Якою буде зима 2020 в Україні: прогнози синоптиків

Якою буде зима в 2020 році? Відповідь на це питання цікавить багатьох українців. Ми зібрали прогнози провідних синоптиків України, щоб ви точно знали, якою буде зима 2020 року, а також чого чекати від погоди і клімату.

Зимовий сезон 2020 в Україні обіцяє бути сніжним і холодним. Для цього чимало передумов. У нашій країні помірно-континентальний клімат, для якого характерне спекотне літо і холодна зима. Але це не єдиний аргумент.

Особливості зимової погоди в Україні

Середньо-температурний режим зимових місяців: 0- (-7) °C. У південних областях країни, що займають 30 % території, грудень-лютий менш сніжні та морозні, а на решті території температура повітря нерідко доходить до -16-20 °C.

Прогноз погоди на зиму 2020 року від синоптиків України

В останні 15 років намітилася тенденція до похолодання клімату. Тому запит “зима 2020 якою буде” б’є по популярності всі рекорди. Багато хто порівнює нинішній період з початком минулого століття, що ознаменувався холодами, морозами і великою кількістю опадів.

Клімат України змінюється в порівнянні з більш стабільною другою половиною XX століття. Особливо це помітно в останні 10-12 років. Істотні коливання температур, часті циклони, коли сьогодні +4, а завтра -20, стають нормою в зимовий час року.

Так якою очікується зима 2020? Велика кількість опадів, що випадають за пару днів в річних нормах, шквали, обледеніння, часті штормові попередження — всі ці дані, зібрані синоптиками з допомогою датчиків, ідеально вписуються в мінливі кліматичні моделі і свідчать про кардинальну зміну атмосферної циркуляції.

На жаль, власникам будинків і заміських котеджів з кожним роком доводиться все складніше. Опалення в Україні дорожчає, морози міцнішають. Уряд встановлює високі тарифи на газ, і ситуація лише погіршується.

Прогноз погоди на зиму 2020 року від синоптиків

Передумови до нинішньої холодної зими закладені ще в 2018-2019 роках. Згідно з даними Укргідрометцентру щодо питання, якою буде зима в 2020 р., дані цілком однозначні — відмічена стійка тенденція до зниження температури в Україні. Зима стає більш затяжною і морозною. Весна настає із запізненням, і часто навіть у південних областях сніг випадає на початку квітня.

Сильні снігопади взимку та похолодання

Коливання температур протягом одного сезону — вже не рідкість. Холодні проливні осінні дощі швидко переростають в зимове обмерзання, вогкість і вогку погоду. Опади випадають понад норму, комунальні служби не справляються з навантаженням.

З грудня 2019 року на українців чекає холодна і сніжна зима. З цим погоджується багато синоптиків.

Сильні морози, шквальні вітри, сніговий покрив, що місцями буде доходити до 20 см, — все це прикмети майбутньої зими. Температура -20 не буде рідкістю, але і в круглий нуль на вулиці не буде комфортно.

Ми склали таблицю середньої температури по місяцях в зимовий період часу:

МісяцьТемператураКлімат
Грудень-15 до -18 °CСильні морози в середині місяця. Незначна кількість опадів.
Січень-10 до -22 °CРясні опади в першій половині і незначні - в другій. Серйозні морози, особливо вночі. Снігопади — ближче до кінця місяця.
Лютий-6 до -15 °CДеяке потепління пов'язане з частими опадами. Погода в першій половині місяця буде помірною, а в другій впаде до середньомісячних цифр.

Сира і вітряна погода при такій температурі стане причиною розгулу ГРЗ та інших інфекційних захворювань. Не краще буде і навесні. Синоптики прогнозують, що відлига настане лише до кінця березня.

Підвищення температури буде поступовим і в першому весняному місяці торкнеться в основному півдня і південного сходу країни. Іншим областям доведеться чекати квітня. Лише з його приходом намітиться стабільний температурний приріст.

Як підготуватися до холодної зими 2019-2020 року?

Враховуючи прогнози, всіх хвилює, якою буде зима в 2020 році і як підготуватися до майбутніх морозів. Звичайно, головне питання — як обігріти свій будинок. Враховуючи, що тарифи на газ постійно зростають, пора переходити на електричний обігрів. Це реальна можливість заощадити і топити екологічно чистим енергоносієм.

Ні чада, ні диму, та ще й економія – це сучасні біоконвектори. Це найкращі помічники у справі обігріву в зимовий період. Біоконвектори надійні, повністю безпечні, не пересушують повітря під час роботи і забезпечують комфортний мікроклімат.

Сподіваємося, що прогноз погоди на зиму 2019-2020 року став для Вас корисним, і ви завчасно зможете підготуватися до обіцяних зимових холодів та великої кількості снігу.Create AccountLog In Your Account