Затемнення в 2020 році: сонячні і місячні

У давні часи затемнення вважалися поганими знаками, а тимчасова темрява викликала страх і занепокоєння. Завдяки технічному прогресу обчислити дату місячних і сонячних затемнень в 2020 році,  їх тривалість і природу стало набагато легше. Подібне природне явище цікавить не тільки професіоналів, але і звичайних людей.

Як виникають місячні та сонячні затемнення

Сонячні затемнення, так звані екліпси зустрічаються досить часто і віднесені астрологами до феноменів. Це явище можна побачити, коли Місяць перебуває у фазі молодика, перекриває Сонце. При цьому можливі декілька варіантів перекривання: гібридне, повне, часткове, кільчасте. Гібридним екліпсом називається комбінація повного і кільцеподібного, який можна побачити в різних широтах. Враховуючи характер природного явища, яке наступає з деякою періодичністю, фахівці можуть спрогнозувати дати затемнень.

Календар затемнень в Україні на 2020 рік

Природа виникнення місячного затемнення інша. Оскільки ніщо не може закрити природний супутник, то воно виникає, коли тінь від Землі падає на Місяць. Ефект підсилює Сонце, яке знаходиться із зворотної сторони Місяця. Такий екліпс, має червонуватий відтінок, можна побачити в фазу повного місяця. Часто, озброївшись спеціальним обладнанням, можна спостерігати напівтіньові затемнення, коли на Місяць падає півтінь Землі.

Дати сонячних затемнень у 2020 році

Астрологи визначили, що у 2020 р. можна буде спостерігати тільки 2 сонячних екліпса:

21 червня 2020 року – затемнення кільцеподібного типу. Довжина пікової фази складе 38 секунд. Побачити явище зможуть жителі південних широт. Місяць буде знаходитися в Раку. Серединне стане 36-м на 137-му Саросі. Завдяки тому, що площа Місяця менше площі Сонця, можна буде побачити чорне коло, оточене вогненним кільцем;

14 грудня 2020 року – очікується повне затемнення, коли Місяць повністю перекриє Сонце. Тривалість піка складе 2 хвилини і 10 секунд. Це буде 23 екліпс в 142 Саросі. Місяць у знаку Стрілець. Час піку – 16 годин і 14 хвилин. Його зможуть спостерігати жителі Африки, Аргентини і Чилі.

Дати місячних затемнень в 2020 році

Жителі по всій півкулі Землі зможуть побачити чотири напівтіньові місячні затемнення:

10 січня Місяць буде знаходитися в Раку. Час настання екліпса – 22 години 21 хвилина. Його буде висвітлювати півтінь знизу. Побачити зможуть жителі Росії, Азії, Африки, Європи;

5 червня очікується затемнення в 22 години і 12 хвилин за київським часом, яке можна спостерігати на південному-заході Росії, а також на території Азії, Австралії, Європи. Місяць у Стрільці;

5 липня Місяць у знаку Козерога. Вранці, 7 годин і 44 хвилини, жителі Південноамериканського та Північноамериканського континентів побачать півтінь Землі, що падає зверху;

30 листопада в 12 годин і 30 хвилин, півтінь від Землі буде падати зверху. Місяць у знаку Близнюки.

Серединні дати

Так називаються дні між двома близькими затемненнями. У 2020 році буде кілька таких точок: 24.03.2020, 13.05.2020, 28.06.2020, а також 24.09.2020, 07.12.2020. У ці дні рекомендується утриматися від вчинення важливих справ, прийняття рішень. Астрологи радять перенести польоти на літаку, оскільки велика ймовірність аварій.

Природнє явище соняного затемнення
 

Наші предки вважали такі дні особливими, які володіють магічними властивостями. Сьогодні ж астрологи упевнені в незвичайному впливі серединних дат на життєві цикли. Втім, багато і противників такої теорії.

Рекомендації фахівців

Астрологи упевнені в сильній дії затемнень на якість життя. Інформація про небесні світила використовується в складанні гороскопів і натальних карт. Особливий вплив, затемнення чинять на людей, дата народження яких припала саме на це явище.

Екліпси слугують якимись точками завершення (місячні) і початку (сонячні) етапів життя. У сезон затемнень, що відбуваються двічі на рік, варто планувати нову діяльність. Тоді робота ознаменується успіхом. Одним з найбільш небезпечних періодів, коли збирається багато негативної енергії, є кілька днів до затемнення, коли можна очікувати невдач. Все може вийти з-під контролю. Астрологи не рекомендують стежити за цим явищем.

Дивіться відео про сонячне і місячне затемнення:Create AccountLog In Your Account