Єврейська Пасха – Песах в 2020 році

Як і християнська Пасха, іудейський Песах кожен рік припадає на різні дати. Єврейську Пасху вираховують за датою весняного повного місяця.

Коли буде Еврейська Пасха в 2020 році

Слід відзначити, що Песах завжди відзначається навесні, як і православний Великдень. Розраховується дата по типовому іудейському календарю. Песах бере початок в 14-й день весняного місяця нісана (припадає на кінець березня або початок квітня). Астрономічно рівнодення буде 20 квітня, у весняний повний місяць — 8 квітня.

В 2020 році Песах (Єврейська Пасха) почнеться з вечора 8 квітня (в середу) і закінчиться вночі 9 квітня (у четвер).

Дізнавшись, коли в 2020 році буде Песах, не слід забувати про те, що для тих, хто живе за межами Ізраїлю він займе трохи більше часу.

Однак не весь тиждень буде вихідний для жителів країни. Не працюють євреї тільки в перший і останній день Песаха. Інші ж є буднями, в які необхідно збиратися зі своїми близькими.

Священне значення свята

Священне свято Песах відзначається на честь звільнення від полону Єгипту ізраїльтян. Мойша або по-єврейському Мойсей став свого роду дороговказом цього звільнення у 8 столітті до нашої ери. Мойсей народився в бідній сім’ї і повинен був стати звичайним євреєм, але за збігом обставин він став жити при дворі єгипетського фараона. Молодий чоловік хоч і дізнався всі почесті, але не втратив своє світле єство.

Святкування єврейскої Пасхи в 2020 році

Переломним моментом біографії Мойсея стало те, як він побачив побиття єврея його господарем-єгиптянином. Волелюбний Мойсей не зміг після цього продовжити своє повсякденне життя і кинувся до духовних пошуків. Через кілька років він очолив рух проти гнобителів.

В священних джерелах вказується, що Бог допоміг євреям — він послав на єгиптян так звані 10 страт. Після проведення вбивств первістків єгиптян-гнобителів фараон здався. До цього Бог розповів євреям, як можна вберегтися від страт всіх первістків — необхідно було змастити двері осель кров’ю молодого ягняти. Народ послухав і тому зміг уникнути страт.

Можна вважати, що саме Мойсей почав доленосний шлях виходу євреїв з рабства. Народ Ізраїлю вшановує цю людину, а момент історії з року в рік шанується — влаштовують канікули і відзначають Песах.

Основні традиції

Відмітна особливість Песаха — євреї досі дотримуються стародавніх традицій та канонів. У цей час сім’ї збираються за столом, розглядають свято не як місце зустрічі, а більш як таємничий і сакральний ритуал. Євреї надають велике значення цій події, і рідко можна зустріти сім’ю, яка б у цей час не виконувала ритуалів.

Еврейська маца

Святковий стіл Седер

Седер — це урочиста трапеза, яка влаштовується 14 дня нісана, в п’ятницю або четвер за єврейським календарем. В цей час накриваються святкові столи, збираються усі рідні і кожен з присутніх займає своє строго відведене йому місце. Обов’язково промивається весь посуд, щоб виключити проникнення нечистот. До столу подаються в обов’язковому порядку:

 • маца, яка являє собою прісний хліб з жита, пшениці або ячменю — символ боротьби за виживання народу;
 • солона вода для обмакувания маци — символ того, скільки євреї пролили сліз;
 • гірка зелень і латук — також уособлюють страждання народу;
 • м’ясо з кісткою — пам’ять про ягнят, яких вбили в ім’я порятунку немовлят;
 • вино — випивають тільки 4 келиха (освячення Песаха, читання писання, молитва і подяка Богу);
 • звичайне зварене яйце — символ не тільки Песаха, але і Великодня.

Слід розуміти, що на столі в цей день тільки продукти, які уособлюють пам’ятні події, емоції. Кожен повинен пригоститися продуктами, відмова може бути тлумачена як відступництво від віри.

Дні після Седера

Святковий стіл на єврейську Пасху 2020 року

Вдень на єврейське свято в 2020 році після Седера населення в основному працює, але за скороченим графіком. Ближче до вечора рідні та близькі збираються компаніями, обговорюють події року, тощо. Примітно, що в цей час можна зустріти самотню людину — якщо з якихось причин людина залишилася одна, то її неодмінно запросять в гості.

Що заборонено робити на Песах

В єврейську Пасху 2020 року, як і в будь-який інший рік, не можна буде займатися певними діями. Євреї шанобливо до цього ставляться і ніколи не порушать священні канони. Зокрема, євреям забороняється:

 • прати білизну;
 • писати будь-які тексти (на папері або в комп’ютері, хоча зараз у світі соціальних мереж це досить складно виконати);
 • стригтися і голитися;
 • виконувати роботи в городі або в саду, будь-які роботи, пов’язані з землею;
 • включати в мережу телефон і інші електроприлади;
 • розпалювати багаття.

В Песах, який є передусім святом пам’яті боротьби народу за свою свободу, вважається неприйнятним і навіть образливим для інших міркувати про власні проблеми, ділитися проблемами і сумними подіями.

Відмінності Песаха і православного Великодня

Слід відзначити, що Песах і Великдень являють собою два принципово різних свята, які чомусь багато хто плутає. Зазначимо, що Песах присвячений боротьбі конкретно ізраїльського народу. У той час як Пасха символізує відродження Ісуса (для всієї людської цивілізації). Але крім цього є й інші значущі відмінності, до числа яких відносять:

 • Песах святкую більш як 3330 років, а Великдень тільки 2000;
 • зовсім інша кухня на святах;
 • немає звичних для православних слів привітання «Христос Воскрес», великодньої атрибутики;
 • заняття населення різні і культурна програма теж.

У євреїв канікули починаються в перший день, коли вони збираються за столом. Деякі з них потім не працюють тиждень, інші ж працюють, але за скороченим графіком.

У вівторок 10 березня 2020 року всі євреї будуть святкувати Пурим (звільнення від перських завойовників), але Песах є найбільш значущим святом у євреїв, яке шанує кожен.Create AccountLog In Your Account