливо – буде знижена, та для цього, за словами пана Коболєва, необхідно щоб в наступному 2016 році: національна валюта була стабільною і щоб ціна імпорту газу знизилася нижче 209$. Якщо ці умови будуть виконуватися, то в Кабінеті Міністрів, виникне можливість розглянути зниження газових тарифів, але тільки за згодою МВФ.

На нашу думку, незважаючи на позитивну тенденцію до зниження світових цін на паливо, все ж ціна на газ для населення України у 2016 році – залишиться незмінною. Та як би там не було, точні ціни на блакитне паливо, ми дізнаємося тільки після того, як буде прийнятий бюджет України на 2016 рік.

Нагадаємо, що згідно з діючими тарифами, в період з 1.10 по 30.04 – за 1 куб. газу населенню доведеться платити 3,6 грн., за умови, якщо за опалювальний сезон (6 міс.) було витрачено на опалення домогосподарств, не більш ніж 1200 куб., все що вище ліміту, оплачується за ціною 7,188 грн. за 1 м³. В період з 1-го травня по 30-е вересня, ціна на газ для населення становить – ті ж 7,188 за 1 м³.Create AccountLog In Your Account