Прийом в школу в 2019-2020 році в Україні

Незважаючи на те, що кожен має право в Україні на середню освіту, влаштувати дитину в перший клас на 2019-2020 рік не так вже і просто! Батьки змушені завчасно збирати велику кількість документів, відсиджувати в школах черги і сподіватися, що їх дитині все-таки буде виділено місце. Більше того – щорічно правила і порядок прийому першокласників у навчальні заклади України змінюються, і регламент, який діяв ще вчора, може бути скасований! Отже, чого чекати батькам від майбутнього етапу зарахування першокласників?

Порядок запису дитини до 1 класу в 2019-2020 році

Учениця 1 класу на уроці в українській школі

Слід відзначити, що запис першокласників на 2020 навчальний рік стартував в квітні 2019-го.

Для того, щоб подати документи в школу, необхідно суворо дотримуватися встановленого порядку.

Дати подачі документів до шкіл України

Для початку слід згадати, що з 2018-2019 навчального року не кожна дитина може записатися в престижний навчальний заклад, навіть на конкурсній основі. Згідно з новим порядком, тепер кожен учень може розраховувати на отримання місця тільки в школах, розташованих в районі прописки. Але шанс потрапити в гарну школу на 2019-2020 навчальний рік, все-таки є: якщо після розподілу основної маси першокласників у навчальному закладі залишаться вільні місця (чого не було відмічено при попередньому відборі), адміністрація залишає за собою право зарахування дітей з інших районів. На жаль, вірогідність цього досить низька.

Точних дат початку відбору дітей до школи поки немає, але орієнтовно записати дитину на 2019-2020 р. в перший клас за місцем проживання, можна буде починаючи з середини квітня.

Якщо сім’я намагається влаштувати дитину в школу, розташовану не за місцем прописки, батькам доведеться подавати документи не раніше ніж у середині липня. До цього часу всі діти, які проживають недалеко від школи, вже будуть зараховані, і з’явиться можливість зайняти вакантні місця, що залишилися.

Приймальна комісія припиняє свою роботу тільки в середині вересня – зрозуміло, якщо в школі залишилися вільні місця (що трапляється досить рідко, особливо у великих містах). Статистика недобра до українців – схоже, що в 2020 році їм доведеться погоджуватися на ту школу, в яку їх взагалі готові прийняти, а не шукати для свого чада краще місце. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті кожної конкретної школи.

Які документи потрібні для прийому в школу?

Якщо старша дитина вже навчається в школі не за місцем прописки, ви зможете записати молодшого в той же навчальний заклад на пільгових підставах.

Перелік документів для запису дитини в школу 2019-2020

Звичайно ж, щоб записати дитину в перший клас в 2019-2020 році, одного лише батьківського паспорта та свідоцтва про народження малюка буде недостатньо. Щоб школа прийняла учня, необхідно надати наступні документи:

  • паспорт батька, опікуна або офіційного представника дитини з відповідною довіреністю (необхідно передати в адміністрацію школи ксерокопію паспорта, при цьому маючи з собою оригінал документа);
  • заява, написана чи надрукована батьками, на ім’я директора школи (зразок, найчастіше, можна знайти на шкільному сайті, або попросити при відвідуванні навчального закладу і написати заявку прямо на місці);
  • свідоцтво про народження дитини (необхідно надати копію, але з собою слід мати оригінал документа);
  • спеціальна медична довідка номер 026/о, яка видається після проходження спеціальної медичної комісії на базі районних поліклінік (містить висновок від всіх лікарів: окуліст, ЛОР, дерматолог і так далі);
  • документ, який підтверджує місце проживання дитини ( на вибір – паспорт батьків з відміткою про постійну реєстрацію; довідка з місця проживання; довідка, видана при постановці на облік особи за місцем проживання; довідка, що підтверджує право володіння житлом, або ж будь-який інший документ, який здатний підтвердити місце проживання дитини або її батьків);
  • деякі навчальні заклади можуть вимагати додаткові довідки. Дану інформацію простіше відстежити за допомогою офіційного сайту обраної школи;
  • якщо батьки хочуть влаштувати дитину в школу, де самі працюють, або де навчаються брати та сестри дитини, необхідно надати довідку, яка зможе підтвердити родинні зв’язки;
  • батьки, чиї діти мають будь-які фізичні або психологічні проблеми, мають надати відповідні довідки про хвороби та дозвіл на навчання дитини у загальноосвітній школі.

Важливо! Якщо батьки хочуть, щоб дитина навчалася в профільному навчальному закладі, то їх з малюком можуть викликати на додаткову співбесіду.

Вік вступу до школи

Законодавство України відзначає, що дитина може піти до школи  в 2019-2020 році вже в 6 років, а може, на розсуд батьків, почати навчання тільки в 7 років. Однак більшість сімей намагаються віддати своє чадо в школу вже в шестирічному віці, адже в дитячі сади таких дітей приймають не з великим небажанням. Крім того, першокласникам не виставляють оцінок, їм задають менше домашнього завдання (або не ставлять його взагалі), що морально готує дітей до переходу в доросле життя і захищає їх від стресу.

Якщо батьки вирішили привести дитину до школи у сім років, то і тут немає нічого страшного. Семирічна дитина теж зможе з легкістю пристосуватися до шкільного режиму. Законодавство не забороняє йти в перший клас і восьмирічним дітям, проте випадки, коли малюк так пізно приступає до занять і знаходить горде звання першокласника, у наші дні досить рідкісні.

Нововведення з 2020 року для першокласників

Мати учня першого класу вчить з ним уроки

Можливо, вже в 2020 році стане можливий електронний запис у школу!

Зовсім недавно влада прийняла до розгляду пропозицію про запровадження електронного запису в школах України. Попередній електронний запис допоможе систематизувати весь процес, заощадити час батьків та приймальних комісій. Крім того, така електронна реєстрація дозволить точніше бачити картину заповнювання навчального закладу; а значить, допоможе керівництву швидше приймати рішення і оперативніше заповнювати вільні місця.

На даний момент нововведення знаходиться в стадії розробки, і ще невідомо, коли почне функціонувати електронний запис першокласників до школи. Можливо, це станеться при наборі дітей у освітні установи вже в наступному навчальному році (тобто не раніше квітня 2020 року).

Підводячи підсумок, слід ще раз згадати, що більш точна інформація стане відома ближче до початку навчального 2019-2020 року, але вже сьогодні всі актуальні і необхідні дані можна знайти на шкільному сайті, у яку ви хочете записати свого майбутнього першокласника. Як правило, навчальні заклади завчасно викладають подібну інформацію, надаючи батькам можливість підготуватися до складного етапу в їхньому житті і малюка.Create AccountLog In Your Account