Вознесіння Господнє в 2020 році

На 40-ий день після Пасхи православними християнами відзначається одне з дванадцяти головних церковних свят, що описують події у житті Господа. Якщо людина «близька» до Бога, то Вознесіння 2020 року варто провести в храмі, молячись і шануючи Ісуса Христа.

Коли буде Вознесіння в 2020 році

Для того щоб підготуватися до Вознесіння Господня, потрібно знати, якого воно буде числа в 2020 році. Свято, присвячене відправленню Спасителя на Небо, є перехідним. Тобто щорічно має різну дату. Воно залежить від того, коли в цей рік був Великдень в Україні. Якщо від Пасхи відрахувати рівно сорок днів, то і отримаємо число православного свята. Кожен раз воно припадає на четвер:

В 2020 році, Вознесіння Господнє буде відзначатися 28 травня.

Цікаво! Історія пов’язана з цифрою 40 – це не випадковість. В релігії християн вона позначає закінчення будь-яких подвигів. Наприклад, 40 дощових днів минуло, як Ной відчинив вікно, випустивши ворона, який незабаром приніс лист куща. 40 діб Мойсей провів на Синайській горі. 40 років євреї плутали по безлюдних місцях. Ісус 40 днів дотримувався посту, не вживаючи в їжу, блукаючи по безводних дорогах.

Історія свята

Слід відзначити, що Вознесіння Господнє – це одне з значимих подій, що трапилися на життєвому шляху Сина Божого. Історія його воістину прекрасна і варта того, щоб її дізналися. Після розп’яття у Страсну п’ятницю, тіло Ісуса було переміщено в печеру. Відвідавши її через пару днів, Марія Магдалина не знайшла покійного. Але там знаходилися два ангели, які сказали їй, що Господь воскрес. Та неділя святкується досі і є найголовнішим святом у християн. Назва йому – Великдень.

Святі апостолу біля Пресвятої Марії

Після цього Спаситель не раз з’являвся своїм апостолам, доводячи, що він живий фізично, і оповідав про Небесне Царство. А на 40-й день після воскресіння вирушив з ними до гори. На пагорбі він розкинув руки, благословляючи своїх учнів. Господь сказав, що через кілька днів до них зійде Святий Дух і обдарує ласкою. Вони пізнають мови, про які нічого не уявляли, завдяки чому зможуть розповісти всьому світу про Спасителя і його проповіді. Потім він почав віддалятися до неба, поки зовсім не зник за хмарою від здивованих апостолів.

Традиції та обряди

Як на будь яке інше свято у віруючого українського народу є свої традиції, яким прийнято слідувати в день торжества. Вознесіння Господнє – не виняток. В цей четвер вважається, що весна здає свої права, і починається спекотне літо. До вечора розпалювалось велике вогнище – як символ того, що природа розквітає. Також у православних свято повинно починатися із відвідування Церкви, де священнослужителі, одягнувши білі ряси, здійснюють богослужіння – літургії. Крім цього існують такі звичаї:

• Рано вранці, зі сходом сонця, молоді люди йшли збирати з трави крапельки роси. Вода стає цілющою, якщо прочитати над нею молитву. Для позбавлення від недуги необхідно її випити.

• Обов’язково варто відвідати найближчих родичів. Повір’я говорить, якщо цього не зробити, то скоро можна посваритися з ними.

• Сьогодні святковий стіл може бути багатим: м’ясо, риба, різна випічка.

• Також жителі вірили, що саме сьогодні Господь спускається до смертних. Було прийнято пекти млинці, якими він пригоститься.

• Деякі під час свята відвідували кладовище, поминаючи покійних. Вважається, що ворота Раю і Пекла на цей день відкриті, тому покійні почують ваші прохання.

• Погана погода обіцяла на Вознесіння жахливий урожай. Щоб його захистити, молоді дівчата, зібравшись у будинку, готували велику яєчню. А потім обходили село, підкидаючи по шматочку яйця в городи.

• Як сказано вище, Спаситель у четвер спускався з Небес. Для цього він ставав людиною. Тому повелася традиція подавати жебракам або волоцюгам. Адже будь-хто міг виявитися Ісусом.

Яйце вважалися гарним оберегом. Воно на свято підвішувалися на ганку будинку, щоб врятувати жителів від бід.

Що не можна робити в цей день

Цей потрібно присвятити молитвам і пам’яті давніх подій. У четвер не слід займатися домашніми справами або клопотати по городу. Працювати не заборонено, так як свято випадає на будній день, але бажано приділити хоча б кілька хвилин на звернення до Бога. Також не варто:

 • вітати людей: «Христос Воскрес», так як з Церкви Плащаницю виносять;
 • позичати – з грошима віддається і щастя;
 • сваритися з близькими, рідними, інакше цілий рік триватиме образа;

Для того щоб не накликати біду на Вознесіння Господнє, потрібно знати, якого числа буде свято в 2020 році. Кожен рік воно відзначається на 40-ий день після Великодня.

Народні прикмети та повір’я

Насамперед, стандартні прикмети на будь-які свята – погодні:

 • гарна погода обіцяла відмінний урожай;
 • дощова – навпаки, поганий;
 • суха – посушливість збережеться ще сорок днів;
 • якщо на Вознесіння була гроза, то така погода буде і на Ільїн день.

Також в четвер можна просити у Господа. Однак не варто бажати про багатство. На свято слід знати ще кілька повір’їв:

 • Той, хто був народжений на Вознесіння, стане фартовим.
 • Не можна наводити вдома прибирання, інакше з сміттям можна прибрати і своє щастя.
 • Якщо почуєш, як сорока стрекоче, то чекай швидкої появи грошей.
 • Скупатися пару раз за день на водоймі – до хорошого здоров’я.

Корисно знати. Молоді дівчата ворожили на Вознесіння, переплітаючи невеликі березові гілочки з косами. Якщо вони не зів’яли до П’ятидесятниці, то дівчину чекає швидке заміжжя. А якщо гілки позбавилися сили – до нещастя.Create AccountLog In Your Account