Якою буде погода в 2020 році в Україні

Для складання прогнозу погоди синоптики і метеорологи України використовують цілий ряд фізичних показників – швидкість та напрямок руху повітряних мас, атмосферний тиск, переміщення хмар, вологість і температуру повітря. На основі отриманих даних проводиться аналіз, що дозволяє з певною часткою ймовірності передбачити, якою буде погода найближчим часом.

Найвищою точністю відрізняється прогнозування на 5-7 днів вперед. Розрахувати прогноз на найближчі місяці досить складно, адже базові фізичні фактори постійно перебувають у динаміці і часто змінюються непередбачувано. Але тим не менше, населення України орієнтується і на довгострокові прогнози. Інформація від синоптиків дозволяє більш точно розпланувати майбутню відпустку, роботи на присадибній ділянці, так і просто підготувати відповідний гардероб. Як виглядає прогноз погоди на 2020 рік в Україні, чи варто українцям чекати природних аномалій, ми зараз розповімо.

Загальні тенденції погоди в світі і в Україні

Спалахи на сонці, які очікуються в 2020 році, на думку метеорологів, здатні спровокувати різке зниження середньорічної температури по всій земній кулі. Але українцям особливо переживати не варто – завдяки глобальному потеплінню над материками вже сформований своєрідний буфер з повітряних мас, який буде гальмувати серйозні кліматичні зрушення.

Що буде з погодою в Україні в 2020 році

Велика кількість плям на сонці провокує не стільки істотне похолодання, скільки значні коливання температури в межах одного сезону. Літня спека буде змінюватися вогкістю і холодними дощами – і все це протягом одного тижня, а то й пари-трійки днів.

В кліматі України останні 2 роки намітилися ознаки невеликого похолодання. Влітку вже немає тієї божевільної спеки, яка змушувала українців знемагати в середині і кінці “нульових” років.

Зими стануть більш затяжними, весна пізньою, а осінь буде наступати раніше, ніж хотілося б.

Підходить до кінця цикл максимальної сонячної активності, який спровокував глобальне підвищення температури на 0,2 °С в останнє десятиліття.

Погода взимку

Розглядаючи прогноз на перспективу, можна сміливо заявити, що найбільш передбачуваною буде погода взимку 2020 року. Несприятливі погодні “сюрпризи”, як і серйозні атмосферні катаклізми, виключені. Зимова погода буде практично однаковою на всій території України, незважаючи на значну географічну протяжність.

Прогнози синоптиків на зиму

Початок січня повинен порадувати невеликою порцією снігу і легкими морозами. Морозна погода традиційно посилиться ближче до Хрещення (19 січня) – в цей час зміцнить свій вплив азіатський антициклон. Він принесе холодні повітряні маси з Сибіру і прилеглих до нього територій. Вже після Хрещення погода обов’язково зміниться і порадує періодом відлиги з температурою близько нуля. В кінці другого зимового місяця морози знову заявлять про себе – особливо гостро відчують це на собі жителі західних регіонів, де температура повітря опуститься до мінус 18-20 °С.

Лютий 2020 року обіцяє стати самим примхливим місяцем зими. У перші 10 днів прийде потепління, яке потягне за собою високу вологість, вогку погоду і “кашу” під ногами. До середини лютого все може різко змінитися – знову заявлять про себе морози і випаде нова порція снігу. Ближче до кінця зимового сезону зросте ймовірність ожеледиць – все через добові температурні коливання, коли відтанувша вдень вода вночі знову замерзає. Не виключено, що кінець лютого знову порадує сніжною, майже новорічною погодою з великою кількістю пухнастого снігу.

Погода навесні

Березень можна умовно віднести до зимового місяця – в Україні в цей час погода рідко радує теплом і ласкавим сонцем. 2020 рік не стане винятком – весняні кордони зрушаться приблизно на півмісяця – і перші ознаки настання весни українці зможуть відчути на собі тільки в другій половині березня, після дня весняного рівнодення. Рясне танення снігу в кінці березня – початку квітня може спровокувати повені на територіях, прилеглих до великих річок.

Якою буде весна 2020 року в Україні

Остаточно потепліє тільки до кінця квітня, але аж до травневих свят буде зберігатися ймовірність нічних заморозків. В цілому погода навесні 2020 року обіцяє бути прохолодною – затяжна весна з великою кількістю опадів і поривчастим вітром останнім часом вважається нормою. Загальна кількість опадів у перший весняний місяць складе близько 35 мм, в квітні – 45 мм, а в травні, коли на зміну затяжним дощам прийдуть теплі зливи, кількість вологи може збільшитися до 55 мм.

Погода влітку

На думку завідуючої відділом кліматичних досліджень при Українському інституті гідрометеорології, межі літнього сезону 2020-2021 років суттєво звузяться. Літо стане коротшим за рахунок затяжної весни і раннього похолодання восени.

Українська природа літом

На початку червня ще буде прохолодно, а от справжня спека прийде на територію країни тільки після 15 червня. Таким чином, українців очікує трохи більше двох місяців справжнього літа – з середини червня до кінця серпня. Винятком стануть південні регіони, де курортний сезон розтягнеться набагато довше по часу – з кінця травня до середини вересня.

Кількість червневих опадів перевищить навіть травневі показники – продовжиться сезон гроз, підвищуючи ризики підтоплення в західних областях України. Найбільш посушлива погода влітку 2020 року очікується в східних і південно-східних областях, де будуть панувати сухі повітряні маси. У пік спеки температура повітря тут буде досягати 35-37 градусів зі знаком плюс.

Більш м’яким і менш спекотним, як правило, відзначається літо в Прикарпатті. Завдяки атлантичним повітряним течіям влітку тут буде зберігатися підвищена вологість, але більш низька температура повітря – не вище +32 °.

Погода восени

“Звуження” літніх кордонів в 2020 році призведе до того, що осінь в Україні набуде своїх прав ледь не з перших чисел вересня. Очікувати вересневої спеки не доведеться – вже в першу декаду місяця відчутно знизиться середньодобова температура повітря і почнуться дощі.

Справжня дощова осіння погода

Погода восени 2020 року не буде відзначена катаклізмами. Висока вологість, сирість, велика кількість опадів і поступове зниження температури – до таких прогнозів українці вже звикли. Але не виключено, що тенденція скорочення кількості опадів восени збережеться і в майбутньому році, хоча жовтень і листопад за традицією будуть найбільш дощовими місяцями.

З середини осені з’явиться ймовірність заморозків, які заявлять про себе відразу по закінченні другого “бабиного літа” – після 10-го жовтня. Листопад все більше буде нагадувати про майбутню зиму. На думку синоптиків, перша декада листопада буде сухою і відносно теплою (до +10 °С). В середині місяця підвищиться ймовірність перших заморозків, а ближче до грудня затяжні дощі чергуватимуться з дрібної снігової моросью.

Довгостроковий прогноз погоди по сезонам – не просто порожня цікавість або бажання заглянути в майбутнє. Від пейзажу за вікном і кількості сонячних променів залежать настрій і самопочуття людини. Погода впливає на наші плани, процеси підготовки до зими і літа, своїми примхами нерідко перекреслюючи самі довгоочікувані задумки. Слідкуйте за прогнозом погоди ближче до потрібних дат, щоб поривчастий вітер, опади, нестерпна спека або раптове похолодання не стали для вас неприємним сюрпризом.Create AccountLog In Your Account