Православні свята в 2020 році

Релігійні свята проводилися з покон віків, з тих пір, як виникла віра у вищі сили. Україна пройшла довгий шлях від язичництва до православної віри.

Православні свята 2020 — це свята, які в певні (для віруючих) дні в календарі відмічені червоним. В цей день віруючі люди приймають участь у богослужіннях, займаються обрядами і так далі.

Дати святкування православних свят в 2020 році

Всім віруючим, а також, молодим людям, які тільки-но вирішили влитися в потік православних віруючих, не завадить заглянути в спеціальні церковні календарі. Деякі дати «плаваючі» і періодично змінюються, так що за календарем слід стежити з особливою ретельністю.

Свята взимку

 • 7 числа в січні відзначають свято Різдва Христового, яке, в народі просто носить назву «святки».
 • 14 січня православні люди зустрічають Обрізання Господнє;
 • 19 січня настає дата великого Хрещення Господня, або як його ще називають свято Богоявлення.

Так само варто відзначити, що в січні 2020 року є кілька днів, під час яких слід дотримуватися посту (з 1 до 6 січня).

Головні православні свята в Україні в 2020 році

У лютому православних чекає неділя Митаря і фарисея (10.02-16.02), та свято Стрітення Господнього (15 лютого). А 22 лютого 2020 року буде відзначатися  день особливого ставлення до померлих та їх поминання. В цю дату, слід приділити особливу увагу тим, хто пішов на «той світ».

Церковні свята навесні

Березень розпочнеться святом Масляної, яке в 2020 році, буде проходить з 24.02 по 1 березня (останній день). Після нього потрібно дотримуватися суворого Великого посту аж до 18 квітня.

У квітні 2020 року наш народ чекають наступні православні свята:

 • 19 квітня – православні люди святкують Великдень.
 • 12 квітня – свято, що називається в народі «Вербна неділя»;
 • 7 квітня — дата Благовіщення Пресвятої Богородиці, під час цього свята для всіх православних віруючих, Великий піст ще більш посилюється.

З 1 квітня по 18 квітня (з перервою на свята), потрібно дотримуватися строгого Великого посту.

Зображення Ісуса Христа

У травні велике свято Вознесіння Господа, буде відзначатися 28 числа.

Православні свята влітку

Червень 2020 року ознаменується такими святами, як:

 • 9 червня у суботу святкують батьківський день;
 • З 8 по 14 числа – Суцільна седмиця;
 • 7 червня – день Святої Трійці.

Липень принесе з собою:

 • 7 липня відзначається Різдво святого Іоанна Предтечі;
 • 12 липня – позначене як свято святого апостолів Павла і Петра.

У серпні є лише два важливих православних свята: Успіння святої Богородиці 24 числа і Преображення Господнє – 19 серпня.

Свята восени

Вересень ознаменується Усікновенням голови Іоанна Предтечі 11-го числа, 27-го вересня воздвиження хреста Господнього та 21-го різдво св. Богородиці.

В жовтні 2020 року, 14 числа святкують Покрову святої Богородиці. У листопаді свят зовсім немає, але є пост в таких числах як: 4, 11, 18, 6, 3, 20, 23, 25, 30. А ось вже в наступному місяці, 4 грудня під час Різдвяного посту, буде святкуватися ще одне православне свято – ввведення в храм Пресвятої Богородиці.

Історія виникнення православного календаря

Початком релігійного, церковного індикту традиційно вважається перший день осені (спираючись на Візантійський календар), але найчастіше фактичною датою є свято Пасхи. Аж до 1700 року в Україні час обчислювався від дати створення світу Деміургом (Богом). Потім багато чого змінювалося, і в даний час церква використовує новий календар – православний.

Виникнення юліанського календарю

Щоправда його особливість у тому, що він поєднує в собі два календаря, це місячно-сонячний (єврейський простіше кажучи), і сонячний календар – римський. Тому, власне кажучи, іноді є «плаваючі свята, які відзначаються в різні дати. Раніше особливо була проблема з таким святом, як Великдень, тому, що обчислення вели з дня народження Христового і свято повинно було відзначатися пізніше. Тому представникам церкви доводилося постійно переписувати дату свята.

Так як Юліанський календар є старим і його обчислення ведеться за типом Стародавнього Єгипту, він був дуже зручний, одночасно простим, і його призначили християнським календарем в 325 році. Винайшов цей календар вчений-математик Созиген і його група астрологів. Рік за старим календарем починається з 1 січня. Сам рік містить 365 днів і поділений на 12 місяців. Далі виявилося, що календар – не точний і поспішає практично на годину вперед від астрологічного показника. Тому його поєднали з григоріанським календарем. Григоріанський календар був зручний, але теж не дуже відповідав дійсному стану справ. Разом обидва календаря склали симбіоз, який досі використовують. Свята стали так само ділити буквально на два календаря.

В даний час за підрахунками всесвітньої та відомої організації ЮНЕСКО, на нашій планеті користуються і визнані офіційними близько 40 календарів.Create AccountLog In Your Account