Церковні свята в травні 2021 року

У травні 2021 року відзначають близько 100 церковних свят. Запам’ятати кожне з них складно навіть глибоко віруючим людям, тому православні завжди користуються спеціальним календарем. Пропонуємо ознайомитися з ним ближче.

Головні церковні події травня

Серед 100 релігійних свят, які будуть відзначатися віруючими в кінці весни, кілька мають велике значення. Це Велика Пасха і Радониця, які будуть відзначатися 2 і 11 травня відповідно. До головних подій місяця відноситься День поминання покійних воїнів. Цього року воно припадає на 9-е число. 

21 травня православні християни будуть згадувати життя євангеліста Іоанна, а 24 – Святих Кирила і Мефодія. Важливим днем ​​стане 22-е число, коли буде відзначатися свято Перенесення мощей Чудотворця Миколая з Лікійських Світ у м Бар.

Великдень

Це важлива подія в житті християн. Воно має назву Світле Христове Воскресіння. У цей день проводяться богослужіння. У людей прийнято освячувати паски і пофарбовані різними способами яйця. У деяких храмах можна побути дзвонарем. Парафіяни можуть піднятися разом з духовенством і спробувати дзвонити в дзвони. 

Всі віруючі в Великдень ходять в гості один до одного, пригощають стравами. Влаштовуються масові гуляння. 

Радониця 

Це день поминання покійних. Слід згадувати померлих близьких, говорити про них добрі слова. Християни відвідують місця поховання, в храмі співають літії. 

Календар із зазначенням дат 

Церковний календар на кожен день в травні 2021 року допоможе не заплутатися серед особливих дат цього місяця і дізнатися, яка сьогодні відзначається подія. Він підкаже, як готуватися до тих чи інших свят. 

1.05

Першого травня триває багатоденний пост – Великий. У перший день цього місяця будуть згадувати препод. Іоанна Солунського, який був учнем препод. Григорія Декаполіта. 

2.05

2 травня православні християни відзначатимуть важливе свято – Великдень. До цього дня вони будуть готувати паски, фарбувати яйця.

Цієї неділі проводитимуться богослужіння. Парафіяни відправляться в гості до близьких і родичів. 

2 травня віруючі люди будуть згадувати препод. Іоанна Ветхопещерніка, пресвітера. 

3.05

Це буде перший день Великодньоъ седмиці, коли згадують препод. Феодора трихіни і Олександра Ошевенского. Дата пам’яті мученика Гавриїла Білостоцького.

4.05

Серед важливих церковних днів травня 2021 року – Набуття мощей преподобного Феодора Санаксарского, яке припадає на 4-е число. Також відзначається Проклов день, коли згадують Священномученика Прокула Путеольского. 

5.05

Будуть згадувати єпископа препод. Феодора Сікеота, вихваляти життя і діяння препод. Віталія Олександрійського. На цей день припадає свято Перенесення мощей князя Всеволода Новгородського, Псковського чудотворця.

6.05

День пам’яті Мучениці цариці Олександри Римської, а також свято Іверської ікони Божої Матері. Християни відзначатимуть свято Великомученика Георгія Побідоносця. 

7.05

На 7 травня припадають дні пам’яті Мученика Сави Стратилата, 70 воїнів і препод. Сави Печерського і Алексія. 

8.05

Це буде вже 6-ий день Великодньої седмиці. 8 травня прийнято згадувати Євангеліста і Апостола Марка (Івана), а також викладач. Сильвестра Обнорского. 

9.05

На 9 травня 2021 року припадають такі християнські свята, як Поминання покійних воїнів, день пам’яті Священномученика Василя, Святителя Стефана і препод. Іоанникія Девіченского.

Ще одна важлива дата – день пам’яті праведного Глафіри Амасійського. 

10.05

10 травня православні згадують препод. Стефана, ігумена Печерського.

Також це буде день пам’яті Апостола від 70 Симеона Єрусалимського, небожа Господнього, який в народі називається Семен Ранопашец. Вважається правильним проводити це свято на землі. Можна орати землю, сіяти різні культури. 

 

11.05

На 11 травня приходиться Радониця, яка вважається одним з головних свят у церковному календарі. Також це буде день пам’яті апостолів від 70 Ясона, Сосипатра, мучениці Керкири діви, мучеників Дади, Максима і Квінтіліана і Святителя Кирила. 

12.05

12 травня прийнято згадувати життя препод. Мемнона Чудотворця.

Це день пам’яті Святителя Василя Острозького, який служив митрополитом. 12 травня выдзначаэться  і таке свято, як Дев’ять цілителів. У релігійному календарі воно вписане, як день пам’яті Дев’яти мучеників Кизичеських. Прийнято молитися і збирати корисні трави. 

