Затемнення у 2022 році: сонячні і місячні

Сонячні та місячні затемнення здавна притягують увагу людей магією астрономічних явищ, що відбуваються щорічно. Вплив небесних подій на самопочуття і поведінку людей давно доведено. У 2022 році мають бути 4 небесних явища – два сонячних і два місячних затемнення.

Календар на 2022 рік

Періоди, або «сезони» затемнень, за висловом астрологів, відбуваються з інтервалом в шість місяців двічі на рік, тривалістю до 36 днів. Щорічно відбувається 4 – 7 затемнень.

Протягом 2022 року очікуються:

30 квітня (23: 28) Сонячне (часткове) – спостерігати його можна буде в південній частині Південної Америки, північно-східній акваторії Тихого океана

16 травня (07: 14) Місячне (Повне) – Північної, Південної Америки, Європи, Афріке

25 жовтня (13: 49) Сонячне (часткове) – в Європі, західній частині Азії, на північному сході Африки, Близькому Востоке0

8  листопада (14: 02) Місячне (Повне) – Північної, Південної Америці, в акваторії Тихого океану, в Азії, Австралії

На території нашої країни в 2022 році можна спостерігати такі астрономічні явища:

  • з двох сонячних затемнень видовищним для українців стане тільки одне – 25 жовтня 2022 року . Побачити фазу закриття, більше 60%, зможуть жителі Києва. 
  • з двох місячних затемнень в Україні  буде видимим друге – 08 листопада 2022 року . Затемнення почнеться на етапі сходу Місяця.

Аспекти астрономії

З наукової точки зору, затемнення припадає на певну місячну фазу.

Сонячне затемнення пов’язане з молодиком, коли Місяць знаходиться в позиції між Сонцем і Землею, отже, повністю або частково закриває сонячне світло.

В повний місяць між Сонцем і Місяцем виявляється Земля, вона відкидає тінь на Місяць, утворюючи місячне затемнення.

Незважаючи на фази молодика, повного місяця, освіту затемнень трапляється не всякий раз. Вирішальним фактором стає положення так званих місячних вузлів, або пересічний місячної орбіти з колом сфери, по якому рухається Сонце протягом року.

Вплив затемнень

З давнини небесні явища викликали у людей містичні відчуття. Коли світило занурювалось в морок, виникали думки про бідування, гнів вищих сил. Навіть тепер, незважаючи на затемнення, передбачені на роки вперед, їх очікування сприймається багатьма як переддень чогось знаменного.

Помічено, що сонячні затемнення впливають більшою мірою на фізичний стан, місячні – на емоції, психічне здоров’я. Тим, хто страждає захворюваннями серця, судин, відрізняється чутливістю до будь-яких змін, емоційною нестабільністю, рекомендують на періоди астрономічних подій, що впливають на стан здоров’я, знижувати ділову активність, уникати поїздок, більше відпочивати. В цілому, кожен в тій чи іншій мірі, зазнає впливу світил, так як є частиною загального світу. Навіть якщо в житті конкретної людини немає значущих подій в ці дні, він може звернути увагу на наростаюче напруження навколо, конфліктність середовища, зміни в оточенні.

Знання дат і сезонів важливих астрономічних подій допомагає більш усвідомлено ставитися до цих подій навколо нас і не піддається людському контролю. Найважливіші рішення слід приймати протягом наступного тижня.

  • Місячне затемнення пов’язане з кульмінаційними моментами в будь-яких ситуаціях. Події часто стають поворотними, тягнуть розставання, втрати або, навпаки, зустрічі, зближення, з’єднання.
  • Сонячні затемнення стають відправними точками нових процесів, змінюють колишні установки, фіксують вибір, якщо раніше долали сумніви.

Серединні точки

Особливі моменти в проміжках між затемненнями з інтервалом в півроку називають серединними точками. Специфіка періоду в тому, що неможливо ніщо передбачити, розвиток подій відбувається за неймовірними сценаріями.

Серединна точка – момент максимальної свободи, спорідненої хаосу, без стримуючих начал. Торжество випадковості, сліпого випадку, ослаблення року.

Людям потрібно бути гранично уважними, гнучко реагувати на зміни, що відбуваються. Особливу обережність слід проявляти людям, народженим в цей особливий період.

Значно підвищується ймовірність катастроф. Так, наприклад, може статися землетрус, хоча з урахуванням сейсмічної активності в інший час вчені здатні передбачити явище. Спровокувати природну катастрофу в серединній точці між затемненнями може випробування атомної зброї, а також будь-який вибух, який в інший час не матиме настільки грандіозні наслідки у вигляді землетрусу.

Поради астролога

Вивчення впливу астрономічних подій на життя людства залишається предметом активних досліджень. Люди, народжені в особливі дні положення небесних світил, відчувають більшою мірою як сприятливі, так і негативні події. Відстеження розкладу суміщення траєкторій небесних тіл допомагає кожному скорегувати плани, врахувати ризики, сприятливо пережити час впливу світил на долю і здоров’я.Create AccountLog In Your Account