Яку спеціальність обрати для вступу до ВНЗ в 2020 році

При вступі до ВНЗ в 2020 році важливо вибрати професію яка підходить саме вам. Є кілька способів визначитися: пройти тестування на профорієнтацію або підібрати спеціальність, яка співпадає з вашими захопленнями і актуальна зараз.

Головні принципи вибору професії

У підлітковому віці у кожної людини є інтереси з якими вона хоче зв’язати свою майбутню діяльність. Вибираючи професію важливо пам’ятати про те, що вона повинна бути затребувана і гідно оплачуватися.

Варто звернути увагу на характер і темперамент, а так само на те, ким хоче в майбутньому бути людина: управлінцем, виконавцем, найманим робітником, незалежним підприємцем і т. д.

Вибір спеціальності для вступу в 2020 році до ВУЗу

Якщо захоплень кілька і визначитися складно, тоді слід:

  • пройти тестування на профорієнтацію в спеціальних центрах;
  • пройти тест на визначення здібностей до професії;
  • відвідати дні відкритих дверей у навчальних закладах.

Рейтинг затребуваних професій в Україні 2019-2020

1. Програміст. Стрімкий науково-технічний прогрес у сфері IT-технологій сприяє і зростанню попиту на фахівців.

2. Доктор. Професія не нова, але попит дуже високий. Особливо на лікарів-косметологів, дерматологів і офтальмологів. Так само користуються популярністю фармацевти і провізори.

3. SMM-спеціаліст. Професія нова і якісних фахівців поки не багато. Компанії охоче наймають на роботу фахівців з просування в соціальних мережах.

4. Архітектор або інженер-будівельник. Бум будівництва в Україні і відсутність кваліфікованої підготовки в цій сфері створив дефіцит кадрів.

5. Дизайнер інтер’єрів, ландшафтний дизайн, дизайн одягу. Ці новомодні напрямки гарантують хорошому фахівцеві з особливим стилем і смаком, багато роботи і солідну зарплату.

6. Бухгалтер – аудитор. Затребуваність висока через розвиток бізнесу в країні і часто мінливого законодавства. Але ця галузь завжди переповнена неякісними фахівцями.

7. Юрист. На даному етапі розвитку України юриспруденція знову стає елітарною сферою діяльності, але якісних фахівців мало.

8. Менеджер по роботі з персоналом або HR-менеджер. Всі великі компанії вдаються до послуг таких фахівців, а через новизну професії фахівців мало.

9. Робочі спеціальності, водій, швачка, слюсар, автомеханік. Дефіцит робочих фахівців змушує роботодавця платити набагато більше, ніж офісному працівнику.

10. Фахівець у сфері обслуговування – перукар, майстер манікюру, масажист, фітнес тренер і т. д. Зараз кожен другий українець користується послугами цих фахівців, тому знайти роботу буде легко.

Як правильно вибрати ВУЗ в 2020 році

Навчальний заклад підбирається за кількома критеріями: місце розташування, ціни за навчання, наявність гуртожитки, військова кафедра, статус і рейтинг Вузу.

ТОП-10 найпопулярніших ВНЗ України (за кількістю поданих заяв в 2019 р.):

Популярні ВНЗ України 2019-2020 - рейтинг

Важливо пам’ятати про те, що який би Інститут, Університет чи Академію ви не закінчили, приймати на роботу вас будуть згідно ваших навичок і вміння. Тому навчатися улюбленій справі необхідно не тільки в інституті, а й на всіляких додаткових курсах та семінарах.Create AccountLog In Your Account