Шкільні канікули в 2019-2020 році в Україні

Канікули довгоочікуваний час не тільки для школярів, а й для їхніх батьків. За час канікул діти мають можливість відпочити від насиченого навчального графіка та шкільного навантаження, яке з кожним роком тільки зростає. Батьки на цей період можуть запланувати сезонні тури, що дозволяє чаду відволіктися від занять і отримати нові враження від подорожей.

Та й в цілому в навчальному процесі, особливо в молодшій школі, батьки задіяні чи не нарівні з дітьми. І хоча новий навчальний сезон ще не стартував, уже зараз батьків цікавить інформація про шкільні канікули в 2019-2020 році в Україні. Коли почнеться довгоочікувана навчальна “відпустка” восени, взимку, навесні і влітку, читайте далі.

Процес затвердження розкладу канікул в Україні

З 2015 року Міністерство освіти України надало право визначати канікулярний час адміністрації на місцях – в кожному окремому районі або конкретній школі. Але в будь-якому випадку при призначенні дат канікул, працівники сфери освіти повинні орієнтуватися на українські закони, що регламентують навчальний процес.

Затверджений розклад канікул на 2019-2020 навчальний рік

Остаточні дати шкільних канікул 2019-2020 будуть озвучені перед початком нового навчального сезону і доведені до відома на місцях. Але вже зараз, орієнтуючись на минулі роки, можна скласти приблизний графік відпочинку для школярів на осінній, весняний, зимовий і літній час.

В обов’язковому порядку педагогічними радами загальноосвітніх закладів мають бути враховані такі вимоги згідно з літерою Закону:

 • протягом року (за винятком літа) загальна кількість канікулярного часу не повинна бути менша 30 днів;
 • новий навчальний рік має стартувати 1 вересня (за винятком років, коли зазначена дата припадає на суботу або неділю);
 • остання чверть року повинна завершитися не пізніше 1 червня;
 • план навчального 2019-2020 року має обов’язково узгоджуватися з відділеннями освіти на місцях (місті чи районі).

Вплинути на дати шкільних канікул можуть карантини, які, як правило, припадають на зимовий час. Місцеві Олімпіади і культурно-масові заходи для дітей також можуть внести свої корективи в терміни і дати загальноосвітнього процесу.

Нерідко до уваги беруться і вікові особливості учнів. Наприклад, представникам молодших класів може бути виділено додатковий час на зимовий відпочинок, а піти на літні канікули вони можуть раніше своїх старших товаришів.

Шкільні канікули 2019-2020: розклад та дати

Школи України воліють визначати дати канікул з понеділка і закінчувати неділею – так простіше складати графіки і планувати заняття. Слід вважати, що навчальний рік 2019-2020 не стане винятком. Також слід врахувати, що освіта буде орієнтуватися на систему чвертей. Тому тут ми будемо розглядати календар, де відведено час на 4 канікулярних періоди.

Перша чверть. Початок навчального року в 2019 році, швидше за все, зміститься на 1 день через неділю, на яку припадає 1 вересня. Тому можна припустити, що на перший дзвінок школярі відправляться 2 вересня. Навчальний процес повинен закінчитися 25 жовтня (у п’ятницю).

Довгоочікувані осінні канікули почнуться в понеділок 28 жовтня і триватимуть до 3 листопада 2019 року.

Друга чверть. Приступити до уроків учням доведеться 4 листопада, ця чверть обіцяє бути найкоротшою – всього 7 навчальних тижнів.

Передостаннім понеділком грудня в 2019 році буде 23 число – в цей день повинні початися зимові канікули. На навчання діти вийдуть після новорічних і різдвяних свят 8 січня, яке припаде на середу.

Але не виключено що дати 16-денної перерви в навчанні будуть переглянуті, а зимові канікули скорочені.

Третя чверть. Найдовший період навчання 2019-2020 року розпочнеться 8 січня, відразу по завершенні новорічних свят.

Чверть повинна закінчитися в п’ятницю 20 березня, а вже з 23 березня почнуться Весняні канікули, які триватимуть до 29 березня включно.

Хоча якраз на третю чверть припадає період масового захворювання на грип та ГРВІ, тому не виключено, що дати і графік можуть бути скориговані за епідеміологічними показаннями.

Четверта чверть. Початок останньої чверті навчального року 2019-2020 припаде на понеділок 30 березня.

Триватиме вона приблизно 9 тижнів, до 29 травня (п’ятниця). Таким чином літні канікули у школярів стартуватимуть точно з понеділка 1 червня.

Дати останніх дзвінків щорічно зазнають змін, тому закінчення четвертої чверті в 2020 році теж може бути перенесено.

Закінчитися літні канікули повинні традиційно, 31 серпня, яке припаде на понеділок, а вже у вівторок, 1 вересня, розпочнеться новий 2020-2021 навчальний рік.

Додатковий відпочинок для школярів

На думку Міністерства освіти, зазначених канікулярних періодів для учнів цілком достатньо, щоб відпочити від навчального навантаження. Але школярі можуть розраховувати на додаткові дні відпочинку – державні свята України. Згідно із законодавством, у дні свят вчителі звільняються від роботи, а школярі – від навчального процесу.

Дівчинка на дошці пише слово Україна

Календар додаткових вихідних шкільного сезону 2019-2020 буде виглядати так:

 • 14 жовтня (понеділок) – День захисника України;
 • 25 грудня (середа) – католицьке Різдво (швидше за все прийдеться на зимові канікули);
 • 22 січня (середа) – День соборності України;
 • 8 березня (неділя) – Міжнародний жіночий день (швидше за все додатковим вихідним днем буде визначена дата 9 березня);
 • 19 квітня (неділя) – Світле Христове воскресіння, Великдень (вихідним буде визначено і 20 квітня);
 • 1 травня (п’ятниця) – День праці;
 • 9 травня (субота) – День Перемоги (можна вважати, що вихідним буде також 11 травня через перенесення).

Точний розклад канікул на 2019-2020 рік, навчальних та вихідних днів в Україні, можна буде дізнатися на офіційному інформаційному порталі навчального закладу (якщо такий є). Всією свіжою інформацією по навчальному процесу і розкладу повинен мати секретар школи.

Коли канікули в школі починаються цього року, школярі дізнаються від класного керівника. Він же проводить інструктаж щодо відпочинку на канікулах, приділяючи особливу увагу правилам поведінки на дорозі.Create AccountLog In Your Account