13.05

Знайдення мощей святителя Микити, день пам’яті Святителя Ігнатія, а також Святителя Доната – свята, які припадуть на цю дату. У народі відзначається Яків Теплий, день пам’яті Апостола Якова Зеведеєвого. 

14.05

14 травня вшановують пам’ять багатьох побожних людей. Згадують препод. Пафнутія Боровського, Священномученика Макарія, благовірну Тамару, преподобномучеників Афонських Євфимія, Ігнатія, Акакія. Слід шанувати пам’ять Пророка Єремії. 

15.05

Обов’язково згадайте Святителя Афанасія Великого, його життя і діяння. 15-го числа прийнято вшановувати пам’ять Святителя Афанасія Сидячого.

15 травня відзначатиметься таке свято, як Борис і Гліб Сіячі. Згідно з церковним календарем, цей день буде присвячений перенесенню мощей братів-великомучеників князів. 

16.05

На 16 число доведеться 2 дня пам’яті – мученика Тимофія і мучениці Маври, а також викладач. Феодосія. 

17.05

В церкві згадують препод. Микиту, Кирила, Климента, Ісаакія, Никифора. Обов’язково згадують Мученицю Пелагію.

18.05

18 травня буде свято – Набуття мощей препод. Якова Желєзноборовського. Також слід шанувати пам’ять Ірини Македонської. 

19.05

За православним календарем відзначають свята: препод. Міхея Радонезького, мученика Варвара ЛУКАНСЬКА, мученика Вукашина Ясеновацкого.

Не варто забувати і про таку важливу подію, як день пам’яті Праведного Іова. Останній доводив свою вірність Богу протягом усього життя. 

20.05

День пам’яті мученика Акакія і препод. Ніла Сорський, а також Згадування появи на небi Хреста Господнього в Єрусалимі – свята, які будуть відзначатися 20 травня. 

21.05

Вас чекають такі події, як день пам’яті Євангеліста і Апостола Іоанна Богослова, викладач. Арсенія Великого, а також Арсенія працелюбного і Пимена постника. 

22.05

Якщо ви не знаєте, яке свято відзначається за християнським календарем 22 травня, ось список святих, яких слід шанувати:

  • Ісая, пророк;
  • Христофор Ликійский, мученик;
  • препод. Шио Мгвімскій;
  • препод. Йосип Оптинський. 

23.05

Під час служіння згадують Святителя Симона Печерського, а також Блаженного Симона і Апостола Симона Зилота. 

24.05

24 числа в Україні будуть відзначати такі дні пам’яті:

  • Священномученика Йосипа;
  • препод.Софронія Печерського;
  • Священномученика Мокія. 

25.05

На 25 число доведеться день пам’яті Святителя Єпіфанія. Він ревно служив Богові протягом життя. Навіть будучи в полоні у розбійників, він розмовляв з ними про Бога, зібравши за собою послідовників. Пізніше він був призначений архієреєм міста Саламін, де продовжив служити. 

Також слід згадувати Святителя Германа і препод. Діонісія Радонезького. 

26.05

16 травня відзначається день пам’яті Глікерії діви і Лаодикія Гераклейського. Також будуть згадувати мученика Олександра Римського. 

27.05

В цю дату будуть відзначати такі події, як дні пам’яті Блаженного Ісидора і Святителя Микити, затворника Печерського. 27 травня буде свято Сидора Бокогрея. За церковним календарем це день пам’яті Мученика Ісидора Хиосського і Ісидора Твердіслова. 

28.05

28 травня слід думати про життя Святителя Ісаї, єпископа Ростовського, царевича Димитрія Углицького і Московського, а також викладач. Евфросина і Серапіона, Псковських. Парафіяни моляться Пахомію Великому. 

29.05

На 29 число доведеться свято – Перенесення мощей преподобного Єфрема Перекомського. Також будуть згадувати святого Феодора Освяченого, який за свої діяння був нагороджений даром чудотворення.

30.05

Згадують Апостола від 70 Андроніка і Іуніі, а також святу Евфросинію Московську. 

31.05

Шанують пам’ять святих отців семи Вселенських Соборів. Також буде відзначатися свято Федот Овсяник, під час якого згадують мученика Феодота Анкірського і сім дів-мучениць. 

Підведемо підсумки

Знаючи, які церковні свята очікують вас в травні 2021 року ви зможете підготуватися до них. Важливо розуміти, що дотримання релігійного календаря допомагає нам не забувати про історичні події, описаних в Біблії. Такі дні нагадують нам про життя Ісуса Христа, багатьох побожних людей. Create AccountLog In Your Account