Коли починається Великий піст в 2017 році. Що можна їсти в дні посту

В цій статті, Ви дізнаєтеся про те, якого числа буде Великий піст в 2017 році в Україні, а також про те, що можна їсти в дні цього посту. Метою даного посту є повноцінна духовна і фізична підготовка віруючого християнина до святкування світлого свята Великодня. Крім того, в цей час прийнято читати молитви покаяння, а також згадувати історію смерті і воскресіння Ісуса Христа.

Слід відзначити, що Великий піст в 2017 році розпочнеться 27-го лютого і триватиме до 15-го квітня. Повноцінна підготовка до Великого посту починається приблизно за місяць до його початку (див. дата Трійці в 2017 році).

Як і будь-який інший, Великий піст передбачає говіння – категорична відмова від певних видів їжі, усіх шкідливих звичок і розваг. У перший день потрібно повністю утриматися від прийому будь-якої їжі, потім – повністю забороняється використання масла в процесі приготування їжі, продуктів тваринного походження (яйця, молоко, риба) і вино.

Існують ще й такі правила стосовно того, що можна їсти в Великий піст 2017: понеділок, середа, п’ятниця – сухоїдіння (фрукти, овочі, компот, вода, хліб); вівторок, четвер – гарячі страви без олії; вихідні – їжа з додаванням рослинної олії. На період Великого посту припадає декілька важливих церковних свят: Благовіщення (7.04), Лазарева субота (8.04), Вербна неділя (9.04). На Лазареву суботу можна їсти деякі страви з рибною ікрою, а у Вербну – рибу.

Таким чином, Великий піст в 2017 році – це ключова подія в житті кожного віруючого християнина, оскільки воно дозволяє відновити духовні та фізичні сили, подумати про сенс буття і стати ближче до Бога.

Також дивіться: календар православних постів та свят на 2017 рік.Create AccountLog In Your Account