Православна Пасха в 2017 році (Великдень). Дата святкування

Щорічно в тисячах храмів по всьому світу лунає дзвін, сповіщаючи про те, що наступила Пасха (Великдень). Оскільки дата святкування Воскресіння Христового щороку змінюється, то краще дізнатися заздалегідь, якого числа буде православна Пасха в 2017 році, щоб таким чином правильно до неї підготуватися.

Оскільки православні християни користуються Юліанським календарем, тому дата, коли настає Великдень, розраховується за так званим «старим стилем». Зазвичай, дата святкування Пасхи розраховується на багато років і навіть десятиліть вперед. Тому для того, щоб прості люди могли зорієнтуватися, наприклад, коли буде православна Пасха 2017 (Великдень), православна церква заздалегідь складає літургійні календарі та таблиці із зазначенням церковних свят. Для віруючих це свято – символ перемоги життя над смертю, початку нового просвітленого шляху.

І все ж таки, якого числа відзначається Пасха в 2017 році – дата святкування, за всіма розрахунками припадає на 16 квітня, а святковий (світлий) тиждень випадає відповідно на період з 17 по 23 квітня. Перед Світлим воскресінням з 27 лютого по 15 квітня віруючим належить витримати Великий піст. У православ’ї він відрізняється строгістю порівняно з католицьким, в тому числі в частині вживання тваринної їжі (Див. пророцтва на 2017 рік).

А в останній четвер, перед Великоднем, який називається «чистим», слід зайнятися прибиранням, забарвленням яєць, випіканням пасок і т.д. Ці продукти освячуються в церкві у Велику Суботу, а безпосередньо на Великдень 2017 року, їх можна буде з’їсти.

Коли святкується Пасха 2017, ми з’ясували, також можете переглянути статтю – коли буде Трійця в 2017 році.Create AccountLog In Your Account