Коли буде кривавий Місяць в 2021 році в Україні

У нинішньому році очікується цікаве явище – Місяць буде пофарбований в відтінки червоного кольору. У явища є наукове пояснення, але в давнину йому приписували властивості зловісного передбачення. Дата, коли буде кривавий Місяць в 2021 році в Україні, вже відома.

Причини виникнення

На почервоніння місячного диска впливають не тільки сонячні промені, що проходять через земну атмосферу, але і їх стан. Склад шарів повітряної оболонки планети перманентно змінюється через активну діяльність людини і природні фактори: міського смогу, диму лісових пожеж, суцільної хмарності або окремих хмар, циклонів і антициклонів.

Містичний ореол, що покривав небесне явище, в уяві предків перетворювався в зловісне пророкування. Люди були впевнені, що місячний диск незвичайного кольору віщує епідемії і війни, неминучий кінець світу і тотальний апокаліпсис. 

Набуття наукових знань в астрономії, розвиток науки і поява пристроїв, що дозволяють спостерігати за віддаленими космічними об’єктами, дали просте пояснення без найменшого втручання магії або містицизму.

Настає момент, коли Земля і її величезний супутник виявляються у своєрідній диспозиції:

  • Сонце світить на планету, а Місяць опиняється в її величезній тіні;
  • через розміри Місяця не всі світлові потоки приймає на себе земна поверхня;
  • частина сонячних променів огинає Землю і потрапляє на місячну поверхню;
  • пролітаючи через земну атмосферу, частина колірного спектра розсіюється (залишається більша або менша частина, від цього і залежить інтенсивність забарвлення місячного диска).

Далеко не кожне затемнення супроводжується цією вражаючою оптичною ілюзією. Для цього потрібно накладення декількох умов – затемнення, повні, особливі диспозиції і інтенсивність світлових потоків.

Коли буде кривавий місяць в 2021 році

Найближчі терміни даного явища в Україні – травень і листопад.

На жаль, це видовище буде доступно не всім жителям планети, але жителі Сибіру і Далекого Сходу зможуть насолодитися ним 26 травня. Набагато більше пощастило тим, хто живе на островах в Тихому океані, в Південно-Східній і Південно-Західній Азії, Австралії – їм воно буде доступно у всій своїй мальовничості.

Наступна небесна феєрія над українською територією буде доступна для спостереження не раніше ніж через 4 роки.Create AccountLog In Your Account