Останні новини про ЗНО в 2020 році

Зовнішнє незалежне оцінювання – це комплекс тестових завдань, спрямованих на визначення рівня знань учнів. Здача даного іспиту необхідна при вступі у вищі навчальні заклади на території України. Високий бал, отриманий на ЗНО, не тільки є доказом великих знань по предмету, але і абітурієнтам дає чималі переваги, допомагаючи претендувати на бюджетні місця і стипендії.

Гарантом успішної здачі ЗНО-2020 є серйозна самопідготовка — недарма останній рік школи багато старшокласників повністю присвячують навчанню, проводять довгі години з репетиторами і здають пробний іспит. Але не менш важливо розуміти структуру тестування, бути готовим до можливих змін в регламенті і інших підводних каменів, які часто супроводжують державні іспити. Отже, що саме може змінитися в 2020 році?

Можливі зміни у ЗНО в 2020 році

Підсумкове рішення по всім нововведенням буде озвучено в ЗМІ, коли в Міністерстві освіти підпишуть документи, що стосуються проведення ЗНО в 2020 році. Але вже зараз ми приблизно знаємо, чого чекати від майбутнього навчального сезону:

• У 2019 р. активно обговорюється скорочення термінів дії сертифікатів ЗНО: їх хочуть зробити річними, тобто дійсними всього один рік після здачі. Це питання все ще перебуває в обговоренні, але для тих, хто пропустив вступ в силу яких-небудь причин (служба в армії, хвороба тощо), це може стати дуже неприємним сюрпризом. Поки що сертифікати діють 3 роки.

Коли буде пробне ЗНО в 2020 році

• Іспити з іноземних мов поки що є факультативними, тобто учні обирають самостійно та можуть замість ЗНО здавати звичайний іспит у школі. Однак в останні роки ходять чутки про те, що їх можуть ввести як обов’язкові.

• До 2019 року іспит був адаптований під слабозорих і незрячих дітей, а також для дітей з обмеженими фізичними можливостями. Дана система все ще допрацьовується — в 2020 році варто очікувати численних правок, які стосуються не стільки навчального плану, скільки матеріалів для іспиту.

• Обговорюється також здача ЗНО не тільки випускниками, а й учнями 9-их класів. Втім, запуск такого іспиту для дев’ятикласників відбудеться не раніше 2026-27 року.

• З недавніх пір ЗНО здають не тільки ті хто поступає в бакалаврат, але і в магістратуру. Поки що магістранти складають тільки загальний тест, але в 2019 році також проводиться експериментальне тестування з іноземних мов. Можливо, що в 2020-му його введуть на постійній основі.

•  До 2020 року ЗНО з трьох предметів вводиться також для випускників ПТУ та коледжів. Для них набір предметів виглядає наступним чином: історія, математика, українська мова та література.

Пробне ЗНО 2020

Пробне ЗНО — це необов’язкове тестування, яке проводиться на платній основі. Пробний іспит дозволяє учням ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, змістом завдань, порядком доступу до робочого місця і матеріалів. Реєстрація в пробному тестуванні не робить школяра учасником основного екзамену, а його результати не будуть зараховані (навіть якщо вони виявляться вище бала, отриманого на основному ЗНО).

Вартість тестування заздалегідь оголошується на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Там же для кожного зареєстрованого учасника створюється сторінка, куди вноситься інформація про час і місце проведення іспиту, а згодом — про його результати. У 2019 році вартість тестування становила від 132 до 139 гривень в залежності від регіону. Це дещо більше, ніж було раніше: кожен рік вартість тесту підвищується приблизно на 10 гривень, тому, орієнтовно, в 2020-му очікується середня вартість-близько 150. Кожен тест оплачується окремо.

Учасники пробного тестування отримують не тільки підсумковий бал, але і правильні відповіді на завдання пробного ЗНО — вони також розміщуються на сайті Українського центру оцінювання якості освіти після закінчення іспитів. Пробне тестування — це важливий пункт в підготовці учнів, так як дозволяє не тільки попрактикуватися до заповненні бланків і ефективному розподілі часу, але й підготуватися до іспиту морально.

Дати здачі ЗНО

Реєстрація для участі у пробному незалежному тестуванні, як правило, проводиться в січні, сам же іспит школярі здають в березні.

Слід відзначити, що пробне ЗНО-2020 буде проводитись приблизно за місяць до самого іспиту.

У 2019 році реєстрація проводилося з 8 по 31 січня, а тестування відбулося 16 (основні предмети) і 23 березня (іноземні мови). Терміни на 2020 рік поки не озвучені, але за традицією вони будуть досить близькі за часом до дат попереднього року.

Документи які потрібні для сдачі ЗНО

Реєстрація для проходження основного іспиту починається на початку або в середині лютого. Більш точні дані будуть відомі після підписання наказу про календарний план міністром освіти. Зареєструватися для проходження ЗНО можна до певного терміну, найчастіше — до середини або кінця березня. Тут варто згадати окремо, що для випускників поточного року і минулих років терміни реєстрації розрізняються — останнім, як правило, дається дещо більше часу.

Реєстрація для здачі ЗНО-2020 стартує в лютому і триватиме до березня.

