Католицька Пасха в 2020 році

Пасха – це свято входить в число найбільших свят, що відзначаються християнами по всьому світі. Цей день чекають не тільки дорослі, але і діти, адже це привід зібратися сім’ї разом, щоб відзначити світле свято Воскресіння Божого Сина. Католицька Пасха 2020 – це день, коли вся увага приділяється своїй сім’ї, спілкуванню з близькими. Діти беруть участь у веселих іграх, дорослі планують майбутнє.

Коли буде католицька Пасха в 2020 році

Як правило, святкування католицької Пасхи та день, що відзначається православними християнами, не збігаються, але бувають винятки. Католики по всьому світу відзначають цей день раніше. У давні часи євреї в день, коли Мойсей вивів своїх послідовників з пустелі після сорокарічних блукань, відзначали свято Песах. Починаючи з 325 року, католики та православні відзначають Пасху в один день, однак для розрахунку дати її проведення використовують різні методики.

В 2020 році, католицька Пасха, буде відзначатися 12 квітня.

Минуло більше двох тисяч років з тих подій, які відбувалися в Єрусалимі, коли воскрес Син Божий. За цей час склалися традиції святкування цього свята.

Традиції святкування

В цей день віруючі люди вирушають на службу в церкву. Починаючи з суботи, в храмах проводяться служіння. Священики виголошують молитви, проводять богослужіння, до яких може долучитися кожен віруючий.

У храм прийнято приносити яйця з шоколаду, фарбовані яйця, ласощі та солодощі, які будуть освячені служителями церкви. Віруючі запалюють свічки і прагнуть принести додому священний вогонь після походу в храм усією родиною. Дуже важливо зберегти вогонь, адже він буде захищати будинок і його мешканців від негативу, злих сил. Щоб доставити свічку з вогнем, нерідко використовуються спеціальні лампадки, що забезпечують захист від негоди, поривів вітру.

Символом Пасхи у католиків є яйце червоного кольору. Традиція фарбувати яйця сягає своїм корінням в глибоку старовину. Коли Марія Магдалена дізналася про те, що Ісус Христос воскрес, вона почала розповідати городянам про те, що сталося велике чудо. За це вона була заарештована і постала перед Тиберієм. Він не повірив жінці і сказав, що воскресіння з мертвих неможливо, як неможливо перетворення білого яйця в червоне. Щоб правитель повірив, Марія Магдалена взяла в руки біле яйце, яке стало червоним.

Святкові пасхальні блюда

Традиційно католицька Пасха є сімейним святом. 12 квітня 2020 року всі зберуться, щоб відсвяткувати світлий день Воскресіння Ісуса Христа. Господині починають готуватися до цього дня заздалегідь. Роблять закупівлі, готують страви з м’яса і риби, печуть паски, інші ласощі, щоб порадувати своїх рідних. У різних країнах традиції святкового столу відрізняються. Так, православні християни обов’язково печуть паски, тоді як католики готують випічку, використовуючи інші рецепти.

Символ католицької Пасхи - шоколадне яйце і кролик

Ще однією традицією цього свята протягом довгих років є пасхальний кролик і шоколадні яйця. Згідно з легендою кролик кожен рік приносить слухняним діткам на Пасху шоколадні яйця, ласощі у формі курчат, обгорнені в яскраві різнокольорові обгортки

Як святкують католицьку Пасху в різних країнах

В кожній країні є свої традиції, шановані і відзначаються щорічно на світле свято католицької Пасхи.

  • У Німеччині його святкують протягом двох днів: неділі та понеділка. Кожен домовласник прагне прикрасити будинок, вивішуючи на двері великодній віночок. Родичам і близьким, друзям і сусідам прийнято дарувати кошики з солодощами.
  • В Австралії слухняним дітям шоколадні яйця приносить не кролик, а білбі – милий звір, що живе на території країни. В якості частування господині готують запечену баранину, подають страви з яловичини, печуть пишні пироги.
  • Жителі Риму починають святкування Великодня з відвідування площі Святого Петра, щоб особисто почути привітання Папи Римського. Для італійців понеділок після Пасхи є вихідним днем. Його присвячують спілкування з численними родичами, візитам до друзів.
  • У Франції Пасха символізує удар церковного дзвону. Його звучання розноситься по міських вулицях, невеликим селах в провінції. На столі у французів в цей день завжди ставиться запечене курча, солодощі, виготовлені з шоколаду.
  • В Англії обов’язково роздають милостиню, прагнуть допомогти всім, хто потребує. На стіл ставляться страви з баранини, овочі. Традиційними ласощами залишається протягом багатьох років шоколадний торт.


Create AccountLog In Your Account