Обов’язкові світловідбиваючі жилети для школярів з 1 вересня 2019 року

З 1 вересня 2019 року учні 1-4 класів українських шкіл будуть зобов’язані носити світловідбиваючі жилети по дорозі в школу і назад. Навіщо це потрібно, і де брати жилети, читайте в матеріалі.

Прем’єр-міністр України Гройсман на сторінці Урядового порталу заявив: «З 1 вересня, всі учні 1-4 класів, в усіх українських щколах, мають бути із спеціальними світловідбиваючими жилетами, які дадуть можливість кожній дитині бути  більш помітною, особливо в темну пору доби».

Щоб зменшити кількість школярів, які постраждали в ДТП, з 1 вересня 2019 року в силу вступає нове правило: учні 1-4 класів зобов’язані носити жилети (світловідбиваючі) в темний час доби. Взимку буде доречно надіти жилет і вранці поверх куртки або пальто.

Гройсман підкреслив, що жилети для школярів буде забезпечувати держава, батьки не зобов’язані їх купувати. І вже в перших числах вересня кожен учень отримає свій жилет в школі.

Наїзди на пішоходів посідають друге місце серед ДТП в Україні і становлять – 20,6%. До того ж за 2018 рік учасниками ДТП стали 175 дітей-пішоходів, п’ятеро з них загинули.

Завдяки світловідбиваючим жилетам водії будуть краще бачити дітей на дорозі в темний час доби, що особливо важливо в сільській місцевості, невеликих містах або приватних секторах, на ділянках дороги з поганим освітленням або не облаштованій пішохідною зоною.

Водій в русі навіть при поганому освітленні помітить пішохода в жилеті за 100-300 м, в той час як без нього — за 10 м.

Американська академія педіатріі нагадує, що наявність світловідбиваючого жилета у дитини не гарантує його безпеку. Насамперед батькам варто регулярно нагадувати дітям про правила дорожнього руху, своїм прикладом показувати, як правильно переходити дорогу і пам’ятати, що якщо ви йдете з дитиною, краще зайві 10 секунд постояти на червоному світлі світлофора, ніж перебігати дорогу, навіть якщо там немає потоку машин.Create AccountLog In Your Account