Графік проведення самих іспитів визначається окремим наказом Міністерства освіти. Орієнтовні терміни — місяць з середини травня до середини червня. Кожен іспит здається в конкретний день. Результати основної сесії оголошуються протягом двадцяти днів після здачі іспитів. Крім того, буде проводитися додаткова сесія здачі ЗНО для осіб, які не змогли зареєструватися для участі в основній — реєстрація на неї починається на початку травня і триває близько двох тижнів.

Предмети та бали

В останні роки програма ЗНО стала досить стабільною і різкі зміни в ній практично не трапляються. Єдиною вагомою відмінністю від минулих років є вилучення російської мови з переліку варіативних предметів — з недавнього часу іспит з нього не здається. Кожен предмет має свій мінімальний прохідний бал, що відповідає оцінці «задовільно». У 2019 році бали виглядають наступним чином:

 • іноземні мови (англійська, іспанська, французька та німецька): максимальний бал — 56, мінімальний прохідний — 19 балів;
 • українська мова і література: максимальний бал — 104, мінімальний — 24 бали;
 • історія: максимальний бал — 94, мінімальний — 27 балів;
 • біологія: максимальний бал — 76, мінімальний — 23 бали;
 • географія: максимальний бал — 92, мінімальний — 27 балів;
 • математика: максимальний бал — 62, мінімальний — 11 балів;
 • хімія і фізика: максимальний бал — 80, мінімальний — 17 балів.

Здача кожного з предметів має свої особливості — від різного часу, що дається на роботу з білетом, до серйозних відмінностей в самій процедурі проведення ЗНО. Крім того, окремі завдання впливають на підсумкові оцінки, які йдуть у атестати учнів. Поговоримо про кожну з них детальніше.

Особливості складання окремих предметів

Інформація по іспитам поки що попередня. Оскільки зміни в екзаменаційну процедуру зараз практично не вводяться, швидше за все, велика частина інформації буде актуальною і в 2020 році. Результати всіх випробувань використовуються для виставлення оцінок з предметів в атестат учня.

 • У матеріалах ЗНО по українській мові і літературі міститься 58 завдань, на виконання яких учні отримують 3 години (180 хвилин). Білет поділений на 3 частини: завдання, які перевіряють знання школярем української мови, запитання з української літератури, а також твір.
 • ЗНО з математики містить в собі 33 завдання, на які також відводиться 3 години. Більша частина вправ — тестова, вимагає вибрати з декількох варіантів або вписати правильну відповідь в порожнє поле. Потребують аргументованої і розгорнутої відповіді тільки три останні завдання — там необхідно прописати повний хід рішення з графіками.
 • ЗНО з історії є найбільшим за кількістю завдань, учням необхідно виконати близько 60 вправ. Завдання включають в себе питання з історії України з давніх часів по наші дні. При цьому по часу цей іспит коротше, ніж попередні — на нього дається на півгодини менше, тобто 150 хвилин.
 • ЗНО з фізики складається з 34 завдань, на виконання яких відводиться 3 години. Завдання цього іспиту передбачають короткий запис розв’язування задач, роботу з логічними парами і тестування з вибором правильної відповіді.
 • ЗНО з біології — самий короткий у часі іспит. На виконання завдань по цьому предмету дається всього 2 години (120 хвилин). Іспит складається з 50 завдань, більша частина яких — тести з вибором правильної відповіді із запропонованих варіантів.
 • ЗНО з географії також представляється в основному тестовими завданнями з варіантами відповідей, а також деякою кількістю завдань, в яких потрібно дати коротку відповідь. Іспит займає 150 хвилин і включає в себе 58 вправ.
 • ЗНО з іноземної мови — єдиний предмет, у якому до 2020 року очікуються масштабні зміни. Білети з цього предмету неодноразово змінювалися. На поточний момент іспит включає в себе чотири блоки: аудіювання (робота з мовою на слух, яка передбачає використання аудіоматеріалів), читання, письмо і навички застосування мови. Поки що в цьому іспиті 59 завдань, але їх кількість до нового навчального сезону можуть змінити.

Сертифікати ЗНО та вступ до ВНЗ

Вступ в хороший ВНЗ передбачає ретельну самопідготовку, складання пробного ЗНО і, можливо, навіть роботу з репетитором.

Випускниця школи готується до вступу в ВНЗ в 2020 році

Зрозуміло, в першу чергу здача іспитів у форматі ЗНО необхідна школярам для вступу в університети. Зверніть увагу: вже не перший рік відбувається скорочення кількості заяв, які можна подавати одночасно! Це пов’язано з тим, що через подання заяв на різні спеціальності пропадають бюджетні місця у ВУЗах — місце займається за студентом з вищим балом, який у підсумку йде навчатись в інше місце.

В поточний момент школяр може подати 7 заяв на 4 спеціальності. Втім, проблема зачіпає саме претендуючих на бюджетні місця — абітурієнтам, які вступають на комерційній основі, можна про це не турбуватися і писати більше число заяв. Особистої присутності при подачі заяви більше не потрібно: всі документи подаються в університет в електронному вигляді.

На сьогоднішній день у школах діти здають 3 іспити — українська мова та література, математика або історія україни (за вибором учня), а також один із профільних предметів (теж за вибором). При здачі іноземних мов бал зараховується, виходячи з рівня, на якому учень вивчав мову. При необхідності учні здають додаткові предмети, які потрібні їм для вступу. Кожен ВНЗ самостійно визначає необхідні для вступу дисципліни.Create AccountLog In Your